2016 12 15

Pergalės Kaune išseko: „Žalgiris“ pristabdė Vassilį Spanoulį, bet ne „Olympiakos“

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje po dviejų Eurolygos pergalių namuose „Žalgiris“ turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiakos“ pranašumą 75:88 (23:21, 17:21, 20:21, 15:25). Po trijų kėlinių lygios kovos ir supančioto Vassilio Spanoulio ketvirtajame pergalę užsitikrino Graikijos klubas. Žalgiriečių neišgelbėjo 18 Pauliaus Jankūno taškų ir Luko Lekavičiaus rezultatyvių perdavimų rekordas.
Eurolyga | Ketvirtadienis | „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 75:88 | „Žalgirio“ arena

Suprasti akimirksniu

• „Žalgiris“ namie nusileido „Olympiakos“ 75:88.
  • Tai buvo 8-asis žalgiriečių pralaimėjimas per 12 mačų.
  • L.Lekavičius pasiekė rezultatyvių perdavimų rekordą (8).
  • Šaras po nesėkmės pyko dėl prastos gynybos.

Įtempta kova klostėsi tris kėlinius. Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ ne tik uždengė V.Spanoulį, kuriam beliko komandos draugams iškišinėti gražius perdavimus, bet ir pataikė du tritaškius. Antrajame kėlinyje prabilo ir „Olympiakos“ snaiperiai. Prieš didžiąją pertrauką Graikijos klubas turėjo vos dviejų taškų pranašumą (42:40).

Trečiajame kėlinyje tęsėsi katės ir pelės žaidimas. Lukas Lekavičius padėjo komandai prasiveržimais ir rezultatyviais perdavimais. Prieš lemiamą kėlinį 63:60 pirmavo „Olympiakos“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dėl „Olympiakos“ puolėjo elgesio pyktelėjęs Šaras: „Su šita jauna komanda mes gyvensime ir mirsime“

Ketvirtajame kėlinyje svečiai pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį aštuoniais taškais ir pranašumo nebepaleido. Rungtynių pabaigoje traumą patyrė rezultatyviausias „Olympiakos“ žaidėjas Georgios Printezis, pelnęs 15 taškų.

Iš viso L.Lekavičius atliko net aštuonis rezultatyvius perdavimus ir pasiekė karjeros rekordą.

Kauno klubą į priekį vedė Paulius Jankūnas, kuris surinko 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. 12 taškų pridėjo Brockas Motumas, 11 – L.Lekavičius.

„Žalgiris“ dar kartą sustabdė V.Spanoulį, kuris sukrapštė tik 10 taškų (4/11 met.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo 6 kartus.

Sustiprinta gynyba V.Spanouliui atrišo rankas kitiems „Olympiakos“ lyderiams. Net šeši žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių.

Jau aštuntą pralaimėjimą šiame sezone patyręs „Žalgiris“ užima tryliktą vietą. Pirėjo ekipa su aštuoniomis pergalėmis rikiuojasi ketvirta.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rezultatyvių perdavimų rekordą pasiekęs L.Lekavičius: „Reikėjo geriau žaisti gynyboje“

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18 (7atk. kam.), Brockas Motumas 12, Lukas Lekavičius 11 (5/5 baud., 8 rez. perd.), Kevinas Pangosas ir Leo Westermannas po 7, Artūras Milaknis ir Antanas Kavaliauskas po 6.

„Olympiacos“: Kostas Papanikolaou ir Mattas Lojeski (8 atk. kam.) po 16, Georgios Printezis 15, Khemas Birhcas 13 (7/8 baud.), Erickas Greenas ir Vassilis Spanoulis (8 rez. perd., 6 kld.) po 10.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ šokėjų pasirodymas

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 75:88

Dvitaškiai: 18/45 (40%) – 21/39 (53,9%)

Tritaškiai: 8/24 (33,3%) – 8/23 (34,8%)

Baudų metimai: 15/15 (100%) – 22/26 (84,6%)

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 75:88

40 min. Pirėjo klubas rungtynių pabaigoje tiesiog sužlugdė žalgiriečius ir išsivežė pergalę.

38 min. Kauno „Žalgiris“ nepasidavė ir sumažino skirtumą iki šešių taškų. A.Kavaliauskas nuo atsarginių suolo ragino komandos draugus kilti į kovą dėl pergalės – 70:76.

35 min. Graikai padidino atotrūkį iki aštuonių taškų. Prie to prisidėjo ir V.Spanoulio tritaškis – 62:70.

32 min. „Olympiakos“ įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse – pirmavo penkiais taškais. Skirtumą mažino L.Lekavičius – 62:65.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 60:63

30 min. E.Greenas pataikė tritaškį, tačiau žalgiriečiai atsakė puikiu pikenrolu. A.Kavaliauskas pelnė taškus, o L.Lekavičius įsirašė jau septintą rezultatyvų perdavimą. Tai naujas įžaidėjo karjeros rekordas.

28 min. B.Motumas nutraukė taškų tylą tritaškiu ir savo sąskaitoje jau turėjo 10 taškų – 54:52.

25 min. G.Printezis pelnė jau 15 taškų. Tradiciškai svarbiu metu žalgiriečius į kovą vedė P.Jankūnas. „Žalgiris“ pelnė šešis taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą – 51:50.

22 min. P.Jankūnas tritaškiu pradėjo trečiąjį kėlinį. Netrukus tuo pačiu atsakė ir K.Papanikalou. Tuo tarpu K.Pangosas išprovokavo V.Spanoulio pražangą puolime – 43:45.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 40:42

20 min. Kėlinio pabaigoje graikai įgijo didžiausią šiose rungtynėse keturių taškų pranašumą, tačiau likus žaisti dvi sekundes, B.Motumas pataikė iš po krepšio ir po pirmosios rungtynių dalies komandas skyrė tik du taškai.

18 min. R.Seibutis pataikė antrą tritaškį Eurolygoje šį sezoną ir persvėrė rezultatą. Įtampa Kaune kaista – 35:34.

15 min. V.Spanoulio tritaškis išlygino rezultatą ir Š.Jasikevičius paprašė pasitarimo – 30:30.

12 min. M.Lojeski pataikė pirmąjį Pirėjo komandos tritaškį šiose rungtynėse. A.Milaknis atsakė jau antru taikliu metimu – 28:24.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 23:21

10 min. Ketvirtas kartas nemelavo. A.Milaknis pataikė iš toli ir užkūrė „Žalgirio“ areną. Po puikaus L.Lekavičiaus perdavimo tritaškį pataikė ir B.Motumas ir kauniečiai po pirmavo kėlinio pirmavo dviem taškais.

8 min. A.Milaknio tritaškiai pirmajame kėlinyje nekrito, o V.Spanoulio gudrūs perdavimai vis labiau siutino Š.Jasikevičių. Graikas atliko jau penkis rezultatyvius perdavimus, nors pats pelnė tik du taškus – 14:17.

5 min. Įpusėjus kėliniui Pirėjo klubas persvėrė rezultatą. G.Printezis pataikė trečią metimą iš tiek pat mestų – 10:11.

2 min. K.Pangosas šovė tritaškį tik gavęs kamuolį ir rungtynės Kaune prasidėjo pakilia gaida – 3:0.