2019 12 05

Žudikiškas metimas: M.Jameso dūris Maskvoje palaužė it liūtą kovojusį „Žalgirį“

Kauno „Žalgiris“ nepadarė to, ko siekia jau beveik 20 metų. Lietuvos čempionai moderniosios Eurolygos istorijoje nėra laimėję Maskvoje, o tai nepasikeitė ir po ketvirtadienio vakaro rungtynių. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai prieš praėjusio sezono čempionus po įtempto mačo, pratęsimo ir lemiamo M.Jameso metimo krito 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) bei patyrė jau šeštąjį pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje.

Rungtynių aptarimą stebėkite 15min feisbuke rodomoje laidoje „Karštom pėdom“.

Pirmosios abiejų komandų atakos Maskvoje buvo lyg surakintos, tačiau puolimo ledus greičiau pralaužė svečiai iš Lietuvos. Puikiai į žaidimą įsiliejusio Martino Gebeno padedamas „Žalgiris“ spurtavo net 15:0 ir po pirmojo kėlinio pirmavo 17:9.

Lietuvos čempionai per pirmąsias 10 minučių metė tik vieną tolimą metimą ir rėmėsi daugiausia žaidimu baudos aikštelėje.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai vis dažniau ėmė atakuoti iš toli, bet prametė viską. Nors vienu metu žaliai balti pirmavo 27:15, CSKA ėmė pulti sėkmingiau ir paskutinę kėlinio sekundę jau persvėrė rezultatą savo naudai 32:31.

Po pertraukos CSKA krepšininkai, iki tol pataikę vos vieną tolimą metimą, ėmė įsišaudyti ir tolti nuo svečių. Po 11 nesėkmingų bandymų pagaliau įkrito ir „Žalgirio“ tritaškis – jį pataikė Artūras Milaknis, netrukus pridėjęs ir dar vieną. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą CSKA buvo priekyje 51:50.

Ketvirtajame kėlinyje dukart iš toli pataikė Thomasas Walkupas ir rungtynės vyko taškas į tašką. CSKA į priekį truktelėjo du tolimus metimus smeigęs Danielis Hackettas. Likus žaisti mažiau nei tris minutes, rezultatas buvo lygus 64:64.

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Jockas Landale'as

Likus žaisti 14 sekundžių, kai komandų neskyrė nė taškas, Th.Walkupas sužingsniavo, o pergalę galėjęs išplėšti Mike’o Jameso tolimas dvitaškis nebuvo taiklus. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomą laiką viską išsprendė M.Jameso tritaškis, išplėšęs CSKA pergalę paskutinę sekundę.

Tai buvo pirmasis taiklus M.Jameso tritaškis šiose rungtynėse po trijų nesėkmingų bandymų. Iš viso jis pelnė 19 taškų (4/9 dvit., 1/4 trit., 8/9 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 7 pražangas.

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Mike'as Jamesas

Už didvyrį rezultatyviau CSKA gretose rungtyniavo latvis Janis Strelniekas, kuris pelnė 20 taškų (7/9 dvit.).

„Žalgiriui“ 19 taškų surinko Th.Walkupas (5/10 dvit., 3/4 trit.), kuris taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, net 7 kartus suklydo ir išprovokavo 6 varžovų nuobaudas.

Kovą dėl kamuolių žalgiriečiai laimėjo net 48:30. Pastaruoju metu ties tritaškio linija stringantys Lietuvos čempionai ketvirtadienį pataikė 33 proc. tolimų metimų (6/18) bei 47 proc. dvitaškių (24/51).

CSKA: J.Strelniekas 20, M.Jamesas 19 (1/4 trit.), R.Bakeris 13 (3/5 trit.), J.Balomboy'us 12 (6 atk. kam.), D.Hackettas 11 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Th.Walkupas 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kl.), L.Lekavičius 15, J.Landale'as 12 (11 atk. kam.), Z.LeDay 11 (9 atk. kam.), A.Milaknis (2/2 trit.) ir M.Gebenas (4 atk. kam., 13 naud. bal.) po 8, N.Hayesas 5, KC Riversas ir E.Ulanovas po 2.

