2021 12 14

N.Džokovičiaus akivaizdoje – N.Hayeso-Daviso sezono rungtynės ir „Barcos“ triumfas

Novakas Džokovičius apsilankė savo palaikomos Belgrado „Crvena zvezda“ (6-9) komandos rungtynėse, bet sėkmės Serbijos klubui akistatoje su „Barcelona“ (13-2) tai neatnešė.
Novakas Džokovičius stebėjo „Crvena zvezda“ ir „Barcelona“ rungtynes Belgrade
Novakas Džokovičius stebėjo „Crvena zvezda“ ir „Barcelona“ rungtynes Belgrade / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Eurolygos lyderiai „Štark“ arenoje iškovojo pergalę 76:69 (20:13, 14:18, 27:18, 15:20).

„Barca“ puikiai pradėjo rungtynes ir vos per penkias minutes susikrovė dviženklę persvarą (16:5), tačiau „Crvena zvezda“ jau antrojo kėlinio pradžioje pasivijo oponentus ir išlygino rezultatą – 20:20.

Katalonai į priekį vėl šovė po ilgosios pertraukos, kai sėkmingai sužaidė trečiąjį ketvirtį likus 10 minučių rungtynėse pirmavo 61:49.

Bet serbai dar atkūrė intrigą. Atkarpą 11:4 laimėję šeimininkai po Stefano Markovičiaus tritaškio likus dviem minutėms priartėjo iki vieno tolimo metimo (68:71), o išlyginti rezultatą kitoje atakoje galėjęs Austinas Hollinsas laisvas nepataikė.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai ir buvo geriausias „Crvena zvezda“ šansas išsigelbėti, nes iš pradžių baudų metimus sumetė Nikola Mirotičius, o po kelių nesėkmingų serbų bandymų tritaškį smeigė Kyle'as Kuričius.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausią ir naudingiausią sezono mačą sužaidė buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas-Davisas.

Jis per 28 minutes pelnė 14 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Ankstesnis jo taškų rekordas su „Barcelona“ apranga buvo pasiektas mače prieš „Žalgirį“ – tąkart amerikietis pelnė 12 taškų.

Rokas Jokubaitis „Barcai“ per 24,5 minutės pelnė 2 taškus (1/6 dvit.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, du kartus suklydo, sykį prasižengė ir surinko 1 naudingumo balą.

Šias rungtynes iš pirmų eilių stebėjo ir geriausias pasaulio tenisininkas Novakas Džokovičius, emocingai palaikęs „Crvena zvezda“ ekipą.

„Barca“ po pergalės išlieka vienvalde Eurolygos lydere. „Crvena zvezda“ yra dvyliktoje vietoje.

„Crvena zvezda“: Nikola Kaliničius ir Luka Mitrovičius po 15, Nate'as Woltersas 11.

„Barcelona“: Nigelas Hayesas-Davisas 14 (8 atk. kam., 23 naud. bal.), Sertacas Sanli ir Rolandas Šmitas po 11, Nikola Mirotičius 10 (7 atk. kam.).