Madrido tvirtovė – užimta: M.Grigonis ir PAO pasiekė įspūdingą pergalę

Eurolygoje nebėra namuose nepralaimėjusių komandų. Net 13 kartų iš eilės iki šios savaitės savų sirgalių akivaizdoje laimėjęs Madrido „Real“ (22-5) klubas namuose 86:97 (24:18, 12:27, 25:22, 25:30) nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (17-10) krepšininkams.
„Real“ – „Panathinaikos“
„Real“ – „Panathinaikos“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Karaliams“ nieko blogo nežadėjo pirmasis kėlinys, kuriame jie vienu metu pirmavo 22:13, bet antrajame kėlinyje Mathiasas Lessort'as įspūdingai laužė lanką, o jo komanda spurtavo net 25:8 ir susikrovė dviženklį pranašumą (43:32).

Mario Hezonjos, Fabieno Causeuro ir Guerschono Yabusele pastangomis „Real“ sugrįžo į priekį po ilgosios pertraukos (52:50), bet užsikūręs Kendrickas Nunnas leido „Panathinaikos“ pirmauti po trijų kėlinių (67:61).

Lemiamame ketvirtyje „Real“ kelis sykius švelnino skirtumą iki 1 taško, bet Kostas Sloukas pelnė net 8 taškus iš eilės ir likus 3 minutėms PAO pirmavo 83:74.

Madridiečius dar bandė gelbėti Facundo Campazzo, bet Marius Grigonis smeigė svarbų tritaškį likus 2 minutėms, kitoje atakoje atliko rezultatyvų perdavimą ir dviženklį pranašumą (90:80) susigrąžinęs Atėnų klubas įtvirtino pergalę.

8 taškus ketvirtajame kėlinyje surinkęs M.Grigonis iš viso per 19 minučių pelnė 11 taškų (0/1 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir surinko 12 naudingumo balų.

Lietuvis šiose rungtynėse peržengė simbolinę ribą – pelnė 1500-ąjį tašką Eurolygoje.

Jo komandoje įspūdingai sužaidė Walterio Tavareso ir Vincent'o Poirier nepabūgęs M.Lessort'as – centras iš Prancūzijos pelnė net 26 taškus (12/18 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

„Real“ nepaisant nesėkmės išlieka Eurolygos lyderiu ir antroje vietoje žengiančią „Barcelona“ (18-8) lenkia keturiais laimėjimais.

„Panathinaikos“ po šios pergalės dalinasi 3-4 vietas su Bolonijos „Virtus“.

„Real“: Guerschonas Yabusele 18, Džananas Musa 16, Fabienas Causeuras 13 (3/5 trit.), Mario Hezonja 12, Walteris Tavaresas 10.

„Panathinaikos“: Mathiasas Lessort'as 26 (12/18 dvit., 7 atk. kam., 33 naud. bal.), Kendrickas Nunnas 17 (3/6 trit., 7 rez. perd.), Kostas Sloukas 16 (3/5 trit., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), Marius Grigonis 11 (3/5 trit.).