2021 03 18

Madride šeimininkavusi CSKA jaukia „Real“ situaciją lentelėje

Iki reguliaraus sezono pabaigos liko keturi turai, o dar vieną nesėkmę patyręs Madrido „Real“ (17-13) krenta į septintąją Eurolygos poziciją. Pralaimėjimą „WiZink Center“ arenoje karališkajam klubui 96:89 (21:23, 20:32, 26:19, 22:22) išrašė fantastiškai žaidęs Maskvos CSKA (19-10) ketvertukas.
Mike'as Jamesas prieš Jeffrey Taylorą
Mike'as Jamesas prieš Jeffrey Taylorą / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo jau aštuntasis Madrido komandos pralaimėjimas per 13 pastarųjų mačų. Po šios nesėkmės „Real“ krepšininkai atsidūrė per vieną niuksą nuo Eurolygos atkrintamųjų užribio. Devintoje vietoje šiuo metu įsitaisiusi fantastišką sugrįžimą Sankt Peterburge suorganizavusi lietuviškoji Vitorijos „Baskonia“.

Pergalę iškovoję Maskvos CSKA krepšininkai turi po vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą (19-10) su antroje ir trečioje vietose žengiančiais Milano „Olimpia“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ klubais.

Ispanijos sostinėje CSKA pirmavo viso mačo, tačiau pergalė nebuvo lengva.

Aštuoniais taškais rungtynes atidarę Dimitrio Itoudžio auklėtiniai nuo pirmųjų minučių užsuko įspūdingą puolimą, per pirmuosius du kėlinius įmetę 55 taškus, praleidę – 41.

23-ąją mačo minutę CSKA aukštaūgis Johannesas Voigtmannas įsmeigė pirmąjį savo ir dvyliktąjį komandos tritaškį, kuris padėjo svečiams kilstelėti pranašumą iki rekordinės 20 taškų ribos 63:43.

211 cm ūgio vokiečiui puikiai talkino po keturis tritaškius įsmeigę Mike'as Jamesas, Tornikė Šengelija ir Willas Clyburnas.

Maskvos snaiperiai Madride svilino šeimininkų tinklelį, kol į aikštelę trečiojo kėlinio viduryje įžengė „Real“ snaiperis JC Carrollas. Veteranas įžiebė komandą spurtui, per kelių minučių atkarpą surinko 10 taškų, o Fabiano Causeur metimas su kėlinio pabaigos sirena sumažino deficitą iki 7 taškų.

JC Carrollas tapo sunkiai įmenama mįsle puolime, bet gynyboje jis turėjo problemų, kuriomis labiausiai pasinaudojo per ketvirtąjį kėlinį 11 taškų pelnęs ir CSKA pergalę įtvirtinęs J.Voigtmannas.

Geriausią sezono mačą sužaidė Willas Clyburnas. 2019-ųjų Eurolygos finalo ketverto MVP laurus susižėręs puolėjas prieš „Real“ surinko 23 taškus (2/5 dvit., 4/6 trit., 7/7 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, užfiksavo 30 naudingumo balų.

„Real“ bokštas Walteris Tavaresas įmetė 12 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus ir įsirašė 31 efektyvumo balą. Tai trečias kartas šį sezoną, kai vidurio puolėjas iš Žaliojo Kyšulio salos pasiekė bent 30 naudingumo rodiklį.

Abi komandos ketvirtadienio vakarą pademonstravo puikų pataikymą iš toli. Madrido krepšininkai realizavo 40 proc. tritaškių (12 iš 30), o CSKA – 47,1 proc. (16 iš 34).

„Real“: Trey Thompkinsas 20 (4/7 trit.), Jaycee Carrollas 17, Fabianas Causeur 14 (3/6 trit.), Walteris Tavaresas (12 atk. kam., 6 rez. perd., 31 naud. bal.) ir Gabrielis Deckas – po 12.

CSKA: Willas Clyburnas 23 (4/4 trit., 30 naud. bal.), Mike'as Jamesas 22 (4/6 trit.), Johannesas Voigtmanas 18 (4/7 trit., 9 atk. kam.), Tornikė Šengelija 14 (4/7 trit.)