2019 12 20

Kalėdinės dovanos neįteikė: R.Kurtinaičio tvirtovėje – devintas „Žalgirio“ pralaimėjimas paeiliui

Deja. Kauno „Žalgiris“ nuo pečių nenusimetė pralaimėjimų naštos ir paliko sirgalius be kalėdinės dovanos. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai jau devintą kartą iš eilės krito Eurolygoje. Šįkart – Rimo Kurtinaičio tvirtovėje, kurioje 74:83 (16:21, 17:17, 16:19, 25:26) nusileido Maskvos srities „Chimki“ ekipai.

Prieš rungtynes, per didžiąją pertrauką ir po finalinės sirenos 15min feisbuke galėjote stebėti aktualiausių įvykių aptarimą „Karštom pėdom“.

3 pergales ir 12 pralaimėjimų savo sąskaitoje turintys kauniečiai lieka paskutinėje Eurolygos vietoje. „Chimki“ su 8 laimėjimais ir 7 nesėkmėmis rikiuojasi 7-oje pozicijoje.

Žalgiriečiai rungtynes puolime pradėjo sunkiai, o gynyboje kentėjo nuo varžovų tritaškių. Tai lėmė greitą „Chimki“ spurtą 13:4. Vis dėlto svečiai pabudo ir puikia atkarpa išlygino rezultatą 13:13. Kėlinio pabaigoje Jeremy Evansas ir Anthony Gillas pavaišino Lietuvos čempionus dėjimais ir Rusijos klubas po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 21:16.

Antrajame ketvirtyje puikiai situacijas ėmė išnaudoti Jockas Landale’as, draskęs varžovų gynybą po krepšiu. Nors „Chimki“ persvara vėl buvo padidėjusi iki devynių taškų, žalgiriečiai į pertrauką išsinešė penkių taškų deficitą (31:36).

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Thomasas Walkupas

Viskas, atrodė, klostėsi neblogai didžiąją trečiojo kėlinio dalį, o po Luko Lekavičiaus metimo rezultatas tapo lygus 49:49. Bet per pusantros minutės Aleksejus Švedas smeigė du tolimus metimus, dvitaškį pridėjo Stefanas Jovičius ir „Chimki“ šovė į priekį 57:49.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ne pats taikliausias varžovų metikas S.Jovičius dukart pataikė iš toli ir „Žalgiris“ kentėjo jau nuo dviženklio deficito (60:49). Serbas žaidė karjeros rungtynes Eurolygoje ir, padedamas A.Švedo, skriaudė svečius iš Lietuvos. Skirtumas svyravo ties 10-ties taškų riba. Į pergalę kabintis šansų taip ir neatsirado.

S.Jovičius tapo rungtynių staigmena. Jis pelnė net 25 taškus (4/4 dvit., 5/6 trit., 2/2 baud. met.) ir pagerino pelnytų taškų bei pataikytų tritaškių rekordus Eurolygoje.

A.Švedas taip pat pelnė 25 taškus (1/6 dvit., 6/9 trit.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, bet net 7 kartus suklydo.

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Aleksejus Švedas

„Žalgiryje“ puikiai žaidė J.Landale'as, pelnęs 24 taškus (7/11 dvit., 10/12 baud. met.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 7 pražangas ir surinkęs 30 naudingumo balų.

Žalgiriečiai šiame mače pataikė 54 proc. dvitaškių (19/35) ir 24 proc. tritaškių (5/21). Kova dėl kamuolių pralaimėta 24:32.

Kitas rungtynes Eurolygoje Lietuvos čempionai žais gruodžio 27-ąją išvykoje prieš Miuncheno „Bayern“.

„Chimki“: A.Švedas (6/9 trit., 5 rez. perd., 7 kl.) ir S.Jovičius (5/6 trit., 29 naud. bal.) po 25, J.Evansas 10, D.Bookeris 9.

