Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2021 10 29

Nepadorios „Zenit“ pergalės fone – niūrūs trijų lietuvių pasirodymai

Vitorijos „Baskonia“ (3-4) krepšininkai Sankt Peterburge sužaidė dvi juodas atkarpas, kurios ir nulėmė triuškinančią 54:83 (23:21, 7:24, 7:20, 17:18) nesėkmę prieš „Zenit“ (4-3) ekipą. Penktadienį Rusijoje ant parketo išbėgo trys lietuviai, bet nė vienam iš jų žibtelėti nepavyko.
Tadas Sedekerskis
Tadas Sedekerskis / Euroleague.net

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai šeimininkų gynybos gniaužtuose užklimpę nedovanotinai buvo net du kartus. Antrąjį kėlinį užbaigė taškų nepelnydami pusseptintos minutės, trečiąjį – kiek daugiau nei septynias minutes.

Šios dvi juodos atkarpos lėmė, jog prieš lemiamą ketvirtį Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkai pirmavo net 65:37, o mačo nugalėtojas klausimų nebekėlė.

Antrąjį mačą paeiliui Rusijoje praleido čiurnos traumą besigydantis Rokas Giedraitis, tačiau ant „Sibur“ arenos parketo rungtynėse tarp „Zenit“ ir „Baskonia“ pasirodė net trys lietuviai.

Daugiausiai rungtyniavo Vitorijos ekipos puolėjas Tadas Sedekerskis, kuris per kiek daugiau nei 23 minutes neišmetė nė vieno metimo, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Sankt Peterburgo ekipos centras Artūras Gudaitis susitikimą pradėjo starto penkete, bet laiką apribojo greitos pražangos. Klaipėdietis pergale pažymėtoje dvikovoje per 17 minučių įmetė 8 taškus (3/4 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 4 pražangas.

Trečiajame kėlinyje pirmą kartą aikštelėje pasirodžiusio Mindaugo Kuzminsko sąskaitoje – 3 taškai (0/2 dvit., 1/2 trit.), 2 atkovoti kamuoliai ir rezultatyvus perdavimas per 9 minutes.

Dominavę Xavi Pascualio auklėtiniai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 49:21, o tolimus metimus realizavo puikiu pataikymu – 14 iš 31 (45,2 proc.). Palyginimui, „Baskonia“ pataikė 5 iš 17 (29,4 proc.).

Tiesa, Vitorijos krepšininkai skaudžia nesėkme pažymėtame mače suklydo 6 kartus, kai rungtynių nugalėtojai – 11.

„Zenit“: Jordanas Loydas 20 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Dimitrijus Kulaginas 12, Jordanas Mickey ir Billy Baronas – po 10,

„Baskonia“: Jaysonas Grangeris 13, Simone Fontecchio ir Wade'as Baldwinas – po 12.