2023 11 14

Lemiamas I.Brazdeikio epizodas padėjo „Olympiakos“ nugalėti „Maccabi“

Į minusą iki tol žaidęs Ignas Brazdeikis pabaigoje išprovokavo Tel Avivo „Maccabi“ (4-3) pražangą, pataikė pirmą baudą, antrą metė pro šalį, bet pats sugriebė kamuolį puolime ir padėjo Pirėjo „Olympiakos“ (4-4) išsaugoti pergalę.
Ignas Brazdeikis ir Antonius Clevelandas
Ignas Brazdeikis ir Antonius Clevelandas / „Scanpix“ nuotr.

Po dviejų kėlinių net 15 taškų pranašumą turėjęs „Olympiakos“ galiausiai neišvengė dramos susitikimo pabaigoje, bet triumfavo 79:74 (27:19, 24:17, 13:19, 15:19).

Dėl karo Izraelyje rungtynės vyko tuščiuose Aleksandro Nikoličiaus rūmuose Belgrade. „Maccabi“ čia laikinai žaidžia savo namų mačus.

„Olympiakos“ pirmus du kėlinius laimėjo net 51:36, tačiau likus žaisti 26 sek. komandas jau skyrė tik 2 taškai (76:74).

Į aikštę tuomet žengęs I.Brazdeikis įmetė vieną baudą, sugriebė kamuolį po netaiklios antrosios, o Isaiah Canaano ranka nedrebėjo ir „Olympiakos“ atsilaikė.

Eurolygos vicečempionai nutraukė 2 pralaimėjimų seriją, o „Maccabi“, kuri vėl vertėsi be Wade'o Baldwino, suklupo po 2 pergalių iš eilės.

15 minučių žaidęs I.Brazdeikis pelnė 3 taškus (1/4 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), sugriebė 2 kamuolius (abu puolime), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 0 naudingumo balų.

„Maccabi“: Romanas Sorkinas 16, Tamiras Blattas 13 (6 rez. perd.), Jasielis Rivero ir Jamesas Webbas – po 10.

„Olympiakos“: Alecas Petersas (8 atk. kam.) ir Thomasas Walkupas (1/5 trit., 6 atk. kam.) – po 13, Moustapha Fallas (6 atk. kam.) ir Isaiah Canaanas – po 10, Nigelas Williamsas-Gossas ir Luke‘as Sikma – po 8.