Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 01 31

Nerimas „Žalgirio“ stovykloje: „Ta Eurolyga mums slysta iš rankų“

Kauno „Žalgirio“ rūbinė seniai buvo tokia liūdna. Net įžvalgusis Artūras Milaknis nusiminęs vengė mikrofono. Žaidėjai skubėjo į dušą suvirškinti dar vieno skaudaus pralaimėjimo „Chimki“ 64:74. Šeštas toks per septynerias pastarąsias Eurolygos rungtynes gramzdina „Žalgirį“ žemyn su visomis svajonėmis apie dar vieną atkrintamųjų varžybų nuotykį.
Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas / Euroleague.net nuotr.

Žurnalistai Mytiščių arenos rūbinėje pirmiausia susibūrė prie Mariaus Grigonio.

„Žalgirio“ snaiperis buvo rezultatyviausias su 15 taškų, bet pyko ant savęs dėl praleistų progų. Tikslą pasiekė tik 3 jo metimai iš 12.

„Liūdna... – neslėpė M.Grigonis. – Pramečiau metimus laisvas. Atrodo, mes neįmetėme, o jie įmetė.

Yra plano detalės, bet viskas buvo elementaru. Nežinau, koks buvo pataikymas, bet turbūt buvo tragiškas.

Gale buvo daug blogų dalykų. Dabar labai sunku kalbėti.

Nežinau, slysta iš rankų ta Eurolyga ir labai liūdna.“

„Žalgiris“ Mytiščiuose pataikė 9 tritaškius iš 21, t.y. 42,9 proc. tolimų šūvių, bet iš dviejų taškų zonos atakavo tik 36,8 proc. tikslumu (14/38).

„Sunkus pralaimėjimas. Ketvirtasis kėlinys mums buvo skausmingiausias. Jie spurtavo po mūsų klaidų. Sunku suvirškinti tokį pralaimėjimą“, – po „Chimki“ spurto ketvirtajame kėlinyje 27:8 neatsikvošėjo Brandonas Daviesas.

Amerikietis surinko 7 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, bet buvo toli nuo geriausio savo žaidimo abejose aikštės pusėse.

„Viską lėmė mažytės klaidos su varžovų metikais. Pats klydau.

Nesilaikėme žaidimo plano. Turėjome versti juos veržtis, bet mums nepavykdavo. Už tai jie mus ir bausdavo.

Padariau keletą blogų klaidų svarbiausiais momentais. Turiu prisiimti atsakomybę. Kai kurie perdavimai buvo blogi.

Tos mažos detalės susidėjo. Deja, jos pabaigoje mums skaudėjo labiausiai“, – analizavo B.Daviesas.

Dviem taškais pasižymėjęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas pastebėjo, kad lemiamą akimirką žalgiriečiams nepavyko įmesti kamuolio po krepšiu.

„Nepavyko rungtynės. Blogai sužaidėme prieš jų gynybą keičiantis dengiamaisiais. Kai kamuolys vaikščiojo ir buvo prasiveržimai, buvo gerai. Bet galbūt žaidėme per daug statiškai ir neįvedėme kamuolių po krepšiu, – pastebėjo P.Jankūnas. – Kai blogai žaidėme gynyboje, ir puolimas toks išėjo.

Gynyboje ketvirtajame kėlinyje turėjome daug progų prasižengti, bet kai jie veržėsi, to nepadarėme.

Jie įmetė per lengvus taškus, užatakavo greitame puolime. O puolime kamuolį skirstėme aplink tritaškio liniją, į vidų neįvedėme, kažkur buvome per pasyvūs, todėl išėjo tokie skuboti ir neparuošti metimai gale.“

Iš pirmojo Eurolygos dešimtuko iškritę žaliai balti iškrito iš ketvirtfinalio ritmo.

Bet „Žalgirio“ ramstis nenuleidžia rankų.

„Kol šansų yra, tol kovojame. Kol viskas priklauso nuo mūsų, stengiamės žaisti ir siekti to tikslo, – tikino P.Jankūnas. – Visko trūksta: gero žaidimo, susikalbėjimo gynyboje, derinių išpildymo.