2021 01 27

Dar vienas stebuklas! Marius Grigonis išplėšė „Žalgirio“ pergalę Valensijoje

Kauno „Žalgiris“ (13-9) kelionę per Ispaniją pradėjo išgyvendamas dar vieną stebuklą. Marius Grigonis jau antrą sykį šį sezoną pataikė metimą su sirena ir išplėšė kauniečių pergalę prieš „Valencia“ (11-11) – 79:78 (20:20, 27:18, 13:17, 19:23).

Karščiausius komentarus apie susitikimą stebėkite 15min laidoje „Karštom pėdom“:

Jau atrodė, kad šiose rungtynėse stebuklą sukurs „Valencia“, o ne „Žalgiris“. Dar likus 40 sekundžių šeimininkai atsiliko 70:77, bet po neįtikėtinos įvykių virtinės likus 3,3 sek. po Samo Van Rossomo tritaškio išsiveržė į priekį – 78:77.

Visgi lemiamoje „Žalgirio“ atakoje ir vėl iniciatyvos ėmėsi M.Grigonis. Jis išsirangė tarp dviejų varžovų ir pralindęs lyg pro rakto skylutę pataikė tolimą dvitaškį, išplėšdamas „Žalgiriui“ jau antrą pergalę šį sezoną tokiu būdu.

Pirmąsyk Kalėdų išvakarėse 26-erių gynėjas išgelbėjo „Žalgirį“ mače prieš Miuncheno „Bayern“ (74:73).

Maža to, stebuklingą pergalę kauniečiai pasiekė ir praėjusią savaitę, kai Thomaso Walkupo metimas likus 0,8 sek. dovanojo „Žalgiriui“ laimėjimą prieš Pirėjo „Olympiakos“ (81:79).

Rungtynės karštoje Valensijoje „Žalgiriui“ prasidėjo šaltu dušu – šeimininkai staigiai atitrūko 10:2. Bet minutės pertraukėlės griebęsis Martinas Schilleris greitai suvaldė audrą ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 20:20.

„Žalgirio“ kibirkštimi pirmojo ir antrojo kėlinių sandūroje tapo Rokas Jokubaitis, per labai trumpą laiką išdalinęs net 5 rezultatyvius perdavimus, o net tris tritaškius per du kėlinius pataikęs Augustine'as Rubitas ir antrojo ketvirčio pabaigoje po krepšiu sužvėrėjęs Joffrey Lauvergne'as leido „Žalgiriui“ susikrauti dviženklį pranašumą – 47:36.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečių puolimas jau nebuvo toks sklandus, kaip pirmoje rungtynių pusėje, užtat gynyboje kauniečiai stovėjo lyg uolos. Ypač „Žalgirio“ užkardose strigo „Valencia“ lyderiai Bojanas Dubljevičius ir Nikola Kaliničius, o kauniečiai didžiąją kėlinio dalį turėjo dviženklį pranašumą.

Tiesa, „Valencia“ vis tik atkuto kėlinio pabaigoje, kai po kelių sėkmingų 37-erių veterano Fernando San Emeterio epizodų spurtavo 7:0 ir prieš ketvirtą kėlinį atsiliko jau tik 55:60.

Ketvirtajame kėlinyje „Valencia“ spaudė „Žalgirį“ prie sienos, kai ištirpdė skirtumą iki 2 taškų (64:66), bet lemiamu metu žalgiriečiai sugebėjo atitrūkti 77:70.

Valencia Basket/Miguel Ángel Polo nuotr./Joffrey Lauvergne'as prieš Bojaną Dubljevičių

„Valencia“ atgijo tada, kai jau atrodė, kad rungtynių likimas yra išspręstas. Klemenas Prepeličius pataikė tritaškį, Joffrey Lauvergne'as dusyk prametė iš po krepšio, o Nigelas Hayesas prasižengė prieš tritaškį metusį Nikolą Kaliničių, bet likus 7 sekundėms "Žalgiris" dar pirmavo 77:73 ir pralaimėjimu nekvepėjo.

Situacija pasikeitė žaibiškai. Serbui pataikius du baudų metimus, o trečiąjį prametus, „Valencia“ atsikovojo kamuolį puolime ir Samas Van Rossomas įmetė tritaškį, įvarydamas į neviltį „Žalgirio“ sirgalius – 78:77. Bet kauniečiai dar turėjo 2,9 sek. savo atsakymui.

Lemiamoje atakoje kamuolį patikėjus M.Grigoniui, „Žalgirio“ lyderis ir vėl nepavedė. Iš sudėtingos situacijos atakavęs gynėjas dūrė „oranžiniams“ tiesiai į paširdžius ir išplėšė „Žalgirio“ pergalę aidint sirenai.

