2022 02 10

Pirmąją pergalę Eurolygos išvykoje iškovoję žalgiriečiai: „Puikus jausmas!“

Monako Kunigaikštystėje – pirmoji Kauno „Žalgirio“ pergalė šio sezono Eurolygos išvykoje. Galingą antrą mačo dalį sužaidę Lietuvos čempionai susitikimo pabaigoje 83:82 palaužė Donato Motiejūno atstovaujamą „Monaco“ bei antrą kartą šį sezoną nutraukė devynių pralaimėjimų atkarpą.

Nors pirmoji rungtynių pusė priklausė šeimininkams – Prancūzijos Rivjeroje „Monaco“ rykliai greitai pajuto kraujo kvapą, o didžiausiu spurto iniciatoriumi tapo lietuvis Donatas Motiejūnas.

Puikią atkarpą žaidžiantis aukštaūgis iš Kauno per pirmąsias 6 minutes surinko 10 taškų (5/5 dvit.) ir net 15 naudingumo balų.

Lietuvos čempionai nebrangino kamuolio, dukart jį padovanoję „Monaco“ lyderiui Mike'ui Jamesui, kuriam greitoje atakoje beliko tik sudrebinti svečių iš Kauno krepšį.

Kaip ir D-Mo, M.Jamesas irgi dar iki ilgosios pertraukos pasiekė dviženklį taškų skaičių. „Monaco“ vedliai kartu surinko 25 taškus, o „Žalgirio“ atsilikimas po dviejų ketvirčių siekė 36:46.

Antroje susitikimo dalyje lietuvis žaidė mažai ir taškų nebepelnė.

Reikalai „Žalgiriui“ keistis ėmė trečiajame ketvirtyje, kuriame gyvybę Kauno ekipai palaikė Artūras Milaknis. Jis trijų minučių atkarpoje paleido trijų taiklių tritaškių salvę, užkūrusią Jure Zdovco kariauną, kėlinio pabaigoje prie varžovų priartėjusią per vieną minimalią distanciją – 61:62.

„Žalgiriui“ arti varžovų pavyko išsilaikyti ir susitikimo pabaigoje. Sezono mačą žaidęs Nielsas Giffey pataikė tritaškį, kuris likus 150 sekundžių iki finalinio dvikovos švilpuko „Žalgirio“ deficitą prikirpo vėl iki 1 taško.

Nors žalgiriečiai tuo negalėjo patikėti, bet paskutinė minutė prasidėjo Edgaro Ulanovo pražanga puolime prieš Mike'ą Jamesą.

Vis dėlto Lukui Lekavičiui ne tik pavyko apsiginti prieš gerokai aukštesnį Willą Thomasą, bet ir vėliau įmesti firminį metimą aukšta trajektorija, kuris persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai 83:82.

Lemiamam išpuoliui „Monaco“ turėjo 16 sekundžių. Mike'as Jamesas nusprendė imtis iniciatyvos ant savo pečių, tačiau sudėtingas tritaškis per Josho Nebo rankas pergalingu metimu nevirto.

„Per ilgąją pertrauką akcentavome gynybą. Ji buvo kur kas geresnė antroje pusėje, ypač ketvirtajame kėlinyje. Visi žaidėjai aikštelėje davė kažką papildomo. Jei nori įveikti „Monaco“ jų tvirtovėje, gerai žaisti turi 8-9 žaidėjai“, – po pergalės sakė J.Zdovcas.

Erikas Ovčarenko/BNS/Kauno „Žalgiris“ – Milano „Olimpia“

Prie pirmosios žaliai baltų pergalės išvykoje stipriai prisidėjo Joffrey Lauvergne'as, kuris didžiąją pirmosios sezono pusės dalį praleido dėl peties traumos.

Monako Kunigaikštystėje lyg namuose jautęsis prancūzas per 19 minučių pelnė 13 taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

„Žinojome, kad paskutinį metimą atliks Mike'as Jamesas. Gynyba buvo gera, o jis prametė. Puiku! Kartais laimi tokias rungtynes, kartais pralaimi, – po mačo kalbėjo J.Lauvergne'as. – Galvoju, kad antroje mačo pusėje žaidėme labai gerai, mūsų energija buvo puiki. Mes mėgavomės žaidimu, o tai yra labai svarbu. Nepriklausomai koks yra rezultatas lentelėje, turime stengtis žaisti gerai ir didžiuotis tuo, ką darome. Šiandien antroji rungtynių pusė buvo tikrai gera.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Niels Giffey

Sezono rungtynes sužaidė ir itin daug kritikos sulaukiantis vokietis Nielsas Giffey, prieš „Monaco“ sužaidęs rezultatyviausią ir efektyviausią sezono mačą.

14 puolėjo minučių ant parketo virto 15 taškų (1/1 dvit., 2/2 trit., 7/7 baud.), 5 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, 1 rezultatyviu perdavimu ir 23 efektyvumo balų rodikliu.

„Jaučiuosi puikiai, juk tai mūsų pirmoji pergalė Eurolygos išvykoje! – sakė N.Giffey. – Pralaimėjimų atkarpa buvo užsitęsusi, tad tikrai džiaugiamės ją nutraukę. Labai nemalonu buvo iš išvykų namo grįžti su nesėkme, tad ši pergalė suteikė labai malonų jausmą.“