„Žalgiris“ STATISTIKA CSKA
24/51 (47 proc.) Dvitaškių pataikymas 22/41 (54 proc.)
6/18 (33 proc.) Tritaškių pataikymas 9/27 (33 proc.)
16/20 (80 proc.) Baudų metimų pataikymas 14/20 (70 proc.)

Pratęsimas. „Žalgiris“ – CSKA

Likus 4 sek. Th.Walkupo metimą J.Bolomboy'us blokavo per vėlai! Rezultatas lygus, nes taškai įskaityti – 82:82.

Likus 12 sek. M.Jamesas pataikė itin sunkų dvitaškį. Kamuolys dar šokinėjo ant lanko, bet krito į skylę – 82:80.

Likus 36 sek. Z.LeDay baudų metimais išlygino rezultatą – 80:80.

Likus 51 sek. M.Jamesas pelnė dvitaškį su pražanga ir CSKA vėl pirmavo – 80:78.

Likus 55 sek. L.Lekavičius pataikė dvitaškį – 78:77.

Likus 1:06 min. M.Jamesas išvedė CSKA į priekį – 77:76.

44 min. Sunkus J.Strelnieko dvitaškis pasiekė tikslą. J.Landale'as baudų metimais grąžino persvarą svečiams – 76:75.

43 min. N.Hayesas pataikė tritaškį nuo lentos! Nesvarbu koks, svarbu, kad taiklus – 74:73.

42 min. Z.LeDay baudos metimu išlygino rezultatą, bet J.Bolomboy'us nepatogiu metimu grąžino CSKA į priekį.

42 min. Maskvos arenos sekretoriatas vėl daro klaidas – „Žalgirio“ atakos metu laikrodis buvo tiesiog sustojęs. Prisimenate tą laikrodininko klaidą praėjusiais metais?

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, Eurolyga.lt redaktorius Maskvoje

Maskvos CSKA, gal laikas keisti laikrodininką?

41 min. A.Milaknis pataikė vieną baudos metimą, bet CSKA atsakė taškais – 70:71.

Dvejus metus iš eilės – pratęsimas Maskvoje. Po netaiklaus Mike'o Jameso metimo Dimitris Itoudis išsikvietė amerikietį prie šoninės linijos atskiram pokalbiui. Žaidėjas teisindamasis mosavo rankomis, bet neatrodo, kad graikas būtų įsiutęs ant drąsų sprendimą priėmusio metiko. Jis tik tėviškai paplekšnojo savo auklėtiniui ir su giliu atodūsiu žvilgtelėjo į švieslentę, kuri rodė laukiančią įtemptą dar 5 minučių kovą.

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA

40 min. M.Jamesas prametė dvitaškį. Pratęsimas.

Likus 14 sek. Th.Walkupas sužingsniavo.

Likus 34 sek. Z.LeDay blokavo M.Jameso metimą!

Likus 45 sek. Likus L.Lekavičius dvitaškiu išlygino rezultatą – 69:69.

Likus 1:06 min. M.Jamesas pataikė du baudų metimus. „Žalgiris“ atsilieko – 67:69.

39 min. Nėra pražangos prieš Z.LeDay? Amerikietis skėsčiojo rankomis, bet teisėjų švilpukai tylėjo. Th.Walkupas! Tolimas jo šūvis – 67:67.

38 min. L.Lekavičius dvitaškiu privertė D.Itoudį prašyti pertraukėlės – rezultatas buvo lygus 64:64. Tačiau po pasitarimo tolimą bombą įskraidino R.Bakeris. Kauniečiai atsiliko – 64:67.

37 min. Dar vienas D.Hacketto tritaškis... Po minutės pertraukėlės L.Lekavičius paskutinę atakos laiko sekundę išprovokavo pražangą ir sušvelnino atsilikimą – 62:64.

36 min. D.Hackettas pataikė tritaškį. Skaudus dūris, kuriam atsakymą surado Z.LeDay – 60:61.

35 min. Tritaškį smeigė ir Th.Walkupas, o K.Hinesas prametė tris baudų metimus.

