2023 10 26

Pirmajame „El Clasico“ – iš duobės išlipusio „Real“ dramatiškas triumfas

Pirmasis šio sezono „El Clasico“ Eurolygoje baigėsi Madrido „Real“ pergale. Titulą ginantis Ispanijos sostinės klubas ketvirtadienio vakarą dramatiškai 65:64 pranoko „Barcelona' ekipą, nors pirmoje mačo pusėje buvo priverstas lipti iš dviženklės duobės.
Rokas Jokubaitis ir Walteris Tavaresas
Rokas Jokubaitis ir Walteris Tavaresas / Euroleague nuotr.

Tai buvo dviejų šį sezoną Eurolygoje dar nepralaimėjusių ekipų akistata. Dabar tokia vienintele ekipa liko „Real“.

Puikiai dvikovą pradėjusi „Barca“ 15-ąją minutę turėjo net 14 taškų pranašumą, bet Gabrielio Decko vedami Eurolygos čempionai pademonstravo charakterį ir dar iki pertraukos sumažino deficitą iki vieno metimo – 28:30.

Maža to, po pertraukos „Real“ pratęsė puikią atkarpą ir jau trečiajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą (51:41).

Šį kartą atėjo laikas charakterį rodyti katalonams ir jie taip pat sugebėjo atsigriebti.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei Tomašas Satoransky išlygino rezultatą (59:59). Tada Facundo Campazzo baudos metimais vėl suteikė Madrido komandai pranašumą, bet likus 4,7 sek. ir „Real“ pirmaujant 63:60 teisėjai skyrė keistoką pražangą tam pačiam argentiniečiui prieš T.Satoransky ir čekas gavo teisę mesti tris baudas. Visgi „Barca“ lyderis prametė jau pirmą metimą ir viltys išsigelbėti žlugo.

„Barcelona“ lietuvis Rokas Jokubaitis pirmą metimą pataikė tik ketvirto kėlinio pradžioje ir iš viso per 22 minutes surinko 6 taškus (3/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, išprovokavo pražangą, 2 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

„Real“ pataikė vos 2 tritaškius iš 22 (9,1 proc.), „Barca“ – 5 iš 20 (25 proc.).

„Real“: Gabrielis Deckas 20 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), Vincentas Poirier 14 (7 atk. kam.), Walteris Tavaresas 8 (5 atk. kam.), Mario Hezonja 7 (10 atk. kam.).

„Barcelona“: Willy Hernangomezas 13, Janas Vesely 12 (10 atk. kam.), Alejandro Abrinesas 11, Tomašas Satoransky 10 (7 atk. kam.).