2023 03 07

Lenktynėse dėl pirmos Eurolygos vietos – skaudi Šaro vyrų nesėkmė Graikijoje

Kovoje dėl pirmos vietos reguliariajame Eurolygos sezone Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (18-9) patyrė skaudų pralaimėjimą. Katalonijos klubas antrą kartą šį sezoną nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (19-8) krepšininkams 70:77 (20:11, 7:18, 18:21, 25:27).

Sezono atidarymo rungtynėse „Palau Blaugrana“ krepšinio rūmuose 80:70 irgi laimėjo Pirėjo „Olympiakos“, tad Graikijos čempionai prieš „Barcelona“ įgijo tarpusavio mačų pranašumą.

Tai buvo pirmoji „Barcelona“ nesėkmė Eurolygoje po penkių pergalių iš eilės.

Tiesa, Šarūno Jasikevičiaus vyrai Taikos ir draugystės arenoje rungtynių pradžioje dominavo. Nors pro šalį skriejo tritaškiai (1 iš 7), bet „Barcelona“ po pirmųjų 10 minučių pirmavo 20:11.

Prisėdo ant suolo puikiai rungtynes pradėjęs Nikola Mirotičius, sustojo ir „Barca“ puolimas. Daugiau nei penkias minutes taškų neįmetę katalonai leido šeimininkais išsiveržti į priekį. Vos 7 taškus per antrąjį ketvirtį įmetusi Šaro komanda į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdama 27:29.

Cory Higginso metimas, likus 3 minutėms iki susitikimo pabaigos, „Barcelona“ deficitą prikirpo iki 63:66. Vis dėlto kitoje atakoje Tarikas Blackas realizavo vieną baudos metimą, po kelių akimirkų vasario mėnesio MVP tapęs Saša Vezenkovas smeigė tolimą tritaškį ir padėjo tašką rungtynėse.

„Olympiakos“: Shaquielle'as McKissicas 16, Giannoulis Larentzakis 14, Saša Vezenkovas 13 (7 atk. kam.).

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (7 atk. kam., 21 naud. bal.), Nicolas Laprovittola 15 (8 rez. perd., 5 kld.), Sertačas Šanli 13, Cory Higginsas 10.