„Žalgiris“: J.Landale'as 24 (5 atk. kam., 30 naud. bal.), Th.Walkupas 10 (6 rez. perd.), KC Riversas 9, Z.LeDay 8, L.Lekavičius 7, E.Ulanovas 6, N.Hayesas ir A.Milaknis 5.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Chimki“
19/35 (54 proc.) Dvitaškių pataikymas 18/35 (51 proc.)
5/21 (24 proc.) Tritaškių pataikymas 12/23 (52 proc.)
21/25 (84 proc.) Baudų metimų pataikymas 11/11 (100 proc.)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“

40 min. A.Švedas tritaškiu uždarė rungtynes. Viskas. Devyni iš eilės.

39 min. J.Landale'as sumažino atsilikimą iki aštuonių – 69:77.

38 min. J.Landale'as įkrovė iš viršaus po Th.Walkupo perdavimo, dar du taškus pridėjo KC Riversas – 77:67.

37 min. Z.LeDay sudrebino lanką galingu dėjimu, o D.Bookeris taškus pelnė po dviejų iš eilės atkovotų kamuolių puolime.

36 min. A.Švedas tritaške rykšte baudžia „Žalgirį“. Deficitas vėl dviženklis – 59:71.

35 min. D.Bertanis ir N.Hayesas pataikė po tritaškį – 59:68.

34 min. J.Landale'as sumetė baudų metimus, bet skirtumas vis dar didžiulis – 56:65.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, Eurolyga.lt redaktorius Maskvoje

6,4 taško vidurkio žaidėjas Stefanas Jovičius žaidžia karjeros mačą. Jo sąskaitoje jau 22 taškai – tai rezultatyviausias jo pasirodymas Eurolygoje.

32 min. Pagaliaaau! KC Riversas pataikė tritaškį metimą po trijų iš eilės nesėkmingų bandymų – 54:60.

31 min. S.Jovičius šovė tritaškį, jam dvitaškiu atsakė KC Riversas – 51:60.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 49:57

30 min. S.Jovičiaus dvitaškis ir du A.Švedo tritaškiai. Tokia kėlinio pabaiga. Situacija prastoka – 49:57.

Įdomus momentas prie „Žalgirio“ suolo. Šaras išrašo baudos kvitą Z.LeDay. Amerikietis nesupratęs trenerio gan demonstratyviai griebiasi už galvos ir eina toliau nuo komandos susibūrimo. Aukštaūgį už rankos čiumpa Darius Maskoliūnas. Asistentas ramiu tono paaiškina Šaro priekaištus. LeDay kantriai klausosi lietuvio ir galiausiai pritariamai linkteli galva. Netrukus kelis kartus pasilenkęs perbraukia sau per plaukus, pasišoka vietoje (taip, šokio žingsneliu), pasiploja ir bando save nuraminti. Įdomus psichologinis momentas.

29 min. L.Lekavičius lygino rezultatą – 49:49.

27 min. L.Lekavičius pataikė nelengvą metimą paskutinę atakos laiko sekundę, bet S.Jovičius pataikė iš toli. Kauniečiai toliau už varžovų nugaros – 44:49.

25 min. J.Evansas toliau skraido po „Žalgirio“ krepšiu. Dar vienas jo dėjimas ir didėjantis svečių atsilikimas –40:44.

23 min. Kauniečiai didina tempą puolime ir tai teisinasi – 40:42.

22 min. S.Jovičius gaivina „Chimki“ puolimą ir didina žalgiriečių deficitą – 37:42.

21 min. Z.LeDay kėlinį pradeda dvitaškiu, dar du taškus pridėjo ir J.Landale'as – 37:38.

Landale'as per pirmą pusę jau suvertė 14 taškų, bet žalgiriečiai dar maksimaliai neišnaudoja visų situacijų baudos aikštelėje. Akivaizdu, kad „Žalgiris“ būtent ten mato silpnąją „Chimki“ vietą (aišku, be Švedo gynybos), tačiau dar trūksta geresnio situacijų išpildymo tiek įvedant kamuolį po krepšiu, tiek patiems aukštaūgiams vienas prieš vieną apsižaidžiant varžovams. Gynyba pusė velnio – tokios pilnai užtenka laimėti prieš didžiausiu tempu Eurolygoje žaidžiančią komandą. Bet reikia geresnio puolimo.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 33:38

20 min. Z.LeDay bandė efektingu dėjimu užbaigti ataką, bet A.Gillas prasižengė. Aukštaūgis sumetė baudų metimus.

