„Žalgiris“ kaip šiltą vilną suaudė turkų žvaigždes

Kauno „Žalgiris“ ir toliau mėgina pasivyti gerokai nutolusį Eurolygos atkrintamųjų traukinį. Trečiadienio vakarą Lietuvos čempionai svarbiausiame žemyno turnyre sužaidė įspūdingiausias šio sezono rungtynes ir namuose 96:70 sutalžė žvaigždėtą, bet savojo žaidimo šiemet taip ir neatrandantį Stambulo „Anadolu Efes“.
Keenan Evans
Keenan Evans / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš rungtynes turkai turėjo viena pergale daugiau ir Nemuno saloje išrikiavo kur kas daugiau talento, tačiau trečiadienio vakarą laimėjo didesnės žalios širdys.

Turkai „Žalgiriui“ įprastai yra viena neparankiausių Eurolygos komandų ir buvo laimėjusi septynis tarpusavio mačus iš eilės, bet šį kartą spektaklis ant parketo priminė skirtingų lygio varžovų akistatą.

Andrea Trinchieri auklėtiniai užsikūrę pradėjo rungtynes ir sužaidė geriausią šio sezono kėlinį, pataikę visus penkis tritaškius bei jau per pirmąsias 10 minučių pasiuntė Stambulo komandą į gilų nokdauną – 34:14.

Bet balto rankšluosčio turkai neturėjo ir buvo priversti tęsti rungtynes, o „Žalgiris“ tempo nemažino ir jau antrajame kėlinyje įgijo 30 taškų pranašumą – 44:14.

Įpusėjus mačui kauniečiai pirmavo 58:37 ir tokiu būdu pakartojo savo dviejų kėlinių rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Antroji mačo dalis tapo formalumu, turkai per visas 40 minučių taip nė akimirkos ir nebuvo priekyje.

„Žalgiriui“ 18 taškų pelnė ir savo Eurolygos rezultatyvumo rekordą pakartojo įspūdingą formą demonstruojantis Laurynas Birutis. Brady Manekas, Edgaras Ulanovas ir Rolandas Šmitas pridėjo po 13 taškų.

Kauniečiai atliko net 27 rezultatyvius perdavimus, perėmė 10 kamuolių ir padarė tik 8 klaidas.

„Žalgiris“ turi devynias pergales, su tuo pačiu „Anadolu Efes“ dalijasi 15-16 vietas ir nuo įkrintamąsias garantuojančios dešimtos pozicijos atsilieka trimis laimėjimais.

„Žalgiris“: L.Birutis 18 (8 atk. kam.), B.Manekas 13, E.Ulanovas 13 (2 per. kam.), R.Šmitas 13, T.Dimša 11 (7 rez. perd., 2 per. kam.), A.Butkevičius 9, K.Evansas 8, K.Hayesas 4 (9 atk. kam.), D.Giedraitis 4 (3 per. kam.), E.Sumneris 3 (5 rez. perd.), L.Lekavičius 0, D.Lavrinovičius 0.

„Anadolu Efes“: W.Clyburnas 19, D.Thompsonas 17.

„Žalgirio“ statistika

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 96:70.

40 min. Rungtynių pabaiga. Pergalė!

37 min. Rolandas Šmitas stumia varžovą ir baudžiamas nesportine pražanga.

36 min. Techninė turkų treneriui... Desperacija. Reikia ieškoti balto rankšluosčio, bet panašu, kad jo „Anadolu Efes“ neatsivežė. Taigi teks kentėt dar kelias minutes. 88:67.

35 min. Laurynas Birutis krauna iš viršaus... 87:64.

33 min. Rolandas Šmitas pataiko iš toli... 83:62. Panašu, kad baigtas kriukis.

32 min. Rolandas Šmitas ima kamuolį po varžovų krepšiu ir pataiko. 80:62.

31 min. Edgaras Ulanovas rodo kapitonišką pavyzdį ir atidaro ketvirtą kėlinį. Willas Clyburnas atsako tritaškiu – 78:62.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 76:59.

28 min. Brady Manekas renka keturis taškus iš eilės. 76:50.

27 min. Arnas Butkevičius ir Rodrigue'as Beaubois apsikeičia tritaškiais.

25 min. Edgaras Ulanovas ir toliau žaidžia solidžiai.

24 min. Kauniečiai nestoja. Edgaras Ulanovas prideda puskablį, o tada ir Laurynas Birutis. Siautėja – 14 taškų. 67:41.

23 min. Turkų problemos nesibaigia. Kovodamas dėl kamuolio Laurynas Birutis visu svoriu užgriūna ant Dano Oturu kojos. Aukštaūgis kurį laiką guli ant parketo, bet galiausiai atsikelia ir sėda ant suolo.

21 min. Laurynas Birutis atidaro antrą mačo pusę. 60:37.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 58:37.

20 min. Solidi pirma mačo pusė. 58 įmesti taškai – pakartotas „Žalgirio“ dviejų kėlinių rekordas Eurolygoje.

18 min. Keenanas Evansas prasižengia trečią kartą. Pavojaus varpelis.

17 min. Tomas Dimša prideda tolimą metimą – 52:28.

16 min. Brady Manekas vėl taiklus nuo tritaškio linijos. 49:28.

15 min. Stambulo komanda rodo atsigavimo ženklus. Svečiai spurtuoja 12:0. Lieka plius aštuoniolika.

14 min. Laurynas Birutis didina atotrūkį iki 30 taškų – 44:14.

13 min. Triuškinimas tęsiasi – Tomas Dimša pataiko iš toli. 41:14.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 34:14.

10 min. Edmondas Sumneris pataiko įspūdingą metimą su pražanga – 34:14. Įspūdingiausias sezono kėlinys.

9 min. Tomas Dimša pataiko iš toli. Penki „Žalgirio“ tritaškiai iš penkių – 31:12.

8 min. Turkai po truputį įsibėgėja, Shane'as Larkinas pelno pirmuosius taškus, bet kauniečių pranašumas dar pakankamai solidus. 28:12.

6 min. Brady Manekas ir du su pražanga – 18:4. Į tritaškininkų gretas įsirašo ir Rolandas Šmitas – 21:4. Dovis Giedraitis drąsiai įsiveržia į baudos aikštelę. Kaip šiltą vilną – 23:4.

5 min. Kauniečiai ir toliau dominuoja. Edgaras Ulanovas šveičia kablį – 15:2.

4 min. Willas Clyburnas atidaro turkų taškų sąskaitą.

3 min. Brady Manekas pataiko iš toli. Tai bent pradžia – 8:0!

2 min. Dovydas Giedraitis perima kamuolį, o į ataką nuskubėjęs Edgaras Ulanovas didina atotrūkį – 5:0.

1 min. Keenanas Evansas ir toliau demonstruoja įspūdingą formą. Amerikietis pataiko tritaškį ir sėkmingai pradeda rungtynes – 3:0.