2023 05 10

„Monaco“ su D.Motiejūnu išplėšė bilietą į finalo ketvertą Kaune

„Monaco“ iškovojo didžiausią pergalę klubo istorijoje. Kunigaikštystės komanda trečiadienio vakarą namuose 97:86 laimėjo lemiamą akistatą prieš Tel Avivo „Maccabi“ ir pirmą kartą žais Eurolygos finalo ketverte.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Euroleague nuotr.

Ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių Sašos Obradovičiaus treniruojama komanda laimėjo 3-2.

Kaune vykstančio finalo ketverto pusfinalyje „Monaco“ susitiks su Pirėjo „Olympiakos“, kuris ketvirtfinalio serijoje taip pat 3-2 pranoko Stambulo „Fenerbahče“.

„Monaco“ bus vienintelė šiemetinio finalo ketverto debiutantė. Stipriausiame žemyno turnyre kunigaikštystės klubas žaidžia vos antrą sezoną. Pernai monakiečiai pasiekė ketvirtfinalį.

Lemiamos penktosios serijos rungtynės prasidėjo didžiule sparta, be didesnės žvalgybos ir taškų fejerverku.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje „Maccabi“ buvo susikrovęs septynių taškų pranašumą, bet tada Mike'as Jamesas inicijavo spurtą 15:0 ir monakiečiai perėmė iniciatyvą (41:33).

Visgi svečiai kelti baltą vėliavą nebuvo linkę ir labai greitai atkuto. Įpusėjus rungtynėms, komandas jau skyrė tik keturi taškai.

Ketvirtajame kėlinyje „Maccabi“ netgi turėjo trapią persvarą, bet tuomet „Monaco“ pradėjo traukti Jordanas Loydas. Būtent jis pelnė aštuonis taškus iš eilės, Monako komanda truktelėjo į priekį 86:79 ir svečiai jau neišsigelbėjo.

D.Motiejūnas per 21 minutę nugalėtojams pelnė 6 taškus (2/5 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, padarė 2 klaidas, perėmė 1 kamuolį, gavo 3 pražangas ir surinko 5 naudingumo balus.

Kauniečiui tai bus pirmasis finalo ketvertas karjeroje.

Šeimininkus į priekį traukė po 21 tašką pelnę J.Loydas ir M.Jamesas.

„Monaco“: Mike'as Jamesas 21 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Jordanas Loydas 21, Donta Hallas 10 (6 atk. kam.), Chima Moneke 10, Alpha Diallo 9, Elie Okobo 9 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Yakuba Ouattara 9.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 27 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Lorenzo Brownas 12, Jarellas Martinas 12, Johnas Dibartolomeo 10, Darrunas Hilliardas 10.