2021 03 25

N.Hayeso karjeros pasirodymas negelbėjo – „Žalgirio“ svajonė dūžta į šipulius

Kauno „Žalgirio“ (15-16) šansai prasibrauti į Eurolygos atkrintamąsias beveik išsisklaidė. Ketvirtadienio vakarą Martino Schillerio vyrai namuose pralaimėjo žūtbūtinį nervų karą prieš Tel Avivo „Maccabi“ (12-17) – 81:88 (26:18, 14:20, 23:26, 18:24).

Norint tikėtis vietos atkrintamosiose, kauniečiams reikėjo laimėti visus keturis paskutinius susitikimus. Žalgiriečiams dar lieka mačai namuose su Berlyno ALBA ir Atėnų „Panathinaikos“ bei akistata svečiuose su Miuncheno „Bayern“.

Po ketvirtadienio pralaimėjimo šansų prasibrauti į stipriausių aštuonetą praktiškai neliko.

Ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyręs „Žalgiris“ lieka vienuoliktoje pozicijoje ir tik pergale atsilieka nuo aštuntą vietą užimančio Sankt Peterburgo „Zenit“ (16-13), tačiau rusai yra sužaidę net dviem rungtynėmis mažiau, o į tą paskutinę atkrintamųjų vietą dar taip pat rimtai taikosi ir aukščiau už kauniečius esančios Vitorijos „Baskonia“ (16-14) bei „Valencia“ (16-14).

N.Hayesas sužaidė rezultatyviausią karjeros mačą ir pelnė 24 taškus bei surinko 30 naudingumo balų, tačiau to neužteko.

Likus 4 minutėms „Žalgiris“ dar pirmavo 79:72, bet rungtynes „Maccabi“ užbaigė atkarpa 16:2 ir lietuvių viltį nuskandino.

Tel Avive „Maccabi“ irgi užtikrintai pranoko „Žalgirį“ 85:57. Izraelio klubas užima tryliktą vietą ir jau irgi neturi galimybių patekti į atkrintamąsias.

„Žalgiris“: N.Hayesas 24 (5 atk. kam.), M.Grigonis 14 (6 rez. perd.), R.Jokubaitis 11, J.Lauvergne'as 8 (9 atk. kam.), T.Walkupas 8 (4 rez. perd.), A.Rubitas 7 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 5 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 4, P.Garino 0, M.Gebenas 0, K.Lukošiūnas 0.

„Maccabi“: D.Benderis 14, C.Jonesas 13, S.Wilbekinas 12, E.Bryantas 12.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 81:88 (26:18, 14:20, 23:26, 18:24).

40 min. Ante Žižičius krauna iš viršaus. Scottie Wilbekinas pataiko savo metimą, o kauniečių šansai gelbėtis – nevaisingi. Pralaimėjimas...

39 min. Rokas Jokubaitis perima kamuolį ir pelno labai svarbius taškus, bet Elijah Bryantas pataiko iš toli (81:82).

37 min. Lygu... 79:79.

36 min. Augustine'as Rubitas pataiko iš vidutinio – 79:72. Ante Žižičius ir Scottie Wilbekinas atsako pataikymais. 79:77.

35 min. Marius Grigonis įmeta tik vieną baudą... Vos ketvirtas pramestas Mariaus metimas šį sezoną. 77:72.

34 min. Nigelis Hayesas tempia kauniečius – 76:70.

33 min. Paulius Jankūnas demonstruoja veterano solidumą – 74:70.

32 min. Marius Grigonis jaučiasi vis drąsiau ir laisviau. Dar vienas jo tritaškis – 72:70.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 63:64 (26:18, 14:20, 23:26).

29 min. Taškas į tašką... Panašu, kad mūsų laukia drama.

28 min. Tel Avivo ekipa vėl paveja kauniečius – 55:55.

27 min. Marius Grigonis imasi iniciatyvos. Atšokdamas pataiko dar vieną puikų metimą, bet ir „Maccabi“ atsako pataikymu – 55:53.

25 min. Trečias Nigelo Hayeso tritaškis – 51:45.

24 min. Marius Grigonis trečią kartą sužingsniuoja ir padaro penktą klaidą... Keistas mačas.

23 min. Marius Grigonis. Antras jo tritaškis ir kauniečiai jau priekyje aštuoniais taškais – 46:38.

22 min. Kėlinį taikliu metimu su pražanga pradeda Marius Grigonis – 43:38.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 40:38 (26:18, 14:20).

18 min. Dešimtas „Žalgirio“ prarastas kamuolys...

17 min. Nigelas Hayesas primena apie save. Penkioliktasis jo taškas tritaškiu – 37:33.

16 min. Paulius Jankūnas pataiko iš toli.

14 min. Galų gale pralaužiami ledai. Tritaškį pataiko Thomasas Walkupas ir „Žalgiris“ vėl pirmauja 31:30.

13 min. Ante Žižičius krauna iš viršaus. Lygu... 28:28. Kėlinio pradžia pralaimima 2:10.

12 min. Svečiai didina spaudimą pelnydami penkis taškus be atsako. Šią atkarpą nutraukia iš vidutinio nuotolio pataikydamas Rokas Jokubaitis. 28:23.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 26:18.

10 min. Kėlinio pabaigoje žydai atsigauna, tačiau paskutinę sekundę tritaškį įleidžia Rokas Jokubaitis.

9 min. Į aikštę žengia Patricio Garino.

8 min. Nigelas Hayesas! Dar vienas jo pataikymas su pražanga. Amerikiečio sąskaitoje jau devyni taškai – daugiau nei pelnė visa „Maccabi“ komanda. Kauniečiai įgyja dviženklę persvarą – 19:8.

7 min. Nigelo Hayeso puikūs epizodai. Iš pradžių sumeta baudas, o kitos atakos metu pataiko su varžovo pražanga – 16:8.

6 min. Pauliaus Jankūno puikus epizodas. Žalgirietis nuima kamuolį po svetimu krepšiu ir perduoda Mariui Grigoniui Bingo! Snaiperio tritaškis yra taiklus.

5 min. Angelo Coloiaro pataiko iš toli. Pranašumas tirpsta.

4 min. Pirmosiomis rungtynių minutėmis komandoms labai sunkiai sekasi rinkti taškus. Marius Grigonis randa praėjimą link krepšio, o po dėjimą atlieka kamuolį perėmęs Thomasas Walkupas. Puiki pradžia – 9:2.

2 min. Kauniečiai sėkmingiau pradeda dvikovą 5:2. Pirmasis atsidar4 Nigelis Hayesas, o po to tritaškį paleido ir Joffrey Lauvergne'as.

Žalgiriečiai dar neprarado vilties prasibrauti į kitą turnyro etapą, tačiau jiems būtina laimėti likusius keturis mačus.

Tris nesėkmes iš eilės patyrę kauniečiai užima 11-ąją vietą, o Izraelio čempionai – 14-ąją. Pastarieji jau nebegali patekti į atkrintamąsias varžybas.

Tel Avive „Maccabi“ užtikrintai pranoko „Žalgirį“ 85:57.

Šeimininkams reikės ypač didelį dėmesį skirti varžovų lyderiui Scottie Wilbekinui. Gynėjas iš JAV renka 14,5 taško ir tiek pat naudingumo balų. Be to, amerikietis atlieka 4,1 rezultatyvaus perdavimo.

Kauno ir Tel Avivo ekipos Eurolygoje tarpusavyje kovėsi 26 kartus. 17:9 pirmauja Izraelio krepšininkai.