Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 29

Atkrintamųjų link: „Žalgiris“ puikiu stiliumi parklupdė „Monaco“

Kauno „Žalgiris“ įspūdingu stiliumi trečiadienio vakarą 79:70 (28:19, 20:22, 17:12, 14:17) nugalėjo „Monaco“ krepšininkus ir pasistūmėjo atkrintamųjų kryptimi.
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tai neįtikėtinai svarbi pergalė „Žalgiriui“, kovojančiam dėl vietos aštuonete. Dabar K.Maksvyčio auklėtiniai turi 16 pergalių ir 15 pralaimėjimų ir dalinasi 8-9 vietas su Vitorijos „Baskonia“.

Spaudos konferencija:

Žalgiriečiai mačą prieš „Monaco“ pradėjo nuostabiai – pataikė pirmus septynis metimus (4/4 dvit., 3/3 trit.) ir iškart ėmė krautis persvarą (17:11), kurią įspūdingai didino Arnas Butkevičius, pataikęs dvitaškį sulig kėlinio pabaigos sirena.

Antrojo kėlinio pačioje pradžioje po nesportinės pražangos ir keturių Kevarriuso Hayeso taškų „Žalgirio“ pranašumas tapo dviženklis (32:22).

Vis dėlto toliau tolti kauniečiams svečiai neleido – jie laikėsi panašiu atstumu nuo K.Maksvyčio auklėtinių. Po dviejų ketvirčių Nemuno salos karaliai buvo priekyje 7 taškais (48:41), bet galėjo skirtumas būti ir kiek didesnis – Ignas Brazdeikis, nors buvo surinkęs 13 taškų puikiu žaidimu, nepataikė iš po krepšio paskutinę akimirką.

Po pertraukos „Monaco“ aktyvino gynybą ir sunkinio „Žalgirio“ žaidimą, bet šeimininkai laikėsi priekyje. Sulig Mike‘o Jameso grįžimu į aikštę pristojo svečių žaidimas, o kauniečiai traukė į priekį dviženkliu skirtumu, kurį pavyko susikrauti prieš lemiamą ketvirtį (65:53).

Nors pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje „Monaco“ bandė kabintis ir kirpo „Žalgirio“ persvarą, L.Birutis, I.Brazdeikis ir kiti žalgiriečiai ištempė šeimininkus į neįtikėtinai svarbią pergalę. „Monaco“ tai buvo pirmas pralaimėjimas po penkių pergalių paeiliui.

Ši Eurolygos savaitė – dviguba. Penktadienį kauniečiai priims „Valencia“ ekipą. Sezoną laikinosios sostinės ekipa užbaigs mačais Nemuno saloje su „Maccabi“ (balandžio 6 d.) ir išvykos akistata su Miuncheno „Bayern“ (balandžio 14 d.).

Ignas Brazdeikis pelnė 22 taškus (5/13 dvit., 4/5 trit.) ir sužaidė antras rezultatyviausias sezono rungtynes Eurolygoje. Iggy atkovojo 5 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, suklydo 4 kartus ir surinko 17 naudingumo balų.

Po 10 taškų pelnė Laurynas Birutis ir Arnas Butkevičius.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Ignas Brazdeikis

„Žalgiris“ pataikė 51 proc. dvitaškių (19/37), net 55 proc. tritaškių (11/20), išdalino net 18 rezultatyvių perdavimų.

„Monaco“ pataikė tik tris tolimus metimus, tačiau atkovojo net 15 kamuolių po „Žalgirio“ krepšiu.

Donatas Motiejūnas per 16 minučių pelnė 13 taškų, atkovojo 2 kamuolius, bet didžiąją dalį sėkmingų epizodų lietuvis sukūrė dar pirmajame kėlinyje.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Donatas Motiejūnas

„Žalgiris“: I.Brazdeikis 22 (4/5 trit.), L.Birutis ir A.Butkevičius po 10, I.Tayloras ir T.Dimša po 9, K.Hayesas 7, L.Lekavičius 5, R.Šmitas 3, A.Polonara ir E.Ulanovas po 2.

„Monaco“: J.Loydas ir D.Motiejūnas po 13, E.Okobo 10, J.Blossomgame'as ir A.Diallo po 8.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Monaco“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“

40 min. Viskas, ponios ir ponai. Pergalė – kišenėje!

39 min. A.Butkevičiaus tritaškis! Uždarėm šitą reikalą? Jau 79:67.

38 min. Dar vienas Iggy puikus epizodas – 76:65.

37 min. I.Brazdeikio nuostabus tritaškis per D-Mo rankas – 74:61.

36 min. Tikriausiai reikėjo kiek protingiau žaisti ir I.Brazdeikiui, ir L.Biručiui... Vienas atliko prastą perdavimą, kitas užsidirbo pražangą puolime – 71:61.

35 min. L.Birutis kosminiu būdu pamuša kamuolį į krepšį ir dar provokuoja pražangą – 69:60.

33 min. I.Brazdeikio kovingumas ir taškai – 67:59.

32 min. Viskas prasidėjo kėlinyje puikiai „Žalgiriui“, tačiau kelios iš eilės sėkmingos „Monaco“ atakos privertė K.Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės – 65:58.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“ 65:53

30 min. L.Lekavičiaus tritaškis ir skirtumas vėl dviženklis! Po pertraukėlės L.Birutis dar kala iš viršaus! 65:53!

29 min. L.Birutis apsigynė prieš M.Jamesą, o kitoje aikštės pusėje krovė iš viršaus – 58:51.

26 min. Labai graži žalgiriečių ataka, pasibaigusi I.Brazdeikio dvitaškiu – 56:48.

25 min. T.Dimšos ketvirtoji pražanga, D.Motiejūnas pataikė vieną baudą iš dviejų. „Žalgiriui“ sunkiau puolime po pertraukos – 54:48.

23 min. Latvijos budelis R.Šmitas įkrėtė tritaškį – 54:47.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

22 min. Kamuolį puolime atkovojęs K.Hayesas pelnė dvitaškį su pražanga – 51:41.

21 min. Prasidėjo trečias kėlinys.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“ 48:41

20 min. T.Dimšos geras prasiveržimas pro M.Jamesą. Deja, su antrojo kėlinio sirena iš po krepšio nepataikė I.Brazdeikis.

19 min. I.Brazdeikis įrodinėja, kad jo tritaškį gerbti privalu – jau trečias jo tritaškis šiandien!

17 min. I.Brazdeikio dvitaškis ir jau dešimtasis jo taškas šiandien – 43:35.

16 min. Oi kaip gražiai po krepšiu susitvarkė L.Birutis – 39:30.

15 min. Koooks kamuolio judėjimas ir koks I.Brazdeikio tritaškis paskutinę atakos laiko sekundę – 37:28.

13 min. Koks A.Butkevičiaus perdavimas, po kurio A.Polonara kala iš viršaus – 34:24.

11 min. Nesportinė pražanga prieš K.Hayesą. Tai jis pats verčia keturiais taškais – 32:22.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“ 28:19

10 min. Įspūdingu spurtu per visą aikštę ir metimu su sirena kėlinį užbaigė A.Butkevičius. Nuostabu. Kol kas tiesiog nuostabu.

9 min. Kelios iš eilės sėkmingos „Monaco“ atakos ir dabar pasitarimo reikia jau K.Maksvyčiui. Po jo kelios puikios atakos, keli tikslūs tolimi T.Dimšos metimai – 25:17.

6 min. Nuostabi „Žalgirio“ atkarpa puolime, po A.Butkevičiaus taškų greitoje atakoje varžovai šaukia pasitarimą. Šeimininkai priekyje – 17:11.

Kol kas žalgiriečiai pataikė visus metimus iš žaidimo (4/4 dvit., 3/3 trit.).

4 min. Devynis taškus pačioje mačo pradžioje pelnė D-Mo ir yra rezultatyviausias svečių gretose. Šįkart jo tritaškis veda į priekį „Monaco“ – 11:9.

3 min. Dar kartą tikslus D.Motiejūnas, o I.Brazdeikis įkrėtė tritaškį – 7:6.

1 min. D.Motiejūnas ir I.Brazdeikis apsikeitė dvitaškiais – 2:2.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas.

„Monaco“: Mike'as Jamesas, Johnas Brownas, Jordanas Loydas, Jaronas Blossomgame'as, Donatas Motiejūnas.