„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 06 17

Pirkinys pagal viziją: ką „Žalgiriui“ duos iš Dirko mokęsis P.Garino bičiulis?

Kauno „Žalgiris“ turi pirmąjį ateinančio sezono naujoką – antradienį oficialiai paskelbta apie pasirašytą sutartį su Tyleriu Cavanaugh pagal formulę „2+1“. Tiek NBA, tiek Eurolygos duonos jau atsikandęs universalus puolėjas jau yra dirbęs su „Žalgirio“ vairininku Martinu Schilleriu ir atitinka austro kitam sezonui nusibrėžtas komandos žaidimo gaires. 15min apžvelgia, ką T.Cavanaugh suteiks „Žalgirio“ žaidimui.

„Jei pataikysime daugiau tritaškių, surinksime daugiau taškų, tokia yra matematika“, – šia mintimi „Žalgiris TV“ duotame interviu po sezono pasidalijo Martinas Schilleris.

Matematika – paprasta, bet tam, kad ji būtų įgyvendinta, reikia turėti ir tam tinkamus ginklus.

Tyleris Cavanaugh – geriausias atspindys to, kaip kitą sezoną turėtų keistis „Žalgirio“ žaidimas.

VIDEO: Tyleris Cavanaugh prisistatė „Žalgirio“ sirgaliams

15min kviečia susipažinti su pirmuoju Lietuvos čempionų vasaros naujoku.

Penkeri studentavimo metai ir pažintis su žalgiriečiu

Iš Sirakūzų miesto Niujorko valstijoje kilęs T.Cavanaugh dar vaikystėje iš arti matė, ką reiškia krepšininko gyvenimo ritmas – šiuo sportu užsiėmė ir jo tėtis Johnas.

211 cm ūgio J.Cavanaugh koledžo laikais pasižymėjo kaip dvigubų dublių mašina. Jam iki šiol priklauso Hamiltono koledžo blokuotų metimų rekordas.

Tad augindamas sūnų Johnas taip pat nuspėjo, kad jis gali tapti krepšininku.

J.Cavanaugh žinojo, kad Tyleris bus aukštas, tad jam pradėjus žaisti krepšinį skatino jį lavinti pataikymą ir kamuolio valdymą, kad ateityje galėtų kompensuoti savo greičio ir atletiškumo stygių.

Ko T.Cavanaugh niekada kompensuoti neteko, tai kovingumo ir užsispyrusio charakterio.

„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh
„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh

Viršijęs dviejų metrų ūgį – galiausiai T.Cavanaugh išstypo iki 206 cm – amerikietis negalvojo apie jokį kitą gyvenimo tęsinį, kaip tik krepšininko karjerą.

Perspektyvų jaunuolį dar vidurinėje mokykloje ėmė vilioti universitetų treneriai, o galiausiai dabartinis žalgirietis susiviliojo Šiaurės Karolinos „Wake Forest“ universiteto teikiamomis galimybėmis.

Šioje vietoje tvirtus žingsnius link NBA dėjo būsimosios lygos žvaigždės Timas Duncanas ir Chrisas Paulas, o lietuviams „Wake Forest“ universitetas geriausiai žinomas dėl ten rungtyniavusio Dariaus Songailos.

Visgi pirmieji keleri metai T.Cavanaugh lengvi nebuvo. Pirmajame sezone NCAA pirmenybėse jo vidurkiai siekė 5 taškus ir 2,5 atkovoto kamuolio ir tik antrajame sezone jau kiek apšilęs kojas amerikietis pasikėlė savo rodiklius iki 8,8 taško ir 3,8 atkovoto kamuolio.

VIDEO: PIKENROLAS: L.Kleiza ir M.Stonkus – apie „Žalgirio“ rekonstrukciją ir epinius šventimus

Bet trečiųjų metų Š.Karolinoje T.Cavanaugh nesulaukė. 2014 m. pavasarį, sužinojęs, kad „Wake Forest“ vyr. treneris Jeffas Bzdelikas priėmė „Memphis Grizzlies“ pasiūlymą tapti trenerio asistentu, puolėjas susikrovė lagaminus ir pasuko JAV sostinės Vašingtono kryptimi.

T.Cavanaugh prisijungė prie George'o Washingtono universiteto komandos. Ją jis rinkosi dėl fizinio rengimo trenerio Matto Johnsono, su kurio pagalba siekė sutvirtėti fiziškai – amerikiečiui nepatiko, jog per pirmuosius du sezonus kitų komandų aukštaūgiai jį apstumdydavo baudos aikštelėje.

