2020 02 09

Lyderių trejeto vedamas „Rytas“ Eurolygos jaunimo atrankos finale sutriuškino „Žalgirį“

Kaune vykusiame Eurolygos jaunimo atrankos finale – jaunųjų Vilniaus „Ryto“ talentų triumfas. Sostinės krepšininkai, kuriuos į priekį vedė lyderių trejetas, 84:63 (19:19, 21:17, 23:16, 21:11) palaužė aikštės šeimininkus Kauno „Žalgirio“ jaunius ir iškovojo tiesioginį kelialapį į gegužę vykstantį finalinį etapą Kelne.
Ąžuolas Tubelis
Eurolygos jaunimo turnyro finalas: Kauno „Žalgiris – Vilniaus „Rytas“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Ryto“ krepšininkai Eurolygos jaunimo atranką laimėjo po dviejų metų pertraukos. 2017-2018 metų sezone vilniečiai finale palaužė Romos „Stellazzurra“, o „žalgiriečiai“ liko treti. Tuomet turnyre žibėjo šiuo metu pagrindinėse komandose jau įsitvirtinę Deividas Sirvydis, Marekas Blaževičius bei Rokas Jokubaitis.

Priminsime, kad praėjusių metų atrankos Kaune finale dviejų didžiausių Lietuvos krepšinio varžovų akistatoje triumfavo „Žalgiris“, kurį į priekį vedė Keras Kriisa.

Daugiau nei 1500 žiūrovų sutraukusiame mače pirmieji į priekį šovė „Ryto“ talentai. Ąžuolas Tubelis jau per pirmąsias 8 minutes pelnė 8 taškus, o vilniečiai pirmavo 19:10. Visgi lyderis netylėjo ir kitoje barikadų pusėje – Paulius Murauskas su komandos draugais inicijavo spurtą 9:0 ir kėlinys baigėsi 19:19.

Aikštės šeimininkai nepaleido varžovų į priekį, tačiau antrojo kėlinio viduryje kauniečius iš vėžių išmušė trečioji P.Murausko pražanga. Baudos aikštelėje ir toliau raumenis demonstravęs Ą.Tubelis per ketvirtį pelnė dar 8 taškus, tačiau „Ryto“ persvara buvo trapi – 39:36.

Trečiasis kėlinys tapo lemiamu rungtynių ketvirčiu. Greitą ketvirtąją pražangą užsidirbo P.Murauskas, o „Ryto“ puolimo vadeles iš Ą.Tubelio perėmė Augustas Marčiulionis, per kėlinį vienas pats surinkęs 10 taškų. Jam puikiai talkino ir graikas Andreas Kalogiros, o „Rytas“ pabėgo beveik nepavejamai – 63:52.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ąžuolas Tubelis

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Dominyko Stanionio tritaškio ekipas dar skyrė vienženklis skirtumas (55:63), tačiau jau minėtieji sostinės klubo lyderiai šįsyk varžovus pasiuntė nebe į nokdauną, o į nokautą.

Rungtynės nemaloniu incidentu užsibaigė traumą patyrus A.Kalogirosui, kuris aikštę paliko tik su komandos draugų pagalba.

„Ryto“ puolimo vežimą tempė trys komandos lyderiai – Ąžuolas Tubelis, Augustas Marčiulionis ir Andreas Kalogiros. Šie trys jaunieji talentai kartu sudėjus pelnė 61 tašką ir surinko net 87 naudingumo balus.

Apskritai Edvino Justos auklėtiniams taškus pelnė tik šeši krepšininkai.

„Žalgiris“: Mantas Rubštavičius 20 (5 praž.), Paulius Murauskas (4 praž.) ir Matas Repšys 11.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis ir Ąžuolas Tubelis (15 atk. kam., 12 išpr. praž.. 37 naud. bal.) po 25, Andreas Kalogiros 11 (12 atk. kam., 28 naud. bal.)

Viso turnyro metu nesustabdomai rungtyniavęs Ą.Tubelis buvo išrinktas naudingiausiu šio atrankos etapo krepšininku. „Ryto“ sistemos produktas per ketverias rungtynes vidutiniškai rinko po 20,5 taško, 12,5 atkovoto kamuolio ir 34,5 naudingumo balo.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos jaunimo turnyro finalas: Kauno „Žalgiris – Vilniaus „Rytas“

Be Ą.Tubelio į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką taip pat buvo išrinkti Augustas Marčiulionis, Paulius Murauskas, Cameronas Hildrethas (Londono „Barking Abbey“) ir Victoras Wembenyama (Nantero „Nanterre 92“).

Trečiąją vietą turnyre laimėjo Badalonos „Joventut“, rezultatu 107:52 pervažiavę Nantero „Nanterre 92“.

Penktoji vieta atiteko Londono „Barking Abbey“, kurie 74:54 nepasigailėjo Venecijos „Umana Reyer“, o kovoje dėl 7-8 vietų Stambulo „Fenerbahce“ 93:87 įveikė Saragosos „Casademont“.