Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 10 14

Nuostabaus bulgaro nesustabdęs „Žalgiris“ krito nuo „Olympiakos“ Pirėjuje

Kauno „Žalgiris“ (0-2) vėl kovojo ir vėl turėjo šansų, bet ir vėl pralaimėjo. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Pirėjuje turėjo pripažinti „Olympiakos“ (2-0) krepšininkų pranašumą – 80:90 (21:18, 14:26, 23:23, 22:23).

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki 4 taškų (70:74), bet svečius žudė klaidos gynyboje ir nesustabdomai žaidęs Saša Vezenkokas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Saša Vezenkovas

Bulgaras pelnė 23 taškus (6/10 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), sugriebė 14 kamuolių (karjeros rekordas) ir surinko net 37 naudingumo balus.

„Žalgirio“ gretose išsiskyrė po ligos žaidęs Ignas Brazdeikis, surinkęs 21 tašką (7/10 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.).

zalgiris.lt/„Twitter“ nuotr./Kauno „Žalgirio“ krepšininkai

K.Maksvyčio auklėtiniai pirmosios pergalės šio sezono Eurolygoje sieks kitą savaitę namuose, kai žais net dvejas rungtynes – antradienį su Bolonijos „Virtus“ ir ketvirtadienį su Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 23 (14 atk. kam., 37 naud. bal.), Moustapha Fallas 16 (5 atk. kam.), Kostas Sloukas (6 rez. perd.) ir Giannoulis Larentzakis (3/5 trit.) – po 15, Thomasas Walkupas 10 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 21, Keenanas Evansas 14 (3/5 trit.), Tyleris Cavanaugh 12 (7 atk. kam., 4/8 trit.), Rolandas Šmitas 10 (5 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 6, Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas – po 5.

Ketvirtas kėlinys

40 min. „Žalgiris“ pralaimi 80:90.

39 min. „Olympiakos“ persvara išauga iki 13 taškų (73:86).

38 min. K.Maksvytis prašo vaizdo pakartojimo tada, kai to daryti negalima ir teisėjas skiria techninę pražangą. „Labai prastas darbas“, – replikuoja arbitrui K.Maksvytis (73:82).

37 min. S.Vezenkovas... Bulgaras pelno du su pražanga (70:79), o „Žalgiris“ dar praranda ir kamuolį... (70:81).

36 min. Dar vienas T.Cavanaugh tritaškis! (70:74).

35 min. I.Brazdeikio verpstė, T.Cavanaugh tritaškis greitoje atakoje ir skirtumas vėl traukiasi (67:72).

34 min. „Olympiakos“ aukštaūgis T.Blackas baudžiamas technine pražanga ir jo rungtynės baigiasi. Vos per 2 minutes – 5 pražangos. Deja, „Žalgiris“ tuo nepasinaudoja – pataiko tik 1 baudą iš 3 (62:70).

33 min. „Žalgiris“ per dvi su puse minutės išnaudoja keturių asmeninių pražangų limitą. Visi kiti taisyklių pažeidimai nuo šiol bus baudžiami baudų metimais į kauniečių krepšį.

31 min. T.Cavanaugh pataiko iš toli. „Žalgiris“ lieka koviniu atstumu (61:67).

Trečias kėlinys

30 min. Kėlinio pabaigoje „Olympiacos“ pirmą kartą susikrauna ir dviženklę persvarą (56:67). Ją sumažina taiklios K.Hayeso baudos (58:67).

zalgiris.lt/„Twitter“ nuotr./Lukas Lekavičius

29 min. „Žalgirio“ gynyba pramiega dar vieną S.Vezenkovo įkirtimą... G.Krapikas vos nesprogsta iš pykčio, bulgaras yra surinkęs jau surinkęs 20 taškų (56:64).

27 min. T.Dimša užsidirba 4 asmeninę pražangą. „Olympiakos“ vėl bėga (51:60).

25 min. Pagaliau pataiko ir K.Evansas (48:52).

24 min. „Žalgirį“ tempiančio Iggy sąskaitoje jau 16 taškų (45:49). Deja, apsiginti nepavyksta... M.Fallas deda su pražanga (45:52).

