A.Trinchieri debiutą „Žalgiris“ paženklino dramatiškai nutraukdamas nesėkmių seriją

Kauno „Žalgiris“ (6-12) naujus metus pradėjo sugrįždamas į pergalių kelią. Naujo vyriausiojo trenerio Andrea Trinchieri debiutinėse rungtynėse kauniečiai dramatiškai 77:71 (22:25, 26:16, 13:11, 16:19) atsirevanšavo Berlyno ALBA (3-15) komandai ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją, kuri gruodį ir prasidėjo nesėkme prieš vokiečius.

Tai – pirmoji „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje nuo lapkričio 30-osios. Gruodį kauniečiai pralaimėjo visus šešis susitikimus.

Tai kainavo vyr. trenerio kėdę Kaziui Maksvyčiui, o jį priešpaskutinę 2023-iųjų dieną pakeitė Andrea Trinchieri.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Berlyno ALBA

Italo treniruojamas „Žalgiris“ pašėlusiai pradėjo rungtynes, vien per pirmą kėlinį pataikydamas šešis tritaškius, o per pirmąją mačo pusę mesdamas 20 ir realizuodamas 9 tolimus metimus.

Pirmajame kėlinyje ALBA dar sugebėjo būti priekyje (25:22), bet antrajame „Žalgirio“ gynyba veikė geriau ir skirtumas tarp komandų išaugo iki dviženklio į kauniečių pusę (37:27). Įpusėjus mačui „Žalgiris“ pirmavo 48:41.

Trečiajame kėlinyje rungtynių tėkmė pasikeitė – komandos ėmė sunkiau rinkti taškus, o ALBA priartėjo iki 2 taškų (52:54). Vis dėlto kėlinį geriau užbaigę Lietuvos čempionai vėl atitrūko 61:52.

Vis dėlto berlyniečiai nepasidavė. Vokietijos klubo žaidėjai smeigė kelis tritaškius, gerai dalinosi kamuoliu ir likus kelioms minutėms po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 69:68.

Dar sykį ALBA pirmavo likus dviem minutėms (71:70), bet per likusį laiką taškų nepelnė, o „Žalgiris“ išsigelbėjo.

Iš pradžių taškus pelnė Kevarriusas Hayesas, tuomet pasižymėjo Lukas Lekavičius, o varžovams suklydus Edgaras Ulanovas ir Tomas Dimša baudų metimais įtvirtino šeštąją pergalę šiame sezone.

Įspūdingai tritaškius pirmoje pusėje metę ir puolę žalgiriečiai po ilgosios pertraukos įmetė tik 1 tolimą metimą iš 10, suklydo 9 kartus ir rungtynėse pralaimėjo kovą dėl kamuolių 35:38, bet geriau metė baudų metimus („Žalgiris“ – 15/18, ALBA – 13/22) ir iškrapštė sudėtingą pergalę.

Jau po dviejų dienų „Žalgiris“ žais dar vienerias rungtynes – Vilerbane bandys atsirevanšuoti ir ASVEL ekipai, kuri yra Eurolygos autsaiderė ir pralaimėjo jau 9 sykius paeiliui.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 13 (3/6 dvit., 1/6 trit., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Tomas Dimša 12 (1/5 trit., 5 atk. kam., 8 išpr. praž., 19 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 10, Lukas Lekavičius 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Edmondas Sumneris (2/3 trit.) ir Brady Manekas (2/5 trit.) po 8, Laurynas Birutis ir Austinas Hollinsas (2/4 trit.) po 6, Kevarriusas Hayesas 5 (3 per. kam.). Rolandas Šmitas (-9 naud. bal.) ir Dovydas Giedraitis (18 sek.) taškų nepelnė.

ALBA: Johannesas Thiemannas 17 (6/9 dvit.), Matteo Spagnolo 15, Sterlingas Brownas 12 (4/8 trit., 5 rez. perd.), Yanni Wetzellis 10 (8 atk. kam.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA

Rungtynių pabaiga. ALBA vėl klysta, T.Dimša įmeta baudą ir „Žalgiris“ nutraukia pralaimėjimų seriją.