„Žalgiris“ šia pergale atsirevanšavo „Valencia“ klubui už nesėkmę pirmajame rate, kai iššvaistęs dviženklę persvarą krito 82:94.

Dar viena pergalė leido pakilti „Žalgiriui“ į šeštą Eurolygos vietą. „Valencia“ liko dešimta.

Tai buvo pirmas „Žalgirio“ dublis ispaniškoje dviguboje savaitėje. Penktadienį žalgiriečiai Vitorijoje kausis su gruodį sykį jau įveikta „Baskonia“.

„Valencia“: Klemenas Prepeličius 18 (4/6 trit.), Louis Labeyrie 17 (2/8 trit.), Martinas Hermannssonas 13 (5/5 dvit.), Samas Van Rossomas 9 (3/5 trit.).

„Žalgiris“: Augustine'as Rubitas 17 (3/4 trit.), Joffrey Lauvergne'as 13 (5/13 dvit., 12 atk. kam.), Marius Grigonis 12, Rokas Jokubaitis 10 (6 rez. perd.), Thomasas Walkupas (5 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas po 8, Nigelas Hayesas 6, Artūras Milaknis 3, Martinas Gebenas 2, Lukas Lekavičius taškų nepelnė.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Valencia“ – „Žalgiris“ 78:79 (20:20, 18:27, 17:13, 23:19)

Aidint sirenai. M.Grigonis pataikė metimą su sirena ir išplėšė „Žalgirio“ pergalę!

Likus 2,9 sek. „Valencia“ priekyje – 78:77.

Likus 7 sek. J.Lauvergne'as dusyk nepataikė iš po krepšio, o „Valencia“ gauna šansą, nes mes tris baudų metimus.

Likus 37 sek. K.Prepeličius dar neleidžia „Žalgirio“ sirgaliams būti ramiems – 73:77.

Likus 41 sek. Th.Walkupo tritaškis! 70:77.

39 min. Ech... J.Lauvergne'as palietė lanką ir teisėjai įskaitė Martino Hermannssono dvitaškį su pražanga – 70:74.

39 min. Neįtikėtinas A.Rubito metimas sukuria „Žalgiriui“ jau 7 taškų persvarą! 67:74.

38 min. J.Lauvergne'as išperka kaltę už du pramestus baudų metimus dėjimu į krepšį – 67:72.

37 min. „Valencia“ naudojasi peržengtu „Žalgirio“ pražangų limitu ir sumesdama baudų metimus artėja – 67:70.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min žurnalistas

Rokas Jokubaitis šįvakar nuostabus. Jis jau surinko 16 naudingumo balų, kai jo rekordas Eurolygoje yra 15. Be to, Rokas yra susilyginęs su savo rezultatyvių perdavimų geriausiu rodikliu (6).

37 min. „Žalgirio“ smegenų – Th.Walkupo ir R.Jokubaičio – taškai ir vėl ramiau. 64:70.

Kaip ir pirmajame Eurolygos rate Kaune, taip ir dabar „Valencia“ gynyba antrojoje rungtynių dalyje agresyvesnė ir darnesnė. Iki pertraukos 7 tritaškius įmetęs „Žalgiris“ paskui per pusantro kėlinio teįmetė vieną.

36 min. Kėlinys ritasi į antrąją pusę, o „Valencia“ po B.Dubljevičiaus dėjimo atsilieka jau tik per vieną metimą – 64:66.

35 min. A.Rubitas nutraukė užsitęsusį taškų badą – 60:66.

33 min. Abi komandos stringa puolime, o „Žalgirio“ pranašumas išlieka trapus – 60:64.

31 min. R.Jokubaitis pelnė taškus, bet netrukus užsidirbo pražangą prieš tritaškį metusį varžovą. 57:62.

„Žalgiris“ šįvakar puikiai tvarkosi su B.Dubljevičiumi, N.Kaliničiumi ir D.Williamsu. Jų bendras taškų vidurkis yra per 30 taškų, bet šiandien per tris kėlinius trijulė surinko tik 6.

III kėlinys. „Valencia“ – „Žalgiris“ 55:60 (20:20, 18:27, 17:13)

30 min. Dviženklės persvaros nebeliko, bet „Žalgiris“ prieš paskutines 10 minučių vis dar priekyje.

29 min. A.Milaknis laisvas nepataikė, o K.Prepeličius įmetė ir skirtumas pavojingai tirpsta. 53:58.

