Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 11 11

Prancūzijos spauda: „Žalgirio“ pergalė Vilerbane – šaltas dušas, grąžinęs mus į realybę“

Prancūzijos žiniasklaida Kauno „Žalgirio“ pergalę prieš Vilerbano ASVEL sulygino su bokso maču, kuriame pergalė pasiekta nokautavus varžovą paskutiniame raunde, o pagrindinės kritikos strėlės skriejo į vyriausiąjį trenerį bei savininko Tony Parkerio brolį TJ Parkerį.
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / zalgiris.lt

Ketvirtadienio vakarą Liono priemiesčio „Astroballe“ arenoje susikibo dvi po tris pergales bei pralaimėjimus turėjusios komandos – Vilerbano ASVEL ir Kauno „Žalgiris“.

Prancūzijos klubas dvikovą pasitiko po skambių laimėjimų prieš Vitorijos „Baskonia“ ir Bolonijos „Virtus“, tačiau rungtynių pabaigoje sugriuvę šeimininkai galiausiai pripažino Kazio Maksvyčio komandos pranašumą 76:93.

„Šaltas dušas, – konstatavo Prancūzijos sporto dienraščio „L'Equipe“ žurnalistas Arnaud Lecomte'as. – Šalies čempionai skaudžiai krito namuose prieš varžovus iš Kauno, iššvaistę praėjusią savaitę Bolonijoje sukauptą sėkmę.

Patarėjų turėjusi ASVEL turėjo būti pasiruošusi kovai ir pasiekti pergalę, kuri būtų virtusi stipriu signalu praėjus trims savaitėms po tamsios pirmosios savaitės. Šis laimėjimas būtų leidęs ASVEL įamžinti ne tik gražią atkarpą, bet ir pasiekti teigiamą pergalių balansą. Galiausiai atsitiko priešingai. Klubas grįžo į realybę.“

„Vilerbano ASVEL turėjo auksinę galimybę įkopti į teigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą, kai septintajame Eurolygos ture priėmė Kauno „Žalgirį“, tačiau tragiškai suvadovautas mačas lėmė nesėkmę. Paskutines keturias susitikimo minutes lietuviai laimėjo 15:2“, – trimitavo „bebasket.fr“ žurnalistas Alexandre'as Lacoste'as.

„Kauno „Žalgiris“ nusipelnė pergalės“, – po rungtynių pripažino ASVEL vairininkas TJ Parkeris.

„Sunkus rezultatas, tikrai per sunkus, o atsižvelgiant į vaizdą aikštelėje – toli gražu ne logiškas. Jei atotrūkis toks didelis, visų pirma reikia akcentuoti labai prastai sužaistą vietinių žaidėjų rungtynių pabaigą“, – rašo „L'Equipe“, akcentuodama 0:12 pralaimėtą paskutinių 80 sekundžių atkarpą.

„Jaučiamės visiškai kapituliavę rungtynių pabaigoje, – po mačo sakė Amine Noua. – Rungtynėse buvome tris su pusę kėlinio, o tuomet visiškai sugriuvome.“

ASVEL mačą pasitiko kaip trečia Eurolygos komanda pagal gynybos reitingą, bet TJ Parkerio auklėtiniai savoje aikštės pusėje kentėjo stipriausiai šį sezoną.

Žurnalistai iš Prancūzijos kritikavo tiek pagrindinį bokštą Youssouphą Fallą, tiek traumuotą Joffrey Lauvergne'ą pakeitusį veteraną Alexą Tyusą.

Dar iki ilgosios pertraukos „Žalgiris“ surinko 50 taškų, o labiausiai prancūzų gynybines barikadas darkė atsarginiai K.Maksvyčio žaidėjai – Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša, abu sužaidę geriausius sezono mačus.

zalgiris.lt/Tomas Dimša

Kauno komanda pelnė pusšimtį taškų, bet po dviejų ketvirčių pirmavo vos 4 taškų pranašumu.

Esminius taškus K.Maksvyčio vyrai sudėliojo po ilgosios pertraukos. Pirmiausia – gynyboje, kurioje per antrą pusę praleido 30 taškų.

„Kauniečių intensyvumas ir fiziškumas išmušė N.De Colo iš vėžių, o taškus sudėliojo du blokus jam tėškęs buvęs ASVEL žaidėjas Kevarriusas Hayesas“, – rašo „bebasket.fr“.

Faktiškai tai yra teisybė, bet ir iki tol prancūzų žaidimas toli gražu nebuvo nuostabus.

Žurnalistai pirštu beda į antroje pusėje sustojusį vedlį Nando De Colo. ASVEL lyderis per pirmą pusę pelnė 10 taškų, po ilgosios pertraukos – vos 1.

„Varžovai pergalę nugvelbė ramiai ir stilingai, surengė įspūdingą puolimo pasirodymą, bet turėję ką pasiūlyti ir gynyboje. Vien ko verti penki buvusio ASVEL krepšininko Kevarriuso Hayeso blokai! – rašo „L'Equipe“. – Mūsiškiai lietuviams kvėpavo į nugarą, bet „Žalgiris“ nepalūžo, toliau demonstravo galingą puolimą, laikė savo rankose 7 taškų pranašumą, kuris mačo pabaigoje išsigimė iki triuškinamo skirtumo.“

„ASVEL – lyg paskutiniame raunde nokautuotas boksininkas, kuris po Youssoupha Fallo taškų, likus mažiau nei 4 minutėms, kvėpavo varžovams į nugarą 76:81, – dėstė A.Lecomte'as. – Vilerbano krepšininkai išsijungė lemiamoje atkarpoje prieš komandą, kuri dar nebuvo iškovojusi pergalės išvykoje.

Prancūzija namuose praleido progą įveikti savo kategorijos varžovą, net jei „Žalgiris“ vakar įrodė, kad yra labiau susižaidusi komanda.“