2022 02 04

Pergalių alkis nenumalšintas – iš Kauno tašką išsiveža ir UNIKS

Kauno „Žalgirio“ (3-18) pergalių badas Eurolygoje tęsiasi. Jure Zdovco auklėtiniai namuose 67:76 (26:24, 13:21, 15:18, 14:14) nusileido Kazanės UNIKS (13-10) ekipai ir pralaimėjo jau aštuntą kartą iš eilės.

Prieš rungtynes, per jų ilgąją pertrauką ir pasibaigus susitikimui karštą įvykių aptarimą stebėkite 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Lietuvos čempionai pergalės skonio neragavo jau daugiau nei du mėnesius – pastarąjį kartą rungtynes žalgiriečiai laimėjo gruodžio 2-ąją, kai „Žalgirio“ areną tuščiomis paliko Vitorijos „Baskonia“.

Šį kartą kauniečiai pakiliai pradėjo susitikimą ir pirmajame kėlinyje ne sykį turėjo 7 taškų persvarą, o patraukliame akiai ketvirtyje pranoko varžovus 26:24.

UNIKS perėmė iniciatyvą antrajame kėlinyje, kai Mario Hezonja pelnė 7 taškus, o 12:0 spurtavę svečiai įgijo dviženklę persvarą. Vienu metu UNIKS pirmavo ir 12 taškų skirtumu (40:28).

Visgi „Žalgiris“ dar antrajame kėlinyje atkuto ir oponentų persvarą nukirpo perpus (39:45), o po ilgosios pertraukos beveik pasivijo varžovus – 48:49.

Tačiau viltis ilgai „Žalgirio“ arenoje nesilaikė. Dar trečiojo kėlinio pabaigoje UNIKS vėl susigrąžino persvarą (63:54), o ketvirtajame kėlinyje pagalvoti apie pergalę „Žalgiriui“ neleido.

Kauno ekipos neišgelbėjo ir puikiai rungtyniavęs lietuvių duetas. Edgaras Ulanovas pelnė 16 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų, o Lukas Lekavičius įmetė 14 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

UNIKS gretose spindėjo Brownų – Johno ir Lorenzo – duetas. J.Brownas pelnė 15 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir perėmė 5 kamuolius. Jis pagerino Eurolygos sezono perimtų kamuolių rekordą – nors iki reguliariojo sezono pabaigos Kazanės klubas sužais dar 11 mačų, amerikietis jau perėmė kamuolį 65 kartus. Anksčiau šis rekordas priklausė Emanueliui Ginobili.

L.Brownas irgi pasiekė dvigubą dublį: 19 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų. Dviženklį rezultatyvių perdavimų skaičių jis pasiekė antrą kartą karjeroje ir abukart tai padarė prieš „Žalgirį“.

Vos su 3 pergalėmis per 21 rungtynes liekantis „Žalgiris“ ir toliau tūno Eurolygos dugne. Kitą savaitę kauniečių laukia dvi akistatos – antradienį Kaune svečiuosis Milano „Olimpia“, o ketvirtadienį žalgiriečiai keliaus į Monaką.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius 14, Tyleris Cavanaugh 9 (6 atk. kam.), Regimantas Miniotas 8, Karolis Lukošiūnas 5, Tai Websteris, Marekas Blaževičius ir Nielsas Giffey po 4, Joffrey Lauvergne'as 3, Artūras Milaknis 0.

UNIKS: Lorenzo Brownas 19 (10 rez. perd.), Johnas Brownas 15 (11 atk. kam., 5 per. kam., 23 naud. bal.), Mario Hezonja 14.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – UNIKS 67:76 (26:24, 13:21, 15:18, 14:14)

40 min. T.Jekiri baudų metimai turbūt jau įtvirtina UNIKS pergalę (66:76).

39 min. T.Cavanaugh dar bando gaivinti „Žalgirio“ viltis (66:74).

38 min. L.Browno šaltakraujiškas tritaškis... 64:74.

37 min. R.Minioto taškai verčia V.Perasovičių prašyti pertraukėlės (64:71).

36 min. Luko tritaškis (62:71).

35 min. I.Canaano taškai (59:71).

34 min. E.Ulanovas po baudų metimų serijos turi jau 16 taškų (59:69).

34 min. Skaudus L.Browno tritaškis (56:69).

32 min. Sudėtingas L.Lekavičiaus metimas (56:66).

Kęstas Rimkus

Kęstas RIMKUS, 15min žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Tik 10 rezultatyvių perdavimų ir net 13 klaidų (M.Blaževičius 4, T.Websteris ir T.Cavanaugh po 3). „Žalgirio“ vyrai pernelyg dosnūs, juo labiau, jog Kazanės komanda suklydo tik 5 sykius.

32 min. D.Uzinskis smeigia tritaškį (54:66).

Aurimas Tamulionis Aurimas TAMULIONIS, 15min žurnalistas „Žalgirio“ arenoje

Skirtumas minimalus (52:53), bet „Žalgirio“ varikliukas L.Lekavičius sėda ant suolo ir... UNIKS spurtuoja. Lietuvos čempionai šį sezoną yra neįtikėtinai priklausomi nuo L.Lekavičiaus, kai jis pavargsta, o varžovai ima keistis ginamaisiais, „Žalgirio“ puolimas visiškai sustoja (54:63). L.Lekavičius šiose rungtynėse dar neprametė nė vieno metimo (2/2 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.) ir yra surinkęs 17 naudingumo balų.

III kėlinys. „Žalgiris“ – UNIKS 54:63 (26:24, 13:21, 15:18)

30 min. Brownų duetas dar sukomplikavo „Žalgirio“ padėtį kėlinio pabaigoje.

29 min. Solidus N.Giffey manevras (54:59).

28 min. OJ Mayo tritaškis ir UNIKS vėl tolsta (52:59).

26 min. L.Lekavičiaus baudų metimai išlaiko „Žalgirį“ arti varžovų (52:53).

Gal E.Ulanovą reikėjo siųsti į žiemos olimpines žaidynes? Su tokiu taiklumu (6/6 metimų), kaip šįvakar, Edgaras tiktų prie biatlono šaudymo linijos.

24 min. E.Ulanovas krepšį atakuoja be klaidų (48:49).

23 min. Pirmas T.Cavanaugh tritaškis (46:47).

21 min. E.Ulanovas pratęsia savo puikų pasirodymą ir po ilgosios pertraukos (41:45).

II kėlinys. „Žalgiris“ – UNIKS 39:45 (26:24, 13:21)

Lėtas vakaras abiem „Žalgirio“ vidurio puolėjams. Ir M.Blaževičius, ir J.Lauvergne'as atrodo lyg išgėrę raminamųjų ir vis pavėluoja po sekundės dalį kovoje dėl kamuolio. Marekas suklydo net 4 kartus.

20 min. „Žalgiriui“ šiaip ne taip pavyko apginti savo krepšį paskutinėje atakoje, kurioje UNIKS turėjo net tris bandymus.

19 min. Ypač retas K.Lukošiūno dvitaškis (39:45).

19 min. Jau antras Andrejaus Voroncevičiaus tritaškis (37:45).

18 min. E.Ulanovo tritaškis paskutinę atakos sekundę (35:40).

16 min. N.Giffey ir T.Cavanaugh taškai priverčia UNIKS stabdyti rungtynes (32:40).

16 min. M.Hezonja riaumoja dėdamas į krepšį, netrukus deda ir Tonye Jekiri (28:40).

14 min. E.Ulanovas nutraukia slogią „Žalgirio“ atkarpą pelnydamas 1500-ąjį tašką Eurolygoje (28:36).

14 min. Po Johno Browno dvitaškio skirtumas jau dviženklis (26:36).

Mario Hezonja prametė pirmuosius metimus, kai jį dengė Edgaras Ulanovas, bet šiam atsisėdus, UNIKS atakų lyderis tarsi nebepastebi jį dengiančių žalgiriečių. Jau 10 taškų kroato kraityje.

13 min. Isaiah Canaanas klaidina T.Websterį, pataiko tritaškį ir priverčia Jure Zdovcą prašyti pauzės (26:34).

12 min. UNIKS galingai pradeda antrąjį kėlinį (26:31).

Eurolygoje šiame sezone debiutuojantis Regimantas Miniotas į krepšį meta retai, bet tai daro itin taikliai. Pirmojo kėlinio pabaigoje jis pelno 5 taškus iš eilės (1/1 trit., 1/1 dvit.), o 25-erių aukštaūgio statistika Eurolygoje siekia net 100 proc. dvitaškių (7/7) ir 66,7 proc. tritaškių (2/3).

I kėlinys. „Žalgiris“ – UNIKS 26:24

10 min. M.Hezonja vėl išvedė Kazanę į priekį, bet paskutinį žodį tarė varžovą suklaidinęs ir pataikęs L.Lekavičius.

9 min. Į Luko metimą tritaškiu atsako Marco Spissu, bet tuoj pat tolimą metimą pataiko ir Regimantas Miniotas (21:19).

8 min. Mario Hezonja gražiu „eurostepu“ lygina rezultatą (16:16).

7 min. Joffrey Lauvergne'as vos pasirodęs aikštėje užbaigia „alley-oop“ ataką po Nielso Giffey perdavimo (15:12).

Kalėdų stebuklai atėjo vasarį į Kauną? Ėjo šeštoji minutė, kai „Žalgiris“ prametė pirmąjį metimą – Tai Websteris prametė baudą. Iki tol visi septyni „Žalgirio“ vyrų metimai parengti rūpestingai ir buvo taiklūs.

6 min. Lorenzo Brownui Luko Lekavičiaus gynyba įspūdžio nepadarė (13:11).

5 min. T.Websterio dvitaškis su pražanga – panašu, kad zelandui patinka žaisti starto penkete (13:6).

4 min. Fantastiškai nugara į krepšį žaidžia E.Ulanovas (11:4).

3 min. Pirmuosius svečių taškus pelnė Dmitrijus Uzinskis (7:2).

3 min. UNIKS puolimas stringa, o E.Ulanovas priverčia Velimirą Perasovičių prašyti pertraukėlės (7:0).

2 min. K.Lukošiūno tolimas metimas (5:0).

1 min. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus baudų metimais pelno T.Websteris (2:0).

Zelandas Tai Websteris pirmą sykį gyvenime Eurolygos rungtynes pradeda nuo pirmųjų minučių. Prieš tai visose 11 rungtynių jis kilo nuo atsarginių žaidėjų suolo. T.Websterio statistika šiame sezone Eurolygoje – 5,5 taško ir 1,8 rezultatyvaus perdavimo per 14 minučių.

„Žalgirio“ starto penketas: Tai Websteris, Karolis Lukošiūnas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Marekas Blaževičius.