2021 03 26

Nuostabūs „Baskonia“ lietuviai padėjo dar labiau įkaitinti Eurolygos atkrintamųjų lenktynes

Pagreitį pagavusi Vitorijos „Baskonia“ (17-14) vis grėsmingiau spraudžiasi į kovą dėl Eurolygos atkrintamųjų. Puikių lietuvių vedami baskai namuose 86:69 (10:16, 23:16, 27:13, 26:24) susitvarkė su Milano „Olimpia“ (19-12).
Rokas Giedraitis (kairėje) džiaugiasi pergale
Rokas Giedraitis (kairėje) džiaugiasi pergale / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Tai jau trečioji baskų pergalė iš eilės ir septintas laimėjimas per pastarąsias aštuonerias rungtynes.

Vitorijos klubas su 17 pergalių pavijo tokį patį kraitį turinčias Sankt Peterburgo „Zenit“ (17-13) ir „Valencia“ (17-14) ekipas, o nuo Madrido „Real“ (18-13) atsilieka tik vienu laimėjimu.

11. „Žalgiris“ 15-16

Prie svarbios baskų pergalės ypač svariai prisidėjo lietuviai.

Rokas Giedraitis žaidė net 35 minutes ir pelnė 14 taškų (3/6 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 24 naudingumo balus – daugiausiai Eurolygoje nuo lapkričio mėnesio.

Tadas Sedekerskis per 28 minutes įmetė 9 taškus (3/3 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, kartą prasižengė ir surinko 17 naudingumo balų.

Rungtynių pabaigoje lietuviai sukūrė ir vieną gražiausių rungtynių epizodų.

Lemiamą persvarą baskai įgijo trečiajame ketvirtyje, kurį laimėjo net 27:13 ir prieš paskutines 10 minučių pirmavo 60:45. Beje, paskutinėmis ketvirčio sekundėmis R.Giedraitis įsūdė tritaškį.

Ketvirtajame kėlinyje „dizaineriai“ nė sykio nebuvo sumažinę skirtumo iki vienženklio, o baskų persvara vienu metu siekė net 20 taškų (76:56).

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (7/9 metimai, 6 rez. perd. 26 naud. bal.), Achille Polonara 17 (13 atk. kam., 28 naud. bal.), Zoranas Dragičius 15, Rokas Giedraitis 14 (7 atk. kam., 24 naud. bal.).

„Olimpia“: Kevinas Punteris 13, Sergio Rodriguezas 12 (2/9 trit.), Shavonas Shieldsas (4/13 metimai), Jeffas Brooksas (7 atk. kam.) ir Luigi Datome po 10.