Panašu, kad žalgiriečiai nusimetė vargo akmenis nuo pečių, mat Th.Walkupas pataikė dar vieną tritaškį – 58:58.

34 min. R.Bakeris pataikė iš po krepšio, Th.Walkupas mynė šoninę liniją.

33 min. J.Bolomboy'us smeigė tritaškį, o štai J.Landale'as metė tokią plytą, kad net lanko kamuolys nelietė. Kauniečiai pralaimi – 52:56.

32 min. Dėjimas į „Žalgirio“ krepšį padidino atsilikimą, bet Th.Walkupas prasiveržimu jį sumažino – 52:53.

Sprendžiant iš Šaro sprintų palei šoninę liniją, darau drąsią prielaidą, kad Šarūnas Jasikevičius yra daugiausiai žingsnių per rungtynes padarantis Eurolygos treneris. Kas džiugina, kad pastarosiomis minutėmis jis tą darė ne pagautas pykčio ir noro su bizūnu sugaudyti savo auklėtinius, o su didžiuliu entuziazmu juos nudiriguoti į reikiamas pozicijas.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 50:51

29 min. O, Milai! Kaip to reikėjo! Dar vienas snaiperio tritaškis! Atsilikimas jau minimalus – 48:49.

Nežinau, kiek tai atsitiktinumas, kiek taktinis sprendimas, o kiek tai tyčinis veiksmas, bet aikštėje visi penki lietuviai. Minčių kyla visokių po epizodo, kai Zachas LeDay po netaiklaus metimo iš po krepšio grįžo į gynybą tik vejamas šaukiančių komandos draugų. Tada atrodė, kad amerikietis nuleido rankas. „Žalgiris“ negali būti Zachas LeDay. Ir šitą „Žalgirį“ į kovą kelia du iš eilės Milaknio tritaškiai.

28 min. PAGALIAU! A.Milaknis pataikė tritaškį! Po 11 nesėkmingų „Žalgirio“ bandymų šiandien – 44:46.

Artūras Milaknis pataiko tolimą metimą – pirmą „Žalgirio“ tritaškį šį vakarą. 28 minutės laukimo po 11 nesėkmingų bandymų iš eilės. Darius Maskoliūnas kelia rankas į viršų lyg tą Eurolygos taurę 1999-aisiais Miunchene. Tomas Masiulis pritariamai mosteli ranka kaip užtvirtindamas kertinę sezono pergalę. Visas suolas šoka iš vietų, o Šaras šypsosi. P-A-G-A-L-I-A-U.

28 min. L.Lekavičius pataikė labai svarbų dvitaškį, kitoje atakoje pridėjo dar vieną – 41:46.

27 min. R.Bakeris iškepė dar vieną tolimą pyragaitį. Šaras šaukė pasitarimą, mat jo vyrų atsilikimas didėjo – 37:44.

26 min. Antras taiklus CSKA tritaškis, į kurį dvitaškiu atsakė KC Riversas – 37:41

25 min. J.Strelniekas pataikė nelengvą metimą, tačiau jam galingu dėjimu atsakė J.Landale'as. Kauniečiai atsilieka – 35:36.

CSKA ir „Žalgirio“ tritaškių pataikymas po 23 minučių – 1/20. Šie vyrai surėmę pečius iš tokių plytų Kaune greitai pastatytų „Krepšinio namus“.

22 min. E.Ulanovas išvedė „Žalgirį“ į priekį – 33:32.

„Žalgirio“ tritaškių nepataikymas verčia atidžiau stebėti net apšilimą. Štai Nigelas Hayesas po kokių 6-7 nesėkmingų bandymų pagaliau pokštelėjo tritaškį. Amerikietis, atrodo, kurį laiką buvo susinervinęs, tad po taiklaus metimo lyg su palengvėjimu mostelėjo rankomis.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 31:32

Kauno „Žalgirio“ tritaškių pataikymas per paskutiniąsias 100 minučių: 5/44 (11,4 proc.).

20 min. J.Landale'as gavo įspūdingą bloką nuo K.Hineso. Rezultatą dvitaškiu išlygino J.Strelniekas.

