2021 11 12

Pergalės lieka nepasiekiamos: kovingas „Žalgiris“ krito ir Madride

Prieš pat rungtynes naudingiausio komandos žaidėjo netekęs Kauno „Žalgiris“ (0-9) kibo į atlapus Madrido „Real“ (7-2) klubui, bet turėjo pripažinti devintą pralaimėjimą šį sezoną. Jure Zdovco auklėtiniai Ispanijos sostinėje krito 82:95 (11:20, 34:31, 25:24, 12:20).
Marekas Blaževičius
Marekas Blaževičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Rungtynių aptarimą stebėkite 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Likus kelioms valandoms iki rungtynių pradžios Lietuvos čempionai pranešė, jog Madride negalės žaisti treniruotėje čiurną kryptelėjęs Joshas Nebo, kuris sezono pradžioje buvo naudingiausias komandos krepšininkas (vid. 13,5 naudingumo balo).

Į Ispanijos sostinę neišvyko ir jau anksčiau susižeidę Joffrey Lauvergne'as ir Paulius Jankūnas, tad „Žalgirio“ priekinė linija susiaurėjo iki 20-mečio Mareko Blaževičiaus ir dažniausiai sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujančio Tylerio Cavanaugh.

O laimėti Madride „Žalgiriui“ nebūdavo lengva ir geriausiais laikais – per 12 ankstesnių akistatų kauniečiai nugalėjo tik sykį.

Ne išimtimi tapo ir šis susitikimas, nors „Žalgiris“ pademonstravo kovingumą ir laikėsi su „Real“ tris kėlinius.

„Real“ pelnė pirmuosius 8 rungtynių taškus ir pirmavo 8:0, o po pirmojo ketvirčio turėjo 9 taškų pranašumą (20:11), o antrajame kėlinyje pabėgo ir 15 taškų skirtumu – 47:32.

Kauniečius kovai vėl prikėlė 8 taškus iš eilės pelnęs Lukas Lekavičius ir komandą minutės pertraukėlės metu budinęs J.Zdovcas, o viso ketvirčio metu „Žalgiris“ pylė „Real“ krepšį tritaškiais, kurių per antrą rungtynių atkarpą įmetė šešis. Pelnę net 34 taškus per antrąjį ketvirtį žalgiriečiai įpusėjus rungtynėms atsiliko jau tik 45:51.

Nors „Real“ buvo kelis sykius susigrąžinęs dviženklę persvarą trečiajame kėlinyje, „Žalgiris“ vėl įjungė tolišaudę artileriją bei vienu metu buvo nukirpęs madridiečių pranašumą iki vos vieno metimo. Po trijų kėlinių „Real“ pirmavo 75:70.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ kurį laiką dar laikėsi koviniu atstumu – po Tylerio Cavanaugh tritaškio skirtumas buvo tik 6 taškai (75:81), bet galiausiai daugiausiai veteranų Rudy Fernandezo ir Sergio Llullo pastangomis „Real“ susikūrė dviženklę persvarą ir ramiai užbaigė rungtynes.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Sergio Llullas

Devintą kartą pralaimėjęs „Žalgiris“ tęsia antirekordinę seriją. Tai – ilgiausia kauniečių pergalių sausra sezono starte Eurolygoje. Iki visų laikų Eurolygos rekordo „Žalgiriui“ trūksta dar penkių pralaimėjimų.

„Žalgirio“ Ispanijos sostinėje neišgelbėjo ir pirmas Luko Lekavičiaus karjeros dvigubas dublis. Įžaidėjas pelnė 12 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Iki tol jo karjeros rekordas buvo 8 „asistai“.

Geriausią karjeros rodiklį užfiksavo ir vieninteliu „Žalgirio“ centru likęs Marekas Blaževičius – jo sąskaitoje 10 taškų.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Marekas Blaževičius

Savo taškų sąskaitas atsidarė ir prieš kiek daugiau nei savaitę „Žalgirį“ papildę gynėjai.

Eurolygoje debiutavęs Tai Websteris pataikė 2 tritaškius iš 4 ir surinko 8 taškus, o jau antras rungtynes su „Žalgirio“ apranga Eurolygoje žaidęs Zoranas Dragičius įmetė 6 taškus, bet pataikė tik 2 metimus iš 9 (0/4 dvit., 2/5 trit.).

Kitą savaitę „Žalgiris“ žais dvejas rungtynes ir abi jas namie. Antradienį į Lietuvą atvyks Atėnų „Panathinaikos“, penktadienį – Stambulo „Fenerbahče“.

„Real“: Guerschonas Yabusele 15 (6 atk. kam.), Sergio Llullas 13 (3/9 trit.), Thomasas Heurtelis (5 rez. perd.) ir Vincent'as Poirier (23 naud. bal.) po 12, Rudy Fernandezas, Adamas Hanga ir Walteris Tavaresas (6 atk. kam.) po 10.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 14 (3/6 trit.), Lukas Lekavