2020 12 18

Lietuviškoji „Baskonia“ užstrigo būsimo „Žalgirio“ varžovo gynybos gniaužtuose

Prieš išvyką į Kauną – Miuncheno „Bayern“ (10-5) krepšininkų pergalė prieš lietuviškąją Vitorijos „Baskonia“ (6-8). Bene didžiausiu Eurolygos siurprizu tapusi Vokietijos ekipa namuose pergalę šventė rezultatu 77:66 (18:15, 20:15, 20:20, 16:13). Tai buvo trečioji Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamos komandos nesėkmė iš eilės.

Nors didžiąją pirmosios mačo pusės dalį Bavarijos klubas demonstravo pavyzdinę gynybą, „Baskonia“ krepšininkams dėl kiekvieno taško teko smarkiai paprakaituoti, o „Bayern“ pranašumas prieš ilgąją pertrauką siekė 15 taškų (38:23), bet baskai sugebėjo grąžinti intrigą.

Blankiai per pirmuosius du kėlinius atrodęs Rokas Giedraitis įskraidino du metimus paeiliui trečiajame kėlinyje, taip padėjęs Vitorijos komandai priartėti per 4 taškus – 54:50.

Vis dėlto trečiojo ketvirčio pabaigą ir ketvirtojo kėlinio pradžią Andrea Trinchieri auklėtiniai paženklino atkarpa 11:0, po kurios „Baskonia“ nebeatsigavo.

„Bayern“ pergalę iškovojo neturėdama pagrindinio vedlio Vladimiro Lučičiaus, šį sezoną vidutiniškai renkančio po 14,4 taško bei 19,8 naudingumo balo.

Pralaimėjusiųjų gretose Rokas Giedraitis žaidė 29 minutes, pelnė 10 taškų (3/5 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, kartą suklydo ir užfiksavo 11 efektyvumo balų.

22-ejų Tadas Sedekerskis ant parketo praleido beveik 12 minučių, per kurias į „Bayern“ krepšį įmetė 4 taškus (1/1 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 8 naudingumo balus.

Svečius iš Vitorijos rungtynėse laikė puiki kova dėl atšokusių kamuolių: „Baskonia“ atkovojo 39 kamuolius, iš kurių 13 – po varžovų krepšiu. „Bayern“ sąskaitoje – 30 atkovotų kamuolių.

Bavarai suklydo vos 5 kartus, tuo metu Duško Ivanovičiaus kariauna realizavo net 21 baudų metimą iš 22.

Kitą savaitę, gruodžio 23-iąją dieną Andrea Trinchieri vadovaujamas Miuncheno „Bayern“ lankysis Kaune ir bandys nutraukti trijų Kauno „Žalgirių“ pergalių atkarpą.

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 21 (9 atk. kam., 29 naud. bal.), Wade'as Baldwinas 17, Paulas Zipseris 13, Leonas Radoševičius 11 (7 atk. kam.).

„Baskonia“: Zoranas Dragičius 13, Alecas Petersas 12, Rokas Giedraitis (7 atk. kam.) ir Achille Polonara (11 atk. kam.) – po 10.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant