2023 10 06

M.Grigonio ir K.Slouko šou neužteko – graikų milžinų mūšį laimėjo „Olympiakos“

Dar praėjusiame sezone su Pirėjo „Olympiakos“ (1-0) klubu Eurolygos finale kovojęs Kostas Sloukas, vasarą persikėlęs į didžiausio priešo Atėnų „Panathinaikos“ (0-1) stovyklą, baudė taškais savo buvusią komandą, bet pergalės nepasiekė.
Kostas Sloukas
Kostas Sloukas / „Panathinaikos“ klubo nuotr.

Atėnų OAKA arena svečius pasitiko itin triukšminga atmosfera. Erginą Atamaną ir garsių naujokų, tarp jų – ir K.Slouką, prisiviliojęs „Panathinaikos“ ir jo sirgaliai neslepia ambicijų artėjančiame sezone.

Antrajame kėlinyje tiesiog užsiliepsnojęs K.Sloukas padėjo šeimininkams susikrauti dviženklę persvarą (39:29).

Tačiau lemiamu metu, ketvirto kėlinio pradžioje, E.Atamano auklėtiniai užsikirto – 5 minutes negalėjo pelnyti nė taško ir „Olympiakos“ persvėrė rezultatą (59:63).

„Panathinaikos“ taškų badą nutraukė itin sudėtingą dvitaškį pataikęs Marius Grigonis, o K.Sloukas netrukus pridėjo ir tritaškį (66:63).

„Olympiakos“ į tai atsakė Nigelo Williamso-Gosso ir Thomaso Walkupo taikliais tolimais metimais (66:69).

Kova taškas į tašką tęsėsi, nes čia pat du tritaškius iš eilės dūrė M.Grigonis (72:69). Vienu atsakė ir Th.Walkupas (72:72).

Kaip ir tada, kai vėl pasižymėjo K.Sloukas (74:72) – rezultatą „Olympiakos“ ekipai lygino Th.Walkupas (74:74). Prireikė pratęsimo, nes paskutinis K.Slouko metimas aidint sirenai trenkėsi į lanką.

Papildomą laiką svečiai pradėjo spurtu 12:0 ir iniciatyvos nebepaleido.

K.Sloukas pabaigoje ėmė klysti – iš viso prarado net 7 kamuolius, o galutinis rungtynių rezultatas – 78:88 (22:23, 21:13, 16:16, 15:22, 4:14) – skelbė „Olympiakos“ pergalę išvykoje.

30 minučių žaidęs M.Grigonis buvo antras pagal rezultatyvumą PAO gretose – 17 taškų (2/3 dvit., 4/6 trit., 1/2 baud.), sugriebė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo bal.

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 20 (7 klaid.), Marius Grigonis 17 (4/6 trit.), Juancho Hernangomezas 13 (10 atk. kam., 25 naud. bal.), Mathiasas Lessortas 10 (10 atk. kam.), Aleksanderis Balcerowskis7.

„Olympiakos“: Alecas Petersas (10 atk. kam., 31 naud. bal.) ir Thomas Walkupas (5/10 trit.) – po 17, Nigelas Williamsas-Gossas 16, Nikola Milutinovas 15 (7 atk. kam.), Isaiah Canaanas 14 (4/6 trit.).