19 min. N.Hayesas pakirpo pranašumą baudų metimais – 31:36.

17 min. J.Evansas dar kartą drebina krepšį dėjimu, tačiau J.Landale'as varžovams bėgti neleidžia – 29:35.

16 min. Oi, N.Hayesas išmetė neparuoštą tritaškį, o tai kainavo taškus. Laimei, turime J.Landale'ą, kuris toliau tempia „Žalgirio“ vežimą –27:34.

15 min. J.Landale'as pataikė nuo baudų metimo linijos, kitoje atakoje pridėjo ir dėjimą. Australo sąskaitoje jau 10 taškų, o „Žalgiris“ atsilieka – 25:30.

14 min. A.Milaknis sumažino skirtumą, bet gynyboje sekėsi sunkiai. Po S.Jovičiaus dvitaškio Šaras šaukė pasitarimą – 21:30.

12 min. A.Gillas efektingai gesino J.Landale'ą.

11 min. L.Lekavičius smeigė iš toli, bet gynyboje sunku – 19:25.

Prieš pauzę tarp pirmojo ir antrojo kėlinio Šaras prie šoninės linijos stveria Landale'ą, Edgaras Ulanovas – Lekavičių. „Žalgirio“ senbuviai turi patarimų kolininiams penketo žaidėjams. Australo ir lietuvio duetas turėjo problemų du prieš du gynyboje. Pats Šaras labai aktyviai bendrauja su atsarginių suolo, vis atsisukdamas į jį praktiškai po kiekvienos atakos.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 16:21

10 min. Ch.Krameris pakabino kamuolį virš lanko J.Evansui, kuris dėjo iš viršaus. Dar vieną dėjimą paskutinėmis akimirkomis atliko A.Gillas.

8 min. Į A.Švedo dvitaškį A.Milaknis atsakė tritaškiu – 16:17.

6 min. Dar du taiklūs J.Landale'o baudų metimai, o kitoje atakoje – ir dvitaškis. Situacija gerėja – 13:13.

5 min. D.Bookeris pridėjo dar vieną tolimą metimą. Laimei, ledus iš toli pramušė Th.Walkupas, baudų metimus pridėjo J.Landale'as – 9:13.

Šaras atrodo nepatenkintas aukštaūgių žaidimu. Greitai buvo pakeistas M.Gebenas, porą kartų klydęs gynyboje, o netrukus ant kilimėlio iškviestas Z.LeDay. Amerikietis prie šoninės linijos dar turėjo išklausyti trenerio moralą. Diskusiją žaidėjas akivaizdžiai pralaimėjo.

4 min. A.Švedas pataikė tritaškį. „Žalgiris“ turi rimtų problemų – 4:10.

3 min. Oi, pražanga prieš tritaškį metusį A.Švedą. Rusas sumetė baudų metimus, o KC Riversas šovė pro šalį iš toli. Galingą dėjimą dar pridėjo D.Bookeris. Šeimininkai priekyje – 7:4.

2 min. E.Ulanovas puikiai blokavo S.Karasiovą, o kitoje aikštės pusėje pelnė lengvus taškus – 4:2.

1 min. Pirmosios abiejų komandų atakos – nesėkmingos. S.Jovičius atidarė taškų sąskaitą baudų metimais, jam dvitaškiu atsakė KC Riversas – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, KC Riversas, Edgaras Ulanovas, Zachas LeDay, Martinas Gebenas.

„Chimki“: Aleksejus Švedas, Stefanas Jovičius, Sergejus Karasiovas, Devinas Bookeris, Jonas Jerebko.

Linkėjimai iš Mytiščių! Čia „Žalgiris“ ir jo sirgaliai sutikti lietuviškai. „Labas vakaras“ iš arenos pranešėjų ir „Opa kaip gerai“ gabalas iš DJ'ų (perdainuotas „Gangnam Style“). Mytiščių tribūnos kol kas atrodo labai kukliai, nors iki mačo pradžios beliko mažiau nei 20 minučių. Rimas jau atsilošęs savo kėdėje laukia rungtynių. Teko girdėti, labai jautriai priėmė pralaimėjimą „Olympiakos“. Žiūrėsime, kokias išvadas „Chimki“ padarė per mažiau nei 48 valandas.