Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 11 18

Pergalių serija tęsiasi – „Žalgiris“ išlipo iš itališkos klampynės

Prastą sezono pradžią išgyvenanti Milano „Olimpia“ (3-5) įvėlė Kauno „Žalgirį“ (5-3) į klampų krepšinį, bet Kazio Maksvyčio auklėtiniai iš pelkės išlipo sausi. Sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje kauniečiai triumfavo 71:62 (16:11, 18:13, 15:15, 22:23).

Šį sezoną namuose nepralaimintys žalgiriečiai triumfavo praleisdami mažiausiai taškų šį sezoną.

Milano klubo bėdos prasidėjo jau nuo pirmųjų minučių. Nors ir „Žalgiris“ nežibėjo puldamas krepšį, „Olimpia“ apskritai per pirmąsias šešias minutes sukrapštė tik 2 taškus ir atliko 2:7.

Kiek įsibėgėti svečiams iš Italijos pavyko tik pirmo ketvirčio pabaigoje, bet jį „Žalgiris“ vis tiek laimėjo 16:11.

Antrajame kėlinyje „dizaineriai“ toliau springo netaikliais metimais – per pirmus du ketvirčius jie įmetė tik 2 tritaškius iš 15. Tuo naudojęsis „Žalgiris“ susikrovė dviženklę persvarą (29:18), o įpusėjus mačui pirmavo 34:24.

Trečiajame kėlinyje tikrą spektaklį kūrė sudėtingus metimus pataikęs Keenanas Evansas, bet kėlinio pabaigoje „Olimpia“ pagaliau „pramušė“ ir ėmė pataikyti tritaškius.

Iš viso per kelių minučių atkarpą, išsitęsusią ir į ketvirtą kėlinį, Milano krepšininkai įmetė penkis tritaškius ir atsiliko jau tik 45:50, nors „Žalgiris“ buvo įgijęs ir 13 taškų pranašumą.

Kraujo kvapą pajutęs Milanas lemiamo ketvirčio viduryje buvo sumažinęs skirtumą iki 4 taškų (49:53), bet tada „Žalgiris“ vėl truktelėjo į priekį.

Ignas Brazdeikis įmetė dvitaškį, o tada sekė nuostabi Arno Butkevičiaus atkarpa – klaipėdietis perėmė kamuolį ir nubėgęs įmetė iš po krepšio, o kitoje atakoje pataikė kosminį tritaškį iš kampo, grąžindamas kauniečiams dviženklę persvarą – po K.Evanso baudų metimų „Žalgiris“ jau atrodė saugiai nutolęs 62:49 likus trims minutėms.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Bet „Olimpia“ dar sugebėjo atkurti intrigą. Nazas Mitrou-Longas pelnė šešis taškus iš eilės, Devonas Hallas įmetė tritaškį ir likus daugiau nei minutei komandas skyrė tik 5 taškai (63:58).

Laimei, dar labiau sušvelninti rezultatą galėję svečiai suklydo, o „Žalgirio“ atakoje kamuolį puolime nusiėmė ir taškus pelnė Rolandas Šmitas, sugrąžindamas kauniečiams saugų pranašumą ir įtvirtindamas pergalę.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse pataikė vos 42 proc. metimų (22/52), bet dar prasčiau atakavo svečiai, realizavę tik vos daugiau nei trečdalį bandymų pelnyti taškus (23/67).

Kauniečius į priekį vedė 23 taškus (3/5 dvit., 4/8 trit., 5/6 baud.) pelnęs K.Evansas.

Trečią kartą iš eilės laimėjęs „Žalgiris“ išlieka tarp aštuonių pirmų komandų Eurolygos lentelėje. Kitą savaitę kauniečių laukia dvigubas ispaniškas iššūkis – Vitorijos „Baskonia“ ir „Valencia“.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 23 (4/8 trit.), Rolandas Šmitas 10 (10 atk. kam.), Laurynas Birutis 8, Arnas Butkevičius (8 atk. kam.) ir Ignas Brazdeikis po 7, Lukas Lekavičius 6, Tyleris Cavanaugh (6 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas po 5. Kevarriusas Hayesas, Karolis Lukošiūnas ir Tomas Dimša taškų nepelnė.

