Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 28

Pagrindinė „Žalgirio“ konkurentė vos išnešė sveiką kailį prieš autsaiderius

Su Kauno „Žalgiriu“ dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose kovojanti Vitorijos „Baskonia“ (16-15) buvo arti netikėto pralaimėjimo namuose, bet Joano Pennaroyos auklėtiniai išvengė pralaimėjimo. Baskai 93:87 (25:24, 19:24, 24:19, 25:20) įveikė Berlyno ALBA (9-22) ir išsaugojo vietą pirmajame aštuonete.

Prieš rungtynes tokį patį ir pralaimėjimų balansą kaip „Žalgiris“ (15-15) turėjusi baskų komanda jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą prieš ALBA (25:15), bet tada krito į gilią duobę.

Berlyniečiai pirmojo ketvirčio pabaigoje ir antro pradžioje sumetė net 19 taškų be atsako ir patys susikrovė dviženklį pranašumą – 38:27.

Pranašumą ALBA turėjo ir trečiajame kėlinyje (56:48), bet tada „Baskonia“ spurtavo 15:2 ir perėmė iniciatyvą (63:58).

ALBA dar kilo į kovą, kai 6 taškais be atsako buvo išsiveržę į priekį ketvirtajame kėlinyje (73:70), o pranašumą turėjo ir likus 3 minutėms (81:80), bet svarbiausiu metu geresnė buvo „Baskonia“.

9 taškus be atsako pelnę šeimininkai atitrūko 8 taškais (89:81), o desperatiški ALBA bandymai gelbėtis vaisių jau nedavė.

Nugalėtojams Rokas Giedraitis per 33 minutes pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 1/5 trit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, prasižengė du kartus ir surinko 10 naudingumo balų.

Kitas baskų lietuvis Tadas Sedekerskis nerungtyniavo.

Vitorijos klubą į pergalę vedė įspūdingi Maiko Kotsaro ir Dariaus Thompsono pasirodymai. Estas pelnė 23 taškus (9/11 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko net 40 naudingumo balų, o amerikietis įmetė 21 tašką (4/7 dvit., 2/3 trit., 7/8 baud.), išskirstė 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko 38 naudingumo balus.

Abu žaidėjai pagerino savo karjeros naudingumo balų rekordus Eurolygoje.

16 pergalių surinkusi „Baskonia“ aplenkė „Žalgirį“, o baskai dar turi ir tarpusavio rungtynių pranašumą prieš kauniečius. „Žalgiris“ pasivyti Vitorijos klubą galės trečiadienį, kai namuose priims „Monaco“ ekipą.

„Baskonia“: Maikas Kotsaras 23 (9/11 dvit., 10 atk. kam., 41 naud. bal.), Darius Thompsonas 21 (11 rez. perd., 38 naud. bal.), Vanja Marinkovičius 15, Markusas Howardas 11 (2/10 metimų).

ALBA: Maodo Lo 15 (3/5 trit.), Yanni Wetzellis 13 (8 atk. kam.), Tamiras Blattas (3/3 trit.) ir Gabriele Procida po 11, Jaleenas Smithas, Louisas Olinde ir Luke'as Sikma (6 rez. perd.) po 10.