2020 01 30

L.Westermanno tritaškių salvė Berlyne pražudė rezultatyvaus R.Giedraičio ALBA

Rokas Giedraitis sužaidė dar vieną rezultatyvų mačą, tačiau ilgai priekyje buvusi Berlyno ALBA (7-15) galiausiai krito nuo buvusio žalgiriečio Leo Westermanno rankos. Prancūzas lemiamu susitikimo metu pataikė tris tritaškius ir nukalė Stambulo „Fenerbahče“ (10-12) pergalę Vokietijoje 74:70 (17:22, 16:19, 17:15, 24:14)
Stambulo „Fenerbahče“
Stambulo „Fenerbahče“ / Euroleague.net nuotr.

Ši pergalė leido „Fenerbahče“ komandai susilyginti lentelėje su 7-oje ir 8-oje vietoje žengiančiais „Valencia“ ir Milano „Olimpia“ klubais. Tiesa, pastarieji yra sužaidę vienu maču mažiau.

Pirmojo kėlinio pabaigoje atitrūkusi ALBA įgijo dviženklį pranašumą, o priekyje buvo iki pat 36-osios susitikimo minutės, kuomet tritaškį pataikęs L.Westermannas išvedė svečius į priekį 65:63.

Likus minutei iki mačo pabaigos prancūzas dūrė dar vieną tolimą metimą, padidinusį „Fenerbahče“ persvarą iki 5 taškų. Kitoje atakoje Berlyno ekipos gynėjas Marcusas Erikssonas pataikė beveik iš vidurio aikštės, tačiau L.Westermannas staigiai atsakė dar vienu tritaškiu, kuris uždarė rungtynes.

Eilinį saldainiuką sirgaliams paruošė ALBA puolėjas Luke'as Sikma, perdavimu varžovui tarp kojų užsitikrinęs vietą gražiausių epizodų dešimtuke. Universalus amerikietis šio vakaro rungtynėse atliko net 8 taškais pasibaigusius perdavimus.

Rokas Giedraitis buvo rezultatyviausias ir naudingiausias žaidėjas ALBA gretose, per 27 minutes pelnęs 14 taškų (4/6 dvit., 2/4 trit.), atkovojęs 4 ir perėmęs 1 kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, surinkęs 18 naudingumo balų.

„Fenerbahče“ komandai Berlyne koją kišo klaidos. Željko Obradovičiaus auklėtiniai vien per pirmąjį ketvirtį kamuolį prarado 10 kartų, o rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdami 19 klaidų.

ALBA: Rokas Giedraitis 14, Landry Nnoko 11, Martinas Hermannssonas 10.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 16, Luigi Datome 15, Leo Westermannas 11 (3/3 trit., 5 atk. kam.).

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?