28 min. Ispanų veteranas Fernando San Emeterio demonstruoja, kad dar turi parako – 50:58.

27 min. „Žalgiris“ vėl turi rekordinę persvarą – 46:58.

25 min. A.Rubitas grįžo į aikštę ir pratęsė tai, ką darė pirmoje rungtynių pusėje – vėl pelnė taškus. 46:56.

24 min. Tikra „Žalgirio“ klasika šį sezoną – Th.Walkupo ir J.Lauvergne'o kombinacija, pasibaigianti dėjimu. 46:54.

23 min. Skaudūs du „Valencia“ prancūzo Louis Labeyrie tritaškiai – 44:52.

22 min. Pirmieji „Žalgirio“ taškai po ilgosios pertraukos – N.Hayeso tritaškio pavidalu. 38:50.

II kėlinys. „Valencia“ – „Žalgiris“ 38:47 (20:20, 18:27)

20 min. Gana solidi „Žalgirio“ persvara po dviejų kėlinių.

Marius Grigonis prametė du baudų metimus iš eilės? Tai nutinka dar rečiau nei tokio storumo snygis iškrenta ant Lietuvos.

19 min. Taikliausias visų laikų Eurolygos baudų metikas M.Grigonis prametė abi baudas! Gal kas užkerėjo Valensijos lankus?

18 min. N.Hayeso tritaškis ir „Valencia“ strategas Jaume Ponsarnau griebiasi minutės pertraukėlės, nes jo komanda grimzta – 36:47.

17 min. J.Lauvergne'as baudų metimais ir metimu iš po krepšio kuria „Žalgiriui“ rekordinę persvarą – 35:42.

M.Schilleris norėjo, kad A.Rubitas dažniau mestų tritaškius ir šįvakar tai vyksta. Iki šiol šį sezoną „Žalgirio“ vidurio puolėjas buvo pataikęs vos vieną tritaškį, o šiandien jau įskraidino 3 iš 3! Amerikietis toks patikimas šįvakar, kad patikėčiau savo buto raktus.

16 min. P.Jankūnas irgi atakuoja lyg automatas – jau trečias kapitono dvitaškis. Bet gynyboje spragų nestinga – 35:37.

14 min. A.Rubitas negali pramesti! Amerikietis pataikė jau trečią tritaškį iš tiek pat galimų. 30:32.

Ponai ir ponios, sveiki atvykę į Roko Jokubaičio solo koncertą! Jaunasis talentas prisidėjo prie septynių „Žalgirio“ rezultatyvių atakų metimais (4 taškai) arba rezultatyviais perdavimais (5).

13 min. J.Lauvergne'o ir A.Rubito taškai suteikia „Žalgiriui“ minimalų pranašumą – 28:29.

13 min. K.Prepeličius vėl laisvas ir vėl pataiko iš toli. 28:25.

12 min. R.Jokubaitis sėkmingai pjausto varžovų gynybą. 25:25.

11 min. Į Klemeno Prepeličiaus tritaškį tuo pačiu atsako ir Artūras Milaknis – 23:23.

„Žalgirio“ tolimoji artilerija šįvakar šaudo be priekaištų – 16 iš 20 taškų žalgiriečiai pelnė tritaškiais ir P.Jankūno tolimais dvitaškiais. Jei dar taip pat susitelkę kauniečiai būtų prieš Valensijos žaidėjų pikenrolus, viskas būtų puiku.

I kėlinys. „Valencia“ – „Žalgiris“ 20:20

10 min. Po pirmojo kėlinio vyrauja lygybė.

9 min. Antras A.Rubito tritaškis! 18:20.

8 min. Kelių minučių taškų sausrą nutraukia Augustine'o Rubito tritaškis – vos antras šiame sezone. „Žalgiris“ jau pirmauja – 14:15.

5 min. P.Jankūnas vėl pataikė iš vidutinio nuotolio, o „Žalgiris“ jau alsuoja varžovams į nugaras – 12:10.

5 min. Dar vienas tritaškis – šįkart į Th.Walkupo sąskaitą. 12:8.

4 min. M.Grigonis po minutės pertraukėlės pataikė iš toli. 10:5.

4 min. Žalgiriečiai nesėkmingai kiša kamuolį po krepšiu J.Lauvergne'ui, o Valensijos komanda jau tolsta. 10:2.

3 min. Jau trys iš eilės „Žalgirio“ atakos baigėsi nesėkmingai, o šeimininkai jau priekyje – 7:2.

1 min. Vos ketvirtą kartą šį sezoną į starto penketą išleistas P.Jankūnas iš karto pasižymi taškais – 0:2.

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant