Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

P.Motiejūnas – apie chaosą Berlyne, perspaustą reakciją ir 20 metų kontraktus

Paulius Motiejūnas veikiausiai nesitikėjo, kad pirmas Eurolygos finalo ketvertas jam esant organizacijos vadovu prasidės šitaip. Po riaušėmis ir arenos šturmu pažymėto penktadienio lietuvis buvo priverstas aiškinti situaciją per šeštadienį surengtą Eurolygos vadovų spaudos konferenciją.

Prieš beveik metus Eurolygos vykdančiuoju direktoriumi paskirtas P.Motiejūnas turėjo stipriai susiraukti po to, ką išvydo penktadienį.

Dar likus dviem valandoms iki Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahče“ rungtynių pradžios kelios dešimtys sirgalių šturmavo „Uber“ areną Berlyne ir ėmė koliotis tarpusavyje.

Per suirutę sužeistas vienas pareigūnas, sulaikyti kelios dešimtys chaosą kėlusių turkų ir graikų, o pirmasis Eurolygos pusfinalis pavėlintas beveik pusvalandžiu.

Būtent šia tema P.Motiejūnas pasisakė pirmiausia per spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo kartu su Eurolygos prezidentu Dejanu Bodiroga.

„Noriu pradėti nuo dramblio kambaryje ir pakalbėti apie vakar. Tai nebuvo startas, kurio norėjome, – teigė P.Motiejūnas. – Mačiau, kad puikiai tai aprašėte. Grupė sirgalių bandė šturmuoti areną, jiems tai pavyko, o tada viskas ėmė slysti iš rankų. Policija sukontroliavo situaciją, bet tam prireikė laiko. Mes pavėlinome rungtynes vieną, antrą kartą, bet pagrindinis mūsų prioritetas buvo sirgalių saugumas, kurį sugebėjome užtikrinti su apsauga ir policija. Tai – ne toks startas, kokio norėjome. Tikimės, kad išvengsime tokių dalykų rytoj. Turime iš ko pasimokyti ir tikiuosi, kad tai nebus pagrindinė finalo ketverto tema.“

Vida Press nuotr./„Fenerbahče“ sirgaliai
Vida Press nuotr./„Fenerbahče“ sirgaliai

Eurolygos vadovas, turnyrui vadovausiantis dar mažiausiai ketverius metus, pasidalino mintimis ir apie finalo ketverto formatą, galimus ilgalaikius kontraktus turnyro senbuviams, pokalbius su FIBA ir daugiau svarbių temų.

Apie neadekvačiai dideles policijos pajėgas pusfinalių metu, trikdžiusias komandas: „Žinome šią situaciją, apie ją diskutavome ir ji rytoj nepasikartos. Tai buvo reakcija dėl saugumo ir to, kas nutiko. Tai buvo perspausta reakcija. Norėčiau, kad tai būtų sureaguota pradžioje, kad neįvyktų neramumai, bet tai neįvyks rytoj. Mes pasimokysime. Ar tai rezultatas, kurio norėjome? Ne. Ar bus geriau? Taip.“

„Scanpix“ nuotr./Berlyno policija
„Scanpix“ nuotr./Berlyno policija

Apie galimą finalo ketverto atsisakymą: „To nebus. Mes skaitome naujienas, matome, kad vyksta daug diskusijų, bet mums patinka šis modelis, kai galime atvykti į skirtingus miestus. Mums patinka matyti raudonų ar žalių sirgalių jūras, o to nepamatytume, jei žaistume tik tose pačiose vietose. Eurolygos finalo ketvertas yra ledkalnio viršūnė, vyšnia ant torto, kuriuos turime. To nekeisime. Žinau, kad vyksta daug diskusijų apie konkurencingumą. Bet jei pažiūrėsime į atkrintamąsias, „Fenerbahče“ penktąsias serijos rungtynes laimėjo 1 tašku, „Olympiakos“ laimėjo 4 taškais. Galime daryti ir serijas iki šešių pergalių, bet galiausiai viską nuspręs paskutinės rungtynės. Tai ir yra Eurolygos grožis. Tikime, kad finalo ketvertas suteikia šansą skirtingiems miestams, kurie gal net neturi komandos Eurolygoje.“

Apie santykius su FIBA: „Pernai turbūt pirmas susitarimas, kurį pasirašiau, buvo su FIBA. Tai buvo vienerių metų susitarimas. Įvedėme papildomą dvigubą savaitę, kad žaidėjai galėtų išvykti ir atstovauti rinktinėms. Daug kalbamės su FIBA, susitiksime su jais birželio pradžioje. Vyksta procesas. Pastaruosius 10 metų neturėjome artimo ryšio, bet bandome rasti balansą ir auginti savo produktą, ką norime daryti visi ir kas būtų geriausia krepšiniui. Esame optimistai, džiaugiamės dėl to, jog galime kalbėtis ir bandome tobulinti produktą.“

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas

Apie galimus 20 metų kontraktus Eurolygos komandoms-dalininkėms: „Nepaliksime komandų vienišų. Jei tobulės lyga, tobulės ir komandos. Paminėjome šį 20 metų periodą tik dėl to, kad turėtume stabilumą ir aiškumą, kad liekame kartu. Vienybė tarp klubų yra pagrindinė problema, bet tai yra vadovų užduotis. Turime patobulėti kaip lyga ir tai padarysime, o klubai turės mus sekti. Tai svarbu ne tik mums, bet ir visam produktui, klubams ir jų uždarbiui.“

Apie vėlyvą sprendimą dėl kito sezono Eurolygos komandų: „Suprantame, kad ši situacija nepasitarnauja klubams. Ši nežinomybė jiems nepraverčia. Jie nežino, kaip kalbėtis su rėmėjais, su žaidėjais, kaip dėlioti komandą. Kitais metais situacija, deja, nepasikeis, ir toliau dalinsime vienerių metų licencijas, bet vėliau galbūt pakeisime modelį ir suteiksime jiems 3 ar 5 metų kontraktus. Tai įneštų stabilumo komandoms. O šiemet sprendimą paskelbsime liepos pradžioje.“

Vida Press nuotr./Rokas Giedraitis (kairėje) su „Crvena zvezda“ gali džiaugtis pirmuoju sezono trofėjumi.
Vida Press nuotr./Rokas Giedraitis (kairėje) su „Crvena zvezda“ gali džiaugtis pirmuoju sezono trofėjumi.

Apie Dubajaus projektą: „Dubajaus komanda žais Adrijos lygoje kitame sezone. Bendraujame su jais, bet kol kas nėra priimti jokie sprendimai. Ieškome investuotojų, bandome nuspręsti, kaip atrodys lygos ateitis. Tai mūsų lygos problema, tad ir toliau su jais kalbėsimės. Dėl kito sezono nėra jokio aiškumo, bet kalbėsimės ir bandysime išnaudoti šią galimybę.“

Apie galimą Europos taurės ir FIBA Čempionų lygos susijungimą: „Dėl to kalbamės su FIBA, bet nematau greitos išeities. Nesakau, kad to nepadarysime. Sutariame, kad tarptautinių turnyrų yra per daug. Kaip tai išspręsti? Tai kitas mūsų žingsnis.“

Apie finalo ketvertą Atėnuose, kurio ten nebuvo nuo 2007 m.: „Džiaugiamės, kad Graikijos klubai tvarkosi savo arenas. Tai didžiulė paskata investuotojams. Kol kas nekalbame apie finalo ketvertą Atėnuose, bet galbūt po šios konferencijos, kai jūs apie tai parašysite, mes susisieksime su graikų vyriausybe ir kalbos prasidės.“

„Scanpix“ nuotr./„Panathinaikos“ sirgaliai
„Scanpix“ nuotr./„Panathinaikos“ sirgaliai

Apie biudžetų apribojimus ir finansines taisykles Eurolygoje: „Dirbame ties tuo. Turime projektą, kurį pristatėme ir aptarėme su klubais. Jau turime taisyklę, kad savininkai gali investuoti į klubus tik tam tikrą procentą viso biudžeto, o šis procentas dar būtų sumažintas. Tai būtų taisyklė, bet tai vis dar yra vykstantis procesas. Kitas žingsnis, yra įvesti vadinamąjį prabangos mokestį, kai viršiję tam tikrą ribą, turi susimokėti papildomai lygai. Nekopijuosime NBA ir nevadinsime to „prabangos mokesčiu“. Turime aptarti tai su investuotojais, bet sunku įsivaizduoti, kad tai galėtume naudoti jau ateinančiame sezone. Tačiau norėtume tą daryti 2025-2026 m. sezone. Mums patinka tai, kad savininkai yra tokie aistringi ir investuoja į komandas, bet nenorime rizikuoti komandų stabilumu. Tai yra lygos ateitis.“

Apie „Visų žvaigždžių“ rungtynes Eurolygoje: „Visų žvaigždžių rungtynės, taurės turnyras, priešsezoninis turnyras, reguliariojo sezono rungtynės ne Eurolygos rinkose – visa tai svarstome. Skaičiuojame. Nesu didelis žvaigždžių rungtynių mėgėjas, bet jei tai padės sirgaliams, jei tai leis augti mūsų produktui, mes pristatysime tai klubams.“

Apie per didelį rungtynių skaičių: „Koks galėtų būti sprendimas? Vadovavau klubui beveik 16 metų. Žinau, kaip lengva yra išparduoti bilietus Eurolygos rungtynėse ir kaip sunku – vietiniame čempionate. Klausimas yra kaip sirgaliams pateikti aukščiausio lygio krepšinį. Esame antra pagal pajėgumą lyga pasaulyje. Mūsų tikslas nėra sumažinti rungtynių skaičių, o jį kaip tik padidinti, nes čia yra geriausias produktas, kurį sirgaliai nori stebėti. Negaliu kalbėti apie vietines lygas, apie rinktinių langus. Bet mūsų lyga yra geriausias produktas Europoje ir tikrai neatsitrauksime bei nemažinsime rungtynių skaičiaus. Tai nebūtų finansiškai naudinga klubams ir nenaudinga lygai.“

Esame antra pagal pajėgumą lyga pasaulyje. Mūsų tikslas nėra sumažinti rungtynių skaičių, o jį kaip tik padidinti.

Apie investicijas: „Norėčiau galėti išdėstyti visą mūsų planą. Ši lyga turi didelį potencialą. Noriu, kad tas potencialas būtų išpildytas. Ieškome strateginio partnerio, kuris leistų mums augti. Jau esate girdėję šią istoriją daugybę kartų – norime Paryžiaus, norime Berlyno, norime Jungtinės Karalystės. Tai išlieka pagrindinėmis rinkomis, kuriose norime augti. Bandome inkorporuoti ir Vidurinius Rytus. Norime auginti pajamas iš rėmėjų, iš televizinių transliacijų sutarčių. Norime organizuoti ne tik finalo ketvertą, bet ir kažką daugiau. Investicijos leistų kai kurioms komandoms leistų pagerinti arenas, gauti daugiau pajamų.“

Apie būsimą lygos naujoką „Paris“ ir žinią, kad jam sunkiai sekasi surinkti minimalų biudžetą Eurolygai: „Man tai naujiena, nežinojau, kad Eurolygoje yra minimalus biudžetas. (Vėliau patikslinta, kad minimalus biudžetas Eurolygoje yra 7 mln. eurų – aut. past.).“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais