2021 02 17

Paskutinės minutės grobis „Žalgirio“ varžovams? Į rinką metami du ryškūs žaidėjai

Eurolygos atkrintamųjų varžybų lenktynėse dalyvaujančio Kauno „Žalgirio“ varžovai turi paskutinę savaitę sustiprinti turimas pajėgas. Konkurentus gali papildyti du į Eurolygos paskutinės minutės išpardavimą patekę žinomi krepšininkai.
Paulius Jankūnas ir Gustavo Ayonas
Paulius Jankūnas ir Gustavo Ayonas / „Scanpix“ nuotr.

15min šaltiniai skelbia, kad Krasnodaro „Lokomotiv“ skiriasi su vienu savo lyderių Jordanu Crawfordu.

32 metų 193 cm ūgio amerikietis buvo rezultatyviausias Rusijos klubo žaidėjas Europos taurėje.

J.Crawfordas per 25 minutes rinko vid. 16,6 taško, iš dviejų taškų zonos atakuodamas 52,5 proc., trijų – 36.9 proc. taiklumu. Jis taip pat sugriebdavo 1,9 atšokusio kamuolio, atlikdavo 2,2 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo 14,3 naudingumo balo.

VTB pirmenybėse J.Crawfordas buvo dar rezultatyvesnis – per 28 minutes rinko vid. 18,4 taško, 3,2 rezultatyvaus perdavimo ir 14,4 naudingumo balo.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jordan Crawford

Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio klubas Europos taurėje su 1 pergale ir 3 pralaimėjimais bandys išsigelbėti per du paskutinius „Top 16“ etapo turus ir prasmukti į ketvirtfinalį. VTB pirmenybėse „Lokomotiv“ rikiuojasi ketvirti.

15min žiniomis, į Europą ketina sugrįžti Madrido „Real“ klube išgarsėjęs meksikietis Gustavo Ayonas.

Dukart Eurolygos čempionu metų pradžioje domėjosi Maskvos CSKA ir Stambulo „Anadolu Efes“. 36-ąjį gimtadienį balandžio 1-ąją švęsiąs veteranas siekia sugrįžti į aukščiausią lygį.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Gustavo Ayon

208 cm ūgio vidurio puolėjas pernai vilkėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ marškinėlius. Eurolygoje per 21 minutę G.Ayonas rinko vid. 12,5 taško (59,8 proc. dvit.), 5,3 atkovoto kamuolio ir 14,3 naudingumo balo.

Šį sezoną G.Ayonas pradėjo Meksikoje, o artimiausiu metu užsivilks šios šalies nacionalinės komandos marškinėlius.

Naujų Eurolygos žaidėjų registracija šį sezoną leistina iki 26 reguliariojo sezono turo, vasario 25-osios. Beje, tai konkurencingiausias Eurolygos reguliarusis sezonas naujo formato istorijoje.

Šiuo metu turnyre pirmauja „Barcelona“ (17-7), kuri turi tik 14,3 proc. pergalių daugiau nei devinta komanda (Kauno „Žalgiris“) – pirmoji, esanti už atkrintamųjų borto. Palyginimui, tokiu sezono metu anksčiau šis skirtumas sudarydavo nuo 25, iki 42 proc.

Be to, naujo formato istorijoje dar nė vienas Eurolygos lyderis per 24 turus nebuvo pralaimėjęs net septynis kartus. Palyginimui, per visą reguliarųjį sezoną po 30 rungtynių septyniskart pralaimėjo pirmą vietą užėmę Madrido „Real“ krepšininkai.