21 min. I.Brazdeikis puikai pradeda kėlinį – du su pražanga. Pataiko ir E.Ulanovas, o skirtumas traukiasi iki keturių (40:44).

Antras kėlinys

20 min. Su kėlinio sirena tritaškį dar prideda ir G.Larentzakis... (35:44).

20 min. S.Vezenokovas pelno du su pražanga, iš viso yra surinkęs jau 14 ir net 20 naudingumo balų (33:41).

18 min. „Žalgiris“ puikiai kaunasi dėl kamuolių puolime. Jau septintas toks sugriebtas kamuolys ir dvigubas šansas (33:36).

zalgiris.lt/„Twitter“ nuotr./Ignas Brazdeikis

15 min. Šeimininkų spurtas tęsiasi iki 13:2. Išjudinti „Žalgirio“ puolimą stengiasi I.Brazdeikis. K.Maksvytis nuo suolo rėkia „Duok Igiui“, o „Žalgirio“ naujokas individualiomis pastangomis pelno 7 taškus iš eilės (30:31).

13 min. Kauniečiai klysta išsimesdami kamuolį iš užribio, o K.Lukošiūnas dar užsidirba ir nesportinę pražangą... (23:24).

12 min. K.Hayesas pataiko iš vidutinio nuotolio paskutinę atakos sekundę ir „Žalgiris“ priekyje 5 taškais (23:18).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje A.Butkevičius pavagia kamuolį iš K.Slouko ir sumeta baudos metimus. „Žalgiris“ laimi pirmą kėlinį (21:18).

8 min. T.Cavanaugh pataiko iš toli ir lygina rezultatą (16:16). Tritaškį netrukus prideda ir T.Dimša, o „Žalgiris“ vėl priekyje (19:16).

7 min. „Žalgirio“ duobė gilėja iki 0:10... Th.Walkupas dar apdovanoja įspūdingu bloku ir T.Dimšą.

6 min. „Olympiakos“ atsakas. S.Vezenkovas pataiko iš toli, o M.Fallas renka jau 9-ąjį savo tašką. Šeimininkai persveria rezultatą (11:12).

4 min. I.Brazdeikis ima kamuolį puolime ir taiso netaiklų metimą. „Žalgiris“ drąsiai pradeda kovą (11:4).

3 min. Koks R.Šmito dėjimas!! Nuo tritaškio linijos įsibėgėjęs latvis deja per M.Fallą ir pelno jau 7-ąjį savo tašką (7:2).

1 min. Puolime R.Šmitas iš karto atakuoja M.Fallą ir pataiko tritaškį (3:0).

Starto penkete – įdomus K.Maksvyčio ėjimas. 218 cm ūgio varžovų milžino Moustapha Fallo gynyba patikėta dešimčia centimetrų žemesniam latviui Rolandui Šmitui.

Starto penketai:

„Olympiakos“: Th.Walkupas, I.Canaanas, A.Petersas, S.Vezenkovas ir M.Fallas.

„Žalgiris“: K.Evansas, I.Brazdeikis, E.Ulanovas, T.Cavanaugh ir R.Šmitas.

Didžiąją dalį sėkmingos praėjusio sezono sudėties formulės išsaugojęs „Olympiakos“ (1-0) ir šiemet startavo sėkmingai – praėjusią savaitę išvykoje tėškė antausį Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ ekipai.

Tuo metu iš pagrindų pasikeitęs „Žalgiris“ (0-1), išsaugojęs vos vieną legionierių, sezoną pradėjo dramatiška nesėkme Tel Avive prieš „Maccabi“, kur Arnas Butkevičius įmetė pergalingą metimą, per akimirką pavėlavęs.

Penktadienį su „Žalgiriu“ „Olympiakos“ kovos ne tik be savų sirgalių paramos, bet ir kelio skausmus jaučiančio kapitono Kosto Papanikolaou. Buvo iškilęs klausimas ir dėl Joelio Bolomboy bei Isaiah Canaano, bet jie turėtų pasirodyti aikštėje.

Žaisti galės ir skambiausias šios vasaros „Žalgirio“ pirkinys – Ignas Brazdeikis, dėl ligos praleidęs paskutines Lietuvos krepšinio lygos rungtynes.