Nors J.Landale'as reabilitavosi dvitaškiu, tritaškiu kėlinį užbaigė D.Hackettas.

19 min. J.Strelniekas dviem dvitaškiais dar aptirpdė žalgiriečių persvarą – 29:27.

18 min. L.Lekavičius prasiveržė iki galo ir pelnė taškus – 29:23.

17 min. Dar keli netikslūs „Žalgirio“ tritaškiai – 27:20.

15 min. J.Strelniekas dvitaškiu su Th.Walkupo pražanga bandė budinti CSKA komandos puolimą. Deja, bet žalgiriečiai vis dar neatsidarė iš toli – kol kas pramesti keturi tritaškiai. Tiesa, CSKA rodikliai identiški.

CSKA pirmasis kėlinys su „Žalgiriu“ buvo nerezultatyviausias šį sezoną. Kiek mažai yra 9 taškeliai? CSKA pirmųjų kėlinių vidurkis buvo net 21,5 taško.

14 min. Dar du J.Landale'o taškai. Pranašumas dar padidėjo – 27:15.

13 min. Puiki svečių atkarpa! Po Th.Walkupo užtikrinto prasiveržimo skirtumas vėl didėja iki dviženklės ribos – 25:15

12 min. M.Jamesas dar sumažino „Žalgirio“ pranašumą ir Š.Jasikevičius sušaukė pasitarimą – 17:13.

Iškart po pertraukėlės J.Landale'as pelnė nesunkius taškus, kitoje atakoje pridėjo ir dar vieną dvitaškį – 21:15.

11 min. Oi... A.Milaknis nepataikė iš po krepšio.

Iškart po to Th.Walkupas netyčia kepštelėjo per veidą M.Jamesui. Teisėjai peržiūrėjo epizodą ir nusprendė skirti žalgiriečiui nesportinę pražangą. Šaras juokėsi.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 17:9

10 min. 15:0 – tiek buvo užsitęsęs „Žalgirio“ spurtas, kurį nutraukė A.Voroncevičius.

9 min. M.Gebenas įkrovė iš viršaus, o kitoje atakoje dar uždirbo varžovo pražangą bei realizavo baudų metimus – 17:6.

8 min. Nuostabiai į rungtynes įsiliejo M.Gebenas. Jis užtikrintai sužaidė puolime, tuomet blokavo varžovo metimą, o gerą „Žalgirio“ atkarpą pratęsė Z.LeDay. Žalgiriečiai pirmauja –12:6.

Linkėjimai nuo Rimo Kurtinaičio! „Chimki“ treneris laikosi gerai, ruošia pergalingą planą rungtynėms su „Barcelona“ ir pats dabar iš Chimkų stebi „Žalgirio“ rungtynes su CSKA. O „Megasport“ arenoje matome drastiškus „Žalgirio“ žaidimo pokyčius. Atkreipkite dėmesį, kaip staigiai CSKA gynybą atakuoja žalgiriečiai. Kaip greitai rezgamos atakos ir metimai. Tokio spartaus „Žalgirio“ dar nematėme. Nebūtinai jis labai efektyvus – pirmosios minutės atrodė klaikiai. Bet svarbiausia, kad veikia gynyba.

6 min. „Žalgiris“ žaidė dviem vidurio puolėjais po to, kai ant parketo žengė Martinas Gebenas, o rezultatą išlygino Th.Walkupas – 6:6.

5 min. Keturi D.Hacketto taškai iš eilės buvo sukūrę šeimininkams keturių taškų persvarą, bet Th.Walkupas deficitą apkarpė – 4:6.

3 min. Komandos keitėsi nerezultatyviomis atakomis: CSKA nepataikė, o žalgiriečius stabdė blokai ir kamuolio varymo taisyklių pažeidimai.

1 min. J.Strelniekas pelnė pirmuosius rungtynių taškus, jam atsakė Z.LeDay – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, KC Riversas, Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as, Zachas LeDay.

CSKA: Janis Strelniekas, Kyle'as Hinesas, Danielis Hackettas, Nikita Kurbanovas, Johannesas Voigtmannas.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?