Likus 18 sek. S.Brownas prasižengia puolime, o E.Ulanovas sumeta baudas (76:71).

Likus 31 sek. L.Lekavičius pataiko ir „Žalgiris“ didina persvarą (74:71).

40 min. Daug kontakto, netaiklių metimų ir puolime atkovotų kamuolių, o „Žalgiris“ pirmauja minimaliai prasidėjus paskutinei minutei (72:71).

38 min. ALBA vėl priekyje (70:71).

37 min. Verčia taškus K.Evansas (70:69).

36 min. J.Thiemannas pirmą kartą nuo antro kėlinio pradžia veda ALBA į priekį (68:69).

35 min. K.Evansas išveda „Žalgirį“ į priekį, J.Thiemannas lygina rezultatą.

34 min. Štai taip – jau lygu (66:66).

33 min. ALBA nepasiduoda. Malte Delow ir S.Browno tritaškiai nukerpa skirtumą iki vieno metimo (66:64).

32 min. Taiklus L.Lekavičius (66:58).

31 min. B.Manekas pataiko pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį po ilgosios pertraukos (64:54).

III kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 61:52 (22:25, 26:16, 13:11)

30 min. Gynybą suaktyvinę žalgiriečiai laimėjo ir gynybinį trečiąjį kėlinį (61:52).

28 min. T.Dimšos ir E.Sumnerio dvitaškiai trukteli „Žalgirį“ į priekį (58:52).

27 min. „Žalgiris“ šiame kėlinyje fiksuoja 3/10 pataikymą ir suklydo 4 kartus, o varžovai laikosi prie pat kauniečių (54:52).

25 min. Sunkiai puolime kruta „Žalgiris“, kurį timpteli E.Ulanovo žaidimas nugara į krepšį (52:49).

22 min. K.Evanso reidas, bet sėkmingai po ilgosios pertraukos grįžo ir ALBA (50:47).

II kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 48:41 (22:25, 26:16)

20 min. 20 tritaškių per du kėlinius išmetęs ir 9 pataikęs „Žalgiris“ įpusėjus rungtynėms pirmauja.

20 min. L.Biručio ir L.Lekavičiaus taškai, bet puolime įsibėgėjo ir ALBA (46:41).

17 min. A.Hollinsas šauna iš toli taikliai, bet jau antrą tritaškį pataiko ir Sterlingas Brownas (42:35).

16 min. L.Birutis taiso L.Lekavičiaus metimą ir skirtumas pirmą kartą dviženklis (37:27).

16 min. K.Evanso ir K.Hayeso alley-oop! 34:27.

15 min. Antras E.Ulanovo tolimas taiklus šūvis (32:27).

12 min. Fantastiškas T.Dimšos metimas aukšta trajektorija ir „Žalgirio“ spurtas jau 9:0 (29:25).

11 min. Tomas Dimša jau šeštas žalgirietis, pataikęs tritaškį (27:25).

I kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 22:25

10 min. B.Manekas užbaigia kėlinį baudomis, bet „Žalgiris“ jį pralaimi (22:25).

9 min. Mattas Thomasas sugrąžina ALBA į priekį (20:22).

7 min. Jau šeštas „Žalgirio“ tritaškis – į vakarėlį prisijungė Austinas Hollinsas (20:17).

6 min. L.Birutis pataiko pirmą kauniečių dvitaškį, bet „Žalgiris“ nespėja į gynybą ir prasižengia jau septintą kartą (17:15).

6 min. Tolimą metimą smeigia ir Brady Manekas (15:12).

5 min. Visi „Žalgirio“ taškai renkami tritaškiais – pataikė ir K.Evansas (12:10).

3 min. E.Ulanovas atsidaro tritaškiu, tolimą metimą greitoje atakoje smeigia ir E.Sumneris (9:8).

3 min. „Žalgirio“ arena pyksta dėl nesportinės pražangos R.Šmitui, kuri dar ir antroji nuobauda latviui. ALBA pasinaudoja tuo ir bėga į priekį (3:8).

1 min. Pirmas taškus pelno varžovų kapitonas Johannesas Thiemannas, bet tritaškiu atsako E.Sumneris (3:2).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Edmondas Sumneris, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Laurynas Birutis.