2022 12 30

Prancūzijos spauda: M.Jamesas mintimis buvo Paryžiuje, o „Monaco“ sukūrė stebuklą

„Stebuklas Monako Kunigaikštystėje, – konstatavo didžiausias Prancūzijos sporto portalas „L'Equipe“. – „Monaco“ metus užbaigė dalindamasi pirmąja vieta Eurolygoje, nors pergalė prieš Kauno „Žalgirį“ pasiekta labai sunkiai. „Monaco“ lieka skolinga varžovams už nerangumą mačo pabaigoje.“
„Monaco“ – „Kauno Žalgiris“
„Monaco“ – Kauno „Žalgiris“ / nuotr. zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ prieš finalo ketverte svajojančią būti „Monaco“ pirmavo didžiąją rungtynių dalį, o prancūzų spauda suka galvą, kur dingo lyderis Mike'as Jamesas.

Eurolygos žvaigždė sužaidė blogiausią karjeros mačą, neįmetęs nė vieno metimo iš žaidimo. Perdegęs amerikietis per 24 minutes surinko 2 taškus (0/3 dvit., 0/4 trit., 2/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo -3 naudingumo balus.

„Galbūt mintimis M.Jamesas buvo Paryžiuje, kur tuo pat metu dėl begėdiškai sudaryto kalendoriaus vyko Prancūzijos pirmenybių „Žvaigždžių diena“? „Monaco“ vedlys mūšyje su „Žalgiriu“ taip ir nepasirodė“, – rašo „L'Equipe“ žurnalistas Xavieras Colombani.

„Mačą Paryžiuje praleisti turėjęs Mike'as Jamesas įprasto pasirodymo nesurengė“, – rašo „eurosport.fr“.

Kritikos strėlės negali skrieti į Elie Okobo, kuris sužaidė geriausią asmeninį sezono mačą. „Monaco“ gynėjas surinko 22 taškus, 9 rezultatyvius perdavimus ir 35 naudingumo balus.

„Įspūdingas Elie Okobo vakaras, užkaitinęs ir sirgalius tribūnose“, – rašo Prancūzijos sporto tinklalapis „eurosport.fr“.

„Mačą perlaužė Elie Okobo ir Yakuba Ouattara, nors 35 minutes pirmavo varžovai“, – teigė „L'Equipe“.

„Aš dirbu „Monaco“ klube. „Visų žvaigždžių“ mačas yra vakarėlis, bet mes laimėjome Eurolygos rungtynes, o būtent to aš ir norėjau. Net jei pergalė pasiekta sunkiu būdu“, – po dvikovos pats sakė E.Okobo.

„Juokingas sutapimas“, – pareiškė „L'Equipe“ žurnalistas X.Colombani.

Jis priminė praėjusios savaitės „Monaco“ mūšį Italijoje, kur ketvirtojo kėlinio viduryje M.Jameso komanda 79:71 pirmavo prieš Milano „Olimpia“, bet šį pranašumą iššvaistė ir pralaimėjo.

„Šįkart Saša Obradovičiaus komanda sukontroliavo rungtynes, kurios šeimininkams 35 minutes klostėsi tragiškai. Šią pergalę galime pavadinti mažu stebuklu. „Monaco“ dvikovoje plūduriavo ilgai, bet dvikovos likimą išsprendė individualus E.Okobo meistriškumas. Dėl didžiulio pasiaukojimo reikia pagirti lietuvius“, – rašo „L'Equipe“.

„Metus užbaigti norėjome gera nata, tad buvo labai svarbu iškovoti šią pergalę namuose“, – po mačo kalbėjo Elie Okobo, kuris 13 iš 22 taškų įmetė ketvirtajame kėlinyje.

Imago / Scanpix nuotr./Elie Okobo

„Monaco“ pakėlė intensyvumą gynyboje po ilgosios pertraukos. Per pirmąjį ketvirtį Saša Obradovičiaus auklėtiniai praleido 26 taškus, o po pirmųjų dviejų kėlinių – 49.

Daugiausiai problemų šeimininkams kėlė Rolandas Šmitas, kuriam puikiai talkino Keenanas Evansas.

„Per ilgąją pertrauką reikėjo varžtais suveržti „Monaco“ gynybą, kadangi pagal Europos standartus taškų praleista buvo tiesiog per daug“, – rašo X.Colombani.

„Žalgiris“ sugriuvo lemiamu metu, bet vis tiek savo rankose turėjo paskutinę ataką, kuri galėjo svečiams išplėšti pratęsimą ar nukalti pergalę.

Vis dėlto Alphia Diallo pademonstravo puikią gynybą prieš Keenaną Evansą, o Edgaro Ulanovo improvizacija baigėsi Rolando Šmito tritaškiu jau po finalinio arbitrų švilpuko.

„Išsigelbėti su sirena „Žalgiriui“ nepavyko“, – rašo Prancūzijos sporto portalai.

„Metus „Monaco“ užbaigė skausmingai, bet labai svarbia ateičiai pergale, – rašo „bebasket.fr.“ – Kunigaikščiai parodė, kad gali kentėti kartu. Kitą savaitę namuose S.Obradovičiaus komanda priims Belgrado „Partizan“, o finalo ketverto svajonė, kuri vyks „Žalgirio“ namuose, tęsiasi.“

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?