„Olimpia“: Nazas Mitrou-Longas 19, Kevinas Pangosas 11 (2/9 trit.), Devonas Hallas 8 (2/9 trit.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 71:62 (16:11, 18:13, 15:15, 22:23)

40 min. Baudų metimais „Žalgiris“ įtvirtino pergalę.

40 min. R.Šmito atkovotas kamuolys ir labai svarbūs taškai (65:58).

39 min. D.Hallo tritaškis ir skirtumas jau tik 5 taškai (63:58).

39 min. N.Mitrou-Longas renka taškus ir bando gelbėti Milano klubą (62:55).

36 min. Neįtikėtinas A.Butkevičiaus šūvis iš kampo ir vėl skirtumas dviženklis! 60:49.

36 min. Arnas Butkevičius perima kamuolį ir pelnydamas taškus kelia ant kojų „Žalgirio“ areną (57:49).

35 min. Labai reikalingi I.Brazdeikio taškai (55:49).

34 min. D.Alviti ir Johanneso Voigtmanno dvitaškiai artina Milaną taip arti, kaip jis nebuvo nuo pirmo kėlinio (53:49).

33 min. Dar vienas K.Evanso tolimas šūvis (53:45).

32 min. Įmeta ir N.Mitrou-Longas. Jau penktas iš eilės svečių tritaškis (50:45).

31 min. Netikėtas Milano ginklas – tritaškį pataikė Davide Alviti (50:42).

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 49:39 (16:11, 18:13, 15:15)

30 min. K.Evansas įmeta dar vieną sudėtingą metimą ir leidžia „Žalgiriui“ turėti dviženklį pranašumą prieš ketvirtąjį kėlinį.

29 min. Tritaškį įmeta ir N.Mitrou-Longas, bet ir vėl taškus pelno L.Birutis (47:36).

28 min. Devonas Hallas iš šešto karto pataiko tritaškį, bet netrukus gražią ataką suorganizuoja L.Lekavičius ir L.Birutis (45:33).

24 min. Kosminis K.Evansas – žalgirietis bandė išprovokuoti pražangą, bet jos negavęs sugebėjo pataikyti tritaškį. Skirtumas rekordinis (41:28).

23 min. K.Evansas sudėtingu metimu grąžina „Žalgiriui“ dviženklį atstumą nuo varžovų (38:28).

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 34:24 (16:11, 18:13)

20 min. R.Šmito taškai su sirena suteikia „Žalgiriui“ dviženklę persvarą įpusėjus mačui.

20 min. K.Evansas ir K.Pangosas apsikeitė tritaškiais (32:24).

17 min. T.Cavanaugh tritaškis pirmą kartą tolina kauniečius iki dviženklio skirtumo (29:18).

17 min. Nesportinę pražangą išprovokavęs I.Brazdeikis augina „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės (26:18).

15 min. Daugiau nei tris minutes nepelnė taškų kauniečiai, bet slogią atkarpą nutraukė K.Evansas (22:15).

15 min. Labai negražus akiai žaidimas, o Milano klubą link „Žalgirio“ artina sudėtingas Brandono Davieso metimas (19:15).

11 min. Luko Lekavičiaus dvitaškis su pražanga ir Nazo Mitrou-Longo jau trečioji pražanga (19:11).

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 16:11

10 min. Tylerio Cavanaugh dvitaškis, Lauryno Biručio keturi baudų metimai ir „Žalgiris“ laimi pirmąjį kėlinį 16:11.

9 min. Kevinas Pangosas ketvirtu bandymu prisitaikė ir įskraidina tritaškį į buvusios komandos krepšį (10:9).

7 min. Kelių minučių taškų sausrą nutraukia E.Ulanovas (9:4).

6 min. Labai nerezultatyvi rungtynių pradžia. „Žalgiris“ pataikė tik 2 metimus iš 7, „Olimpia“ – 1 iš 9, bet kauniečiai sugeba pirmauti 7:2.

4 min. Keturis iš eilės taškus pelnė R.Šmitas, o „Olimpia“ surengė jau penkias nesėkmingas atakas (7:0).

2 min. Daug atakų rungtynių pradžioje buvo nesėkmingos, o ledus galiausiai tritaškiu pralaužia I.Brazdeikis (3:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.