2022 12 23

Kalėdinė „Žalgirio“ dovana: fantastiškas K.Evanso pasirodymas nupūtė bavarus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo sirgaliams įteikė gražią kalėdinę dovaną. Penktadienio vakarą Kazio Maksvyčio kariauna iškovojo dar vieną pergalę, savo aikštėje 75:67 (26:21, 18:14, 16:13, 15:19) susitvarkiusi su Miuncheno „Bayern“. Tikru mačo didvyriu tapo net 32 taškus surinkęs Keenanas Evansas.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgiris“ nuo pat pirmųjų sekundžiu surado tvirtą savo lyderį. Keenanas Evansas drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir užtikrintai traukė kauniečių vežimą. Jau pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkai turėjo aštuonių taškų pranašumą, bet sėkminga bavarų atkarpa antrojo ketvirčio pradžioje vėl atstatė pusiausvyrą (26:26).

Visgi tuomet į aikštę vėl grįžo pailsėjęs K.Evansas. „Žalgirio“ vijurkas leido vieną tritaškį po kito, karts nuo karto atakas užbaigdavo įspūdingais prasiveržimais ir vien iki didžiosios pertraukos turėjo surinkęs 21 tašką, taip pagerindamas „Žalgirio“ visų laikų Eurolygoje rekordą, kuris priklausė Edgarui Ulanovui, per pirmą rungtynių pusę surinkusiam 20 taškų.

Įpusėjus dvikovai, „Žalgiris“ turėjo 9 taškų pranašumą (44:35) ir atgal žvalgytis nesiruošė. Po didžiosios pertraukos kauniečiai dar padidino atotrūkį, į lemiamą ketvirtį žengė turėdami 12 taškų rezervą ir užtikrintai laimėjo.

Vokiečiai mačą baigė be savo trenerio Andrea Trinchieri. Ketvirtajame kėlinyje italas įbėgo į aikštę, gavo dvi technines pražangas iš eilės ir paliko aikštę.

K.Evansas kūrė įspūdingą karjeros pasirodymą ir per 31 minutę pelnė 32 taškus (6/6 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 5/8 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus provokavo 6 pražangas ir surinko 39 naudingumo balus.

Per visą Eurolygos istoriją rezultatyviau yra žaidę tik trys žalgiriečiai – 36 taškus pelnęs Justinas Dentmonas (2013-14), 35 – Tanoka Beardas (2003-04) ir 33 – Saulius Štombergas (2002-03).

Edgaras Ulanovas pridėjo 18 taškų.

Prieš pat mačą paaiškėjo, kad kauniečiams šiame mače negalės padėti Mantas Kalnietis ir Tyrelis Cavanaugh.

Iki šiol „Bayern“ žalgiriečiams buvo viena neparankiausių Eurolygos komandų. Vokiečiai buvo laimėję net šešis iš devynių tarpusavio mačų ir tris pastarąsias akistatas.

Antrą iš eilės kartą laimėję kauniečiai su 8 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais Eurolygoje dalijasi 7-10 vietas su Stambulo „Anadolu Efes“, Tel Avivo „Maccabi“ ir Belgrado „Crvena zvezda“.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 32, Edgaras Ulanovas 18, Rolandas Šmitas ir Kevarriusas Hayesas - po 5.

„Bayern“: Corey Waldenas 18, Augustine'as Rubitas 17, Nielsas Giffey ir Cassiusas Winstonas - po 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 75:67.

40 min. Pergalė ir kalėdinė dovana.

38 min. Keenanas Evansas pelno 32 tašką.

36 min. Andrea Trinchieri jau aikštėje. Techninė pražanga. Ir tada iš karto antroji. Italas palieka aikštę. „Žalgirio“ sirgaliai šėlsta. Panašu, kad be savo vedlio likę vokiečiai kapituliuoja.

36 min. Arnas Butkevičius sumeta baudas – 66:52.

35 min. Igno Brazdeikio įspūdinga verpstė ir du taškai krepšyje – 64:50.

34 min. Edgaras Ulanovas pataiko baudą – 62:50.

32 min. Minutės tiksi, o „Žalgirio“ persvara nemažėja. Kauniečiams gal kiek sunkiau rinkti taškus, bet bavarai taip pat neatrodo solidūs.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 60:48.

27 min. Kauniečiai toliau tvirtai kontroliuoja situaciją. Šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą ir daitytis atgal nesiruošia. Ignas Brazdeikis didina atotrūkį – 60:46.

25 min. Edgaras Ulanovas pataiko sudėtingą metimą ir vėl +9 – 51:42.

24 min. Bavarai po truputį artėja, bet „Žalgiris“ išlaiko persvarą, o tada penktą tritaškį pataiko Keenanas Evansas – 49:42.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 44:35.

20 min. Kėlinį užbaigia dar vienu prasiveržimu Keenanas Evansas.

18 min. Keenanas Evansas prasiveržia po krepšiu. Devynioliktas taškas. 39:30.

16 min. Dovydo Giedraičio puikus prasiveržimas, Laurynas Birutis pataiko iš po krepšio – 37:30.

14 min. Fantastika. Keenanas Evansas pataikos dar vieną sudėtingą tritaškį. 33:28. „Žalgirio“ mažylis jau turi 17 taškų.

13 min. Keenanas Evansas grįžta į aikštę ir tęsia savo šou. 30:28.

12 min. Sunki kėlinio pradžia „Žalgiriui“. Kelios Igno Brazdeikio klaidos ir „Bayern“ spurtas. Tik ką buvo +8, dabar jau – minus 2. 26:28. Kazys Maksvytis labai piktas.

11 min. Rungtynes stebi 15254 žiūrovai. Aštuntas „sold-out'as“ iš eilės.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 26:21.

10 min. Edgaras Ulanovas šauna tritaškį – 22:18. Ir dar vieną! 26:18.

9 min. Rolandas Šmitas prideda tritaškį. Kauniečiai tolsta, o Andrea Trinchieri ima minutės pertraukėlę. 19:15.

8 min. Keenanas Evansas patako dar vieną tritaškį. Dvyliktasis jo taškas ir „Žalgiris“ jau priekyje – 16:15.

5 min. Taškų lenktynės. „Bayern“ turi trapią taško persvarą, bet šeimininkus tempia Keenanas Evansas. 8:9.

1 min. Jau pirmoji žalgiriečių atakas bagiasi Keenano Evanso tritaškiu – 3:0.