Persikėlęs į Vašingtoną, T.Cavanaugh dėl NCAA taisyklių turėjo metus praleisti be krepšinio, bet juos išnaudojo kūno tvirtinimui ir grįžęs į aikštę 2015–2016 m. sezone ėmė žaisti nesustabdomai.

Per dvejus metus G.Washingtono universitete T.Cavanaugh buvo ne tik geriausias savo komandos, bet ir vienas geriausių „Atlantic 10“ konferencijos žaidėjų.

Du sezonus paeiliui jis buvo renkamas į simbolinę konferencijos komandą, o jo rodikliai sostinėje švietė ryškiau už Vašingtono monumentą – antrajame sezone T.Cavanaugh rinko net po 18,3 taško, atkovojo po 8,4 kamuolio ir atliko po 2 rezultatyvius perdavimus.

Vašingtone T.Cavanaugh susipažino ir su lietuviams puikiai pažįstamu žaidėju – pirmajame savo sezone G.Washingtono universitete amerikietis dalijosi kamuoliu su Patricio Garino.

George Washington universiteto nuotr./Patricio Garino (kairėje) ir Tyleris Cavanaugh (viduryje)
George Washington universiteto nuotr./Patricio Garino (kairėje) ir Tyleris Cavanaugh (viduryje)

Argentinietis buvo pagrindinis amerikiečio ginklanešys, rinkdamas po 14,1 taško per susitikimą, o du žalgiriečiai šiltus santykius palaiko iki šiol.

Nutūpę Europoje, T.Cavanaugh ir P.Garino vis ištaikydavo progas susimatyti. Kaip, pavyzdžiui, nutiko prieš dvejus metus Vitorijoje, kai T.Cavanaugh su Berlyno ALBA atvyko žaisti prieš P.Garino atstovautą „Baskonia“.

Po rungtynių bičiuliai kartu praleido visą vakarą, dalindamiesi prisiminimais iš universiteto laikų ir įspūdžiais iš pirmųjų kelerių žaidimo metų Europoje.

Nenuostabu, kad T.Cavanaugh konsultavosi su P.Garino ir prieš atvykdamas į „Žalgirį“, apie kurį jam argentinietis neturėjo gailėti gerų žodžių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Patricio Garino
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Patricio Garino

Nors dėl vis atsinaujinančios traumos P.Garino šį sezoną žaidė tik keturiuose Eurolygos ir šešiuose LKL susitikimuose, „Žalgiris“ dar sezono pradžioje pasirinko nenutraukti sutarties su žaisti negalėjusiu argentiniečiu ir kone metus rūpinosi jo reabilitacija, pademonstruodamas organizacijos profesionalumo pavyzdį.

Trumpa, bet ryški NBA patirtis ir M.Schillerio pamokos

Nors T.Cavanaugh liko nepašauktas 2017 m. NBA naujokų biržoje, kelią į stipriausią pasaulio lygą jis vis tiek prasiskynė.

Po treniruočių stovyklos 2017 m. rudenį T.Cavanaugh užsitarnavo vietą „Atlanta Hawks“ klube, su kuriuo iš pradžių sudarė dvišalį, o netrukus – ir garantuotą kontraktą.

T.Cavanaugh netgi tapo vos antruoju dvišalę sutartį pasirašiusiu NBA krepšininku, sugebėjusiu išsikovoti garantuotą kontraktą. Pirmasis tą padarė praėjusio sezono Maskvos CSKA vedlys, o dabar „Brooklyn Nets“ įžaidėjas Mike'as Jamesas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh

Patekęs į vieną prasčiausių NBA ekipų, T.Cavanaugh naudojosi gautu šansu ir užsitarnavo tuometinio „Hawks“ trenerio Mike'o Budenholzerio pasitikėjimą.

T.Cavanaugh NBA debiutavo rungtynėse ne prieš ką kitą, o prieš LeBroną Jamesą ir tuo metu jo atstovautą „Cleveland Cavaliers“ ekipą. Jo tėvai, dar ką tik stebėję jauniausios savo dukters koledžo tinklinio rungtynes, važiavo septynias valandas iš Naujojo Džersio, kad tik išvystų savo sūnaus pirmąjį atkovotą kamuolį NBA pirmenybėse (taškų debiutiniame mače T.Cavanaugh nepelnė).

Pamažu vis didėjęs puolėjo vaidmuo piką pasiekė rungtynėse prieš „New Orleans Pelicans“, kai T.Cavanaugh smeigė keturis tritaškius, pelnė 16 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

VIDEO: Cavanaugh Lights It Up From Bench vs. Pelicans

„Jis turi taiklią ranką ir mes skatiname jį mesti“, – po rungtynių apie auklėtinį kalbėjo M.Budenholzeris. Būtent po šio mačo „Hawks“ ir įteikė tuo metu 23-ejų puolėjui garantuotą sutartį.

Debiutiniame savo sezone T.Cavanaugh labiausiai laukė momento, kai susidurs su savo dievaičiu – Dirku Nowitzki, tuo metu vis dar atstovavusiu „Dallas Mavericks“.

„Sekiau Dirką visą gyvenimą. Žaidėme su jais prieš Kalėdas ir treneris man rėkė: „Tyleri, ginkis prieš Dirką!“ Aš priėmiau tą iššūkį su malonumu. Sekiau tą vyruką visą jo karjerą, vogiau iš jo judesius. Bandžiau netgi mesti jo firminį metimą atšokus iš vidutinio nuotolio. Žaisti prieš jį buvo siurrealu“, – vėliau kalbėjo „Žalgirio“ naujokas.

Apsiginti prieš jau karjeros saulėlydyje buvusį vokietį amerikiečiui nepavyko – Dirkas sumetė 18 taškų per 27 minutes. Pats T.Cavanaugh tose rungtynėse įmetė 7 taškus.

„Scanpix“ nuotr./Dirkas Nowitzkis
„Scanpix“ nuotr./Dirkas Nowitzkis

T.Cavanaugh dar kelis mėnesius buvo svarbi „Hawks“ rotacijos dalis, tačiau galiausiai prarado vietą pagrindinėje sudėtyje, kai Atlantos klubas daugiau dėmesio ėmė skirti jauniesiems savo talentams, pirmiausia – Johnui Collinsui.

Iš viso Atlantoje žalgirietis sužaidė 39 rungtynes, kuriose vidutiniškai per 13,3 minutės pelnė po 4,7 taško ir atkovojo po 3,3 kamuolio.

Antrąjį šansą amerikiečiui suteikė „Utah Jazz“ klubas, kurio sistemoje tuo metu dirbo ir M.Schilleris, treniravęs G lygos ekipą „Salt Lake City Stars“.

Dvišalę sutartį sudaręs T.Cavanaugh su „džiazmenų“ apranga sužaidė 11 mačų, kuriuose ryškiau neišsiskyrė ir turėjo vos 0,8 taško vidurkį, tačiau žibėjo G lygoje.

M.Schillerio treniruojamas puolėjas dominavo dukterinėje NBA lygoje – jo vidurkiai siekė 17,8 taško, 7,8 atkovoto kamuolio ir 2,7 rezultatyvaus perdavimo, o būtent treniruojamas dabartinio „Žalgirio“ trenerio amerikietis fiksavo ir geriausius skaičius iš už tritaškio linijos – per rungtynes jis mesdavo net po 5,5 tolimo metimo ir pataikydavo 2,2 (40,3 proc.).

VIDEO: Tyler Cavanaugh (23 points) Highlights vs. Sioux Falls Skyforce

„Žaidžiau jo treniruojamame Salt Leik Sičio „Stars“ klube prieš 2–3 metus G lygoje. Palaikėme puikius ryšius, – oficialiai Kauno klubo svetainei sakė T.Cavanaugh. – Kai Kauno ekipa pradėjo aktyviai rodyti susidomėjimą manimi, pasakiau savo agentui, kad vėl noriu žaisti Schillerio treniruojamame klube. Girdėjau daug puikių dalykų apie klubą. Žalgiriečių žaidimą sekiau dar nuo tada, kai metus rungtyniavau Berlyno komandoje.“

Įsitvirtinimas Europoje

Po dvejų metų tarp NBA ir G lygų, T.Cavanaugh galiausiai priėmė sprendimą keltis už Atlanto, kur jam buvo prognozuojamas solidaus žaidėjo vaidmuo.

Jau pirmuoju amerikiečio klubu tapo tuo metu į Eurolygą grįžusi Berlyno ALBA.

Į ispano Aito Garcios Reneseso globą patekęs puolėjas aikštėje keitė Luke'ą Sikmą, o pirmajame sezone Eurolygoje turėjo 6,4 taško ir 3,3 atkovoto kamuolio rodiklius.

