Katalonijoje – tuščias R.Jokubaitis ir „Barcelona“ pergalę atnešęs N.Laprovittolos šūvis

Dėl namų aikštelės pranašumo Eurolygos ketvirtfinalyje besikaunanti „Barcelona“ (22-11) su Roku Jokubaičiu iškovojo svarbų tašką namuose. Katalonijos klubas 92:89 (19:19, 25:24, 26:20, 22:26) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (19-14) krepšininkus.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Tai buvo pirmoji Izraelio komandos nesėkmės po šešių pergalių iš eilės atkarpos, kuri sujaukė Tel Avivo „Maccabi“ planus išvengti įkrintamųjų etapo.

Odedo Kattasho auklėtiniai antrojo kėlinio viduryje turėjo 10 taškų pranašumą (35:25), bet tuomet spurtavo „Barcelona“ ir trečiojo kėlinio pabaigoje dviženklę persvarą turėjo šeimininkai (69:59).

Į dar vieną šturmą kilusi „Maccabi“ 36-ąją susitikimo minutę išsiveržė į priekį 85:80, tačiau tuomet Katalonijos komanda atliko spurtą 9:0.

Wade'as Baldwinas likus 27 sekundėms iki rungtynių pabaigos išlygino rezultatą, į kurį pergalingu tritaškiu atsakė „Barcelona“ gynėjas Nicolas Laprovittola.

Šis metimas garantavo katalonams vietą pirmajame šešete ir tuo pačiu Eurolygos atkrintamosiose varžybose.

Šioje dvikovoje Rokas Jokubaitis žaidė 5 minutes, per kurias prametė vienintelį dvitaškį, gavo bloką, prasižengė ir surinko -3 naudingumo balus.

„Barcelona“: Alexas Abrinesas ir Janas Vesely – po 17 taškų, Nicolas Laprovittola 15 (9 rez. perd.), Jabari Parkeris 14, Oscaras Da Silva 10.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 22 (10/16 dvit.), Joshas Nebo 14 (9 atk. kam.), Johnas DiBartolomeo 12.