Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 22

Nebepralaiminti „Baskonia“ su naudingais lietuviais pratęsė pergalingą žygį

Įspūdingai gruodžio mėnesį rungtyniaujanti Vitorijos „Baskonia“ (10-5) pratęsė pergalingą seriją. Dviejų lietuvių atstovaujama ekipa namuose 90:79 (17:14, 28:17, 18:20, 27:28) įveikė Bolonijos „Virtus“ (6-9) ekipą ir šį mėnesį iškovojo jau penktą pergalę iš eilės.
Rokas Giedraitis ir Pierria Henry
Rokas Giedraitis ir Pierria Henry / Scanpix/IMAGO/Seskim Photo nuotr.

Užsikūrusi „Baskonia“ pergalių skaičiumi pasivijo Eurolygos lyderių grupę – „Barcelona“ (10-4), „Monaco“ (10-4) ir Stambulo „Fenerbahče“ (10-5).

Šįkart pamatus pergalei baskai pasidėjo antrajame kėlinyje, kurio metu pelnė 11 taškų be atsako ir pabėgo į priekį 36:21.

Trečiame ketvirtyje skirtumas tarp komandų buvo išaugęs net iki 20 taškų (63:43), bet asmeninius šou surengę Marco Belinelli ir Nico Mannionas padėjo italams ketvirtajame kėlinyje pavojingai priartėti (71:78).

Visgi į tai baskai atsakė atkarpa 7:1, susigrąžino dviženklę persvarą tiksint paskutinėms minutėms ir išsaugojo pergalę – jau penktąją iš eilės.

Nugalėtojų gretose naudingi buvo abu lietuviai.

Tadas Sedekerskis per 19 minučių įmetė 12 taškų (3/3 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, sykį prasižengė, išprovokavo dvi pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

Rokas Giedraitis per 22,5 minutės pelnė 8 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, sykį suklydo, dukart prasižengė ir rungtynes užbaigė su 12 balų naudingumu.

Įdomią statistinę eilutę užfiksavo „Baskonia“ įžaidėjas Pierria Henry. Nors amerikietis nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo (0/4 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.) ir pelnė tik 3 taškus, bet išskirstė net 13 rezultatyvių perdavimų.

„Baskonia“: Vanja Marinkovičius 22 (5/8 trit.), Tadas Sedekerskis ir Maikas Kotsaras po 12, Stevenas Enochas 10.

„Virtus“: Marco Belinelli (3/10 trit.) ir Tornikė Šengelija (4/12 dvit.) po 15, Nico Mannionas 11.