Po pergalės Belgrade – „Žalgirio“ narių džiaugsmas: „Žaidžiame puikų krepšinį“

Fantastiška Kauno „Žalgirio“ atkarpa Eurolygoje tęsiasi – Kauno „Žalgiris“ (11-15) dramatiškoje kovoje išvykoje 93:91 (23:22, 22:23, 23:20, 25:26) antrą kartą šį sezoną pranoko Belgrado „Crvena zvezda“ (10-16) ir tęsia kovą dėl vietos įkrintamosiose.
Keenanas Evansas
Keenanas Evansas / nuotr. zalgiris.lt

Po šios pergalės Kauno „Žalgirį“ nuo įkrintamųjų zonos skiria dvi pergalės, o iki reguliaraus sezono pabaigos liko devyni mačai.

Kitą Eurolygos mačą Andrea Trinchieri auklėtiniai žais po trijų savaičių, kai kovo 1-ąją dieną namuose priims Pirėjo „Olympiakos“ ekipą.

„Po tokių rungtynių kalbėti galbūt yra sunku, bet mano pareiga yra kalbėti, – po mačo kalbėjo šeštąją pergalę per devynis mačus Eurolygoje prie Lietuvos čempionų vairo iškovojęs A.Trinchieri. – Laimėti šioje arenoje yra labai sunku. Mes padarėme daugybę klaidų, nemetėme į krepšį, kai turėjome, dar padarėme klaidą svarbiu rungtynių metu, bet namo vyksime su pergale kišenėje. Labai svarbi pergalė.“

Gyvybiškai svarbi lentelės kaimynų dvikova prasidėjo įspūdingo tempo puolimo stiliaus krepšiniu – pirmąjį ketvirtį komandos sužaidė vos per 15 minučių.

Kauno komandą traukė pagrindiniai pastarųjų pergalių kalviai – Keenanas Evansas ir Laurynas Birutis, didžiąją pirmosios rungtynių pusės dalį leidę Lietuvos čempionams pirmauti minimaliu pranašumu, tačiau savoje aikštelės pusėje „Žalgiris“ turėjo didelių problemų stabdydamas 175 cm ūgio „Crvena zvezda“ varikliuką Yago Dos Santosą.

Milošo Teodosičiaus iškritimu iš rikiuotės pasinaudojęs 24-erių brazilas dar iki ilgosios pertraukos pelnė 10 taškų ir išskirstė 9 rezultatyvius perdavimus, o po dviejų kėlinių švieslentėje degė lygybė – 45:45.

Keturis tritaškius per pirmąsias keturias trečiojo kėlinio minutes realizavę Andrea Trinchieri auklėtiniai išsiveržė į priekį ir prieš lemiamas dešimt minučių priekyje buvo 3 taškų pranašumu.

„Žalgiris“ per pirmąją mačo pusę suklydo 4 kartus, per trečiąjį ketvirtį – nė karto.

Lemiamą kėlinį „Crvena zvezda“ pradėjo pelnydama septynis taškus be atsako, tačiau po A.Trinchieri minutės pertraukėlės – septynių „Žalgirio“ taškų iš eilės atsakymas.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, Edgaro Ulanovo dvitaškis kilstelėjo Kauno ekipos persvarą iki 87:83. „Žalgiris“ savo pranašumą galėjo įtvirtinti dar labiau, bet trys iš keturių Dovydo Giedraičio ir Arno Butkevičiaus baudų metimai skriejo pro šalį.

Y.Dos Santoso nesportinę pražangą E.Ulanovas pavertė vienu taikliu baudos metimu, o jau kitoje atakoje „Štark“ arenoje ėmė lyti monetomis, kai arbitrai neužfiksavo galimo K.Evanso užmynimo ant linijos.

Tomas Dimša realizavo baudų metimus ir „Žalgiris“ laimėjo 93:91.

„Pergalę lėmė mūsų vieningumas, kamuolio branginimas ir gynyba. Nuostabu laimėti tokioje atmosferoje. Labai svarbi pergalė išvykoje. Pastaruoju metu žaidžiame puikų krepšinį“, – sakė Kauno ekipos lyderis Keenanas Evansas.

nuotr. zalgiris.lt/Keenanas Evansas

Dar vieną puikų mačą surengęs K.Evansas per 25 minutes pelnė 25 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

„Visi žinojo, jog rungtynes abi komandos pasitiko turėdamos identišką pergalių skaičių. Labai svarbu, kad dabar turime viena pergale daugiau, ypač tęsiant kovą dėl vietos atkrintamosiose“, – sakė Kauno ekipos įžaidėjas.

zalgiris.lt nuotr./Rolandas Šmitas

Antras pagal efektyvumą „Žalgirio“ komandoje buvo Rolandas Šmitas, kuris per 23 minutes įmetė 13 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 17 naudingumo balų rodiklį.

„Žaidėme kietai ir komandiškai, gynyboje buvome fiziški. Tai priežastys, kodėl rungtynių pabaigoje galėjome griebti pergalę“, – trumpai kalbėjo „Žalgirio“ latvis.

Belgrado „Crvena zvezda“ strategas Ioannis Sfairopoulos po pralaimėjimo pirštu bedė į sudėtį ir dviejų įžaidėjų netektį.

„Kovėmės iki mačo pabaigos, – teigė šeimininkų ekipos vairininkas. – Šiandien neturėjome dviejų įžaidėjų, o žaisti be dviejų įžaidėjų yra labai sunku. Mūsų kūryba be šių įžaidėjų nebuvo gera, bet kovėmės iki pabaigos ir stengėmės laimėti rungtynes.“