„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh ir Luke'as Sikma
„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh ir Luke'as Sikma

T.Cavanaugh 2020 m. sausį lankėsi ir Kaune, kur ALBA nepasipriešino „Žalgiriui“ ir pralaimėjo 80:104. Amerikietis tose rungtynėse į „Žalgirio“ krepšį įmetė 5 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Verta pažymėti, kad sezono pradžioje T.Cavanaugh rezultatyvumo vidurkis siekė beveik 9 taškus, tačiau pirmąjį jo sezoną Senajame žemyne sujaukė kelio trauma. Iki tol nė sykio panašaus rimtumo sužeidimų neturėjęs amerikietis nežaidė beveik du mėnesius, o ir grįžęs nebepriminė to užtikrinto žaidėjo, puikiai pradėjusio naują karjeros etapą.

Maža to, T.Cavanaugh per pauzę be krepšinio prarado ir A.G.Reneseso pasitikėjimą bei sezono kulminacijoje nebežaidė – žalgirietis tik iš šalies stebėjo, kaip Rokas Giedraitis ir kiti ALBA krepšininkai triumfuoja po COVID-19 pratęstame Vokietijos čempionate.

„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh (viduryje) ir Rokas Giedraitis (dešinėje)
„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh (viduryje) ir Rokas Giedraitis (dešinėje)

Po sezono pabaigos palikęs Berlyną, T.Cavanaugh persikėlė į Tenerifę, kurioje vėl pražydo gražiausiomis spalvomis.

„Lenovo“ ekipoje amerikietis įsitvirtino kaip pagrindinis sunkusis krašto puolėjas ir FIBA Čempionų lygoje buvo ilgiausiai žaidžiantis komandos krepšininkas. Jo rodikliai šiame turnyre siekė 9,1 taško, 4,3 atkovoto kamuolio ir 11,9 naudingumo balo per 24,9 minutės.

T.Cavanaugh pridarė problemų ir Šarūnui Jasikevičiui, kai su „Lenovo“ ekipa nusitempė „Barceloną“ iki trečiųjų Ispanijos čempionato pusfinalio rungtynių. Čempionų lygoje žalgiriečio ekipa iškrito ketvirtfinalyje.

Padaręs žingsnį atgal ir galutinai įleidęs šaknis Europos krepšinyje, T.Cavanaugh priėmė sprendimą vėl sugrįžti į aukščiausią lygį šioje Atlanto vandenyno pusėje – Eurolygą.

Koks tai žaidėjas?

Tritaškiai, bekompromisis kovingumas ir solidi kova dėl kamuolių – šių žaidimo aspektų „Žalgirio“ sirgaliai gali laukti iš naujojo komandos žaidėjo.

T.Cavanaugh į Kauną atvyksta pakeisti Nigelą Hayesą, bet užimdamas NBA svajonės besivaikančio puolėjo vietą naujasis žalgirietis duos kiek kitokį įgūdžių paketą.

27-erių sirakūzietis neužims lengvojo krašto puolėjo pozicijos, kaip neretai tekdavo daryti N.Hayesui, bet bus dar labiau į tritaškius orientuotas žaidėjas, savo rankelę išlavinęs iki kone elitinio snaiperio skaičių.

Jei per pirmuosius dvejus studentavimo metus T.Cavanaugh iš toli metė vos 23,7 ir 31,3 proc. tikslumu, tai jau George'o Washingtono universitete jo taiklumas pakilo iki 41,7 ir 40,9 proc., o panašius rodiklius amerikietis demonstravo ir NBA, ir Europoje.

„Atlanta Hawks“ klube T.Cavanaugh tritaškius liejo 36 proc. tikslumu, o Eurolygoje su Berlyno ALBA marškinėliais jo taiklumas buvo 35,7 proc.

Įspūdingiausiai savo taiklumą naujasis žalgirietis užkėlė praėjusiame sezone Tenerifėje, kai įsigudrino pataikyti kas antrą metimą – ACB lygoje tikslą pasiekė net 36 iš 75 jo mestų tritaškių (48 proc.), o FIBA Čempionų lygoje taiklūs buvo 11 tritaškių iš 21 (52,4 proc.).

VIDEO: TYLER CAVANAUGH se consolida | Liga Endesa 2020-21

Tiesa, nors tritaškius pataikė fantastišku tikslumu, T.Cavanaugh jų nemetė labai daug, ko, akivaizdu, ateinantį sezoną iš jo norės M.Schilleris.

Amerikietis tolimais metimais praėjusį sezoną rinko 38 proc. taškų ACB pirmenybėse ir 33 proc. taškų FIBA Čempionų lygoje. Abiejuose turnyruose jo išmestų tritaškių vidurkiai siekė maždaug 2 per rungtynes, o tai – net mažiau, nei po beveik 4 tritaškius per mačą Eurolygoje išmesdavęs N.Hayesas.

Akivaizdu, kad „Žalgiryje“ T.Cavanaugh turėtų gauti daugiau progų atakuoti iš toli. Treniruojamas M.Schillerio G lygoje jis turėjo didžiausią išmetamų tritaškių vidurkį karjeroje, o vos 16-ą vietą pagal bandymų iš toli skaičių praėjusiame sezone užėmusių kauniečių žaidime kitą sezone tritaškiai bus ypač svarbus žaidimo aspektas.

VIDEO: Tylerio Cavanaugh žaidimo epizodai

„Norime padidinti tritaškių metimų skaičių, kadangi buvome komanda, šį sezoną Eurolygoje metusi beveik mažiausiai tritaškių. Jei pataikysime daugiau tritaškių, surinksime daugiau taškų, tokia yra matematika. Bet nepradedi pataikyti daugiau tritaškių tiesiog paspaudęs mygtuką, tam reikia žaidėjų, kurie turėtų įgūdžių tą padaryti“, – šie M.Schillerio žodžiai „Žalgirio TV“ dabar atrodo pranašiški žvelgiant į pirmąjį kauniečių pirkinį.

Be tolimų metimų, T.Cavanaugh „Žalgiriui“ turėtų pridėti ir didelį dar universitete išlavintą kūną grumtynėse po krepšiais.

Nors nėra gynybos specialistas ir neturi greitų kojų, amerikietis geba „atstovėti“ gynyboje vienas prieš vieną „ant ūselio“ ir visos karjeros metu pasižymėjo neblogais atkovotų kamuolių rodikliais bei už juos buvo giriamas net ir NBA komandose.

„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh
„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh

T.Cavanaugh ne tik yra kovingas bei turi didelį kūną, bet ir pasižymi nebloga uosle kamuoliams, ypač prie varžovų krepšio. Pavyzdžiui, „Hawks“ klube pagal puolime atkovotų kamuolių procentą (9,7) T.Cavanaugh nusileido tik ekipos žvaigždei Johnui Collinsui, panašius skaičius demonstravo ir universitete, o vieninteliame sezone Eurolygoje vos po 14,3 minutės žaidęs puolėjas puolime nusiimdavo po beveik 1 kamuolį per susitikimą.

Tiesa, šis skaičius galėtų būti ir didesnis, jei T.Cavanaugh nepraleistų tiek daug laiko ties tritaškio linija. O „Žalgiryje“, panašu, amerikietis į baudos aikštelę lįs dar rečiau nei ankstesnėse komandose.

Be tritaškių ir uoslės kamuoliams, T.Cavanaugh neblogai mato aikštę, solidžiai meta baudų metimus, gali iš bėdos žaisti ir vidurio puolėju. Be to, per visą karjerą amerikietis nėra turėjęs rimtų traumų, nebent tik tą nelemtą kelio sužeidimą, išvedusį jį iš rikiuotės per sezoną Berlyne.

„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh ir Aito Garcia Renesesas
„Scanpix“ nuotr./Tyleris Cavanaugh ir Aito Garcia Renesesas

T.Cavanaugh iš savo dievaičio D.Nowitzki išmoko ir judesių žaidžiant nugara į krepšį. Naujai iškeptas žalgirietis gali atakuoti ir iš vidutinio nuotolio nuo vienos kojos, kaip tą nuostabiai darė legendinis vokietis.

Kalbant apie žaidėjo minusus, jie pirmiausia gali pasimatyti gynyboje. Jei vienas prieš vieną T.Cavanaugh neturėtų kelti galvos skausmo M.Schilleriui, tai komandinėje ir pikenrolo gynyboje amerikiečiui gali kilti problemų, ypač oponentams žaidžiant mažais penketais.

Be to, „Žalgiriui“ gali būti pavojinga vienu metu aikštėje laikyti ir T.Cavanaugh, ir Joffrey Lauvergne'ą – nors puolime tai absoliučiai skirtingi žaidėjai, gynyboje jie turi tuos pačius minusus ir nekompensuoja vienas kito trūkumų.

Nepaisant to, pirmasis „Žalgirio“ pirkinys atrodo kaip gana saugus ir patikrintas variantas, iš kurio M.Schilleris turėtų išspausti tai, ko tikimasi.

VIDEO: PIKENROLAS: L.Kleiza ir D.Adomaitis – neišsipildžiusi „Ryto“ vizija ir galimos permainos
VIDEO: Pirmasis „Žalgirio“ naujokas: Tylerio Cavanaugh Eurolygos sezono epizodai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“