2013 10 01 /22:28

Kovą dėl bilieto į Eurolygą „Lietuvos rytas“ pradėjo 80:71 palauždamas VEF

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai „Siemens“ arenoje pergalingai pradėjo Eurolygos atrankos turnyrą ir žengė pirmą iš trijų žingsnių link elitinės Europos klubinio krepšinio lygos. Vilniečiai savo aikštėje po atkaklios kovos 80:71 (14:15, 25:16, 22:16, 19:24) palaužė Rygos VEF krepšininkus, kuriuos treniruoja Ramūnas Butautas.
Renaldas Seibutis
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Sporto grupę „Facebook“ tinkle mėgsta jau daugiau nei 8 tūkst. žmonių. Prisijunk ir tu – spausk LIKE.

Po lygaus pirmojo kėlinio „Lietuvos ryto“ krepšininkai ryškesnę persvarą susikrovė antrajame ir po 20-ies žaidimo minučių pirmavo 8 taškais – 39:31.

Po ilgosios pertraukos vilniečiams puikiai žaidusio Renaldo Seibučio dėka pavyko savo persvarą padidinti iki 15-os taškų (48:33), tačiau VEF pasiduoti nė nemanė. Rygos krepšininkai per lemiamas kelias minutes rungtynių pabaigoje kibo vilniečiams į atlapus ir sumažino jų persvarą iki 6 taškų – 73:67. Vis dėlto per lemiamas kelias minutes „Lietuvos ryto“ žaidėjų nervai buvo šaltesni ir jie iškovojo pergalę.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis (7/9 dvit., 2/3 trit., 4 rez. perd.) 23 tšk., M.Gecevičius (2/4 trit., 8 atk. kam.) 11, J.Palaciosas (5/9 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir T.Lydeka (5/5 dvit.) po 10, A.Glyniadakis (3/3 dvit., 4 rez. perd.) 8, O.Cookas (7 rez. perd.) 7, S.Jelovacas (2/2 trit., 6 atk. kam.) 6, M.Tepičius 5. S.Babrauskas, D.Redikas ir G.Orelikas taškų nepelnė, o E.Bendžius nerungtyniavo.

VEF: T.Delininkaitis (3/4 dvit., 0/6 trit., 8/9 baud.) 14 tšk., A.Robinsonas ir D.Brownas po 13, A.Berzinis 11, K.Janičenokas (1/8 trit.) 10.

„Lietuvos rytas“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 39:28, atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų – 24-13, tačiau suklydo 16 kartų, o VEF tik 8. Vilniečiai dvitaškius metė 67 proc. (23:34), o tritaškius 40 proc. (8/20) taiklumu. Vis dėlto šlubavo baudos metimų pataikymas – 10/19 (52 proc.).

„Lietuvos rytas“ ketvirtadienį turnyro pusfinalyje kausis su Oldenburgo EWE ekipa, kuri antradienį 79:74 įveikė Varezės „Cimberio“.

Rungtynių aprašymas:

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Omaras Cookas, Renaldas Seibutis, Juanas Palaciosas, Andreas Glyniadakis, Martynas Gecevičius.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – VEF 14:15

Dvikovą abi komandos pradėjo taikliais tritaškiais metimais, tačiau VEF klubui atakas sekėsi regzti kiek geriau, o vilniečių gynyba buvo skylėta. VEF pirmavo 5:3. Netrukus dukart iš eilės sėkmingai sužaidė ir 5 taškus pelnė A.Glyniadakis, kurio metimai išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 8:5.

Per šešias minutes vilniečiai suklydo net penkis kartus, o tris tritaškius pataikę VEF krepšininkai buvo priekyje 11:10. Nors vilniečiai kamuolio ir toliau nesaugojo, tačiau Latvijos komandos žaidėjai švaistėsi tritaškiais, kurie nekrito. Likus žaisti 2 min. O.Cookas dvitaškiu išlygino rezultatą – 12:12. T.Lydeka buvo išvedęs vilniečius į priekį, tačiau D.Browno tritaškis grąžino pranašumą VEF ekipai – 15:14.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – VEF 39:31 (14:15, 25:16)

Antrą ketvirtį VEF pradėjo padidindama savo pranašumą, tačiau S.Jelovacas įsmeigė tritaškį ir vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 19:18. Tik prasidėjus trečiai minutei M.Gecevičius pataikė tritaškį su pražanga ir leido „Lietuvos rytui“ savo persvarą kiek padidinti – 25:21. Iki ketvirčio vidurio VEF šeimininkus beveik pavijo – 25:27.

Po minutės pertraukėlės „Lietuvos ryto“ krepšininkai netruko atstatyti keturių taškų persvaros (31:25), kurią netrukus padidino – 33:25.  Vis gi VEF sugebėjo priartėti dar kartą: vilniečiai niekaip nesusitvarkė su klaidomis, o latviai pataikė du tritaškius ir priartėjo – 31:35. Iniciatyvos ėmėsi R.Seibutis ir padidino savo ekipos persvarą iki 8-ių taškų (39:31) ir komandos išėjo ilsėtis.

Po 2 kėl. „Lietuvos rytui“ taškus pelnė: R.Seibutis 12, T.Lydeka ir A.Glyniadakis po 6, O.Cookas – 7 rez. perd. VEF – K.Janičenokas 8, D.Brownas ir A.Berzinis po 6.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – VEF 61:47 (14:15, 25:16, 22:16)

Po didžiosios pertraukos J.Palaciosas dukart iš eilės atliko puikius perdavimus R.Seibučiui ir šis vilniečiams sukrovė dviženklę persvarą – 43:31. Netrukus R.Seibutis pridėjo tritaškį ir „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė 15 taškų (48:33). Tritaškį netrukus pataikė ir M.Gecevičius, tačiau VEF atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis ir sumažino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 12-os taškų (53:41).

Varžovų vidurio puolėjas A.Pasečnikas surinko penkias pražangas dar nesibaigus trečiam ketvirčiui. Kėlinio pabaigoje „Lietuvos ryto“ skirtumas svyravo tarp 10 ir 14 taškų. Likus žaisti minutę šeimininkai buvo priekyje 59:47 ir persvarą padidino dar dviem taškais.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – VEF 80:71 (14:15, 25:16, 22:16, 19:24)

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui VEF priartėjo iki 11 taškų, tačiau M.Gecevičius netrukus atstatė 13-os taškų persvarą. VEF pataikė tritaškį (65:55), tačiau M.Tepičius atsakė tuo pačiu ir atstatė persvarą – 68:55. Vis dėlto T.Lydeka užsidirbo nesportinę pražangą. Po jos VEF sumažino vilniečių persvarą iki vienženklės – 68:59.

Sužaidus penkias minutes komandos apsikeitė tritaškiais ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 11 taškų – 73:62. M.Gecevičius buvo nubaustas technine pražanga, tačiau VEF tuo pasinaudojo tik minimaliai – T.Delininkaitis įmetė baudos metimą. Likus žaisti 4 min. VEF priartėjo iki 6 taškų – 73:67. O.Cookas ir J.Palaciosas prametė keturias baudas iš eilės, tačiau G.Orelikas dukart nusiėmė kamuolius puolime, bet vilniečiai savo progomis nepasinaudojo. Likus žaisti 36 sek. O.Cooko tritaškis padidino šeimininkų persvarą iki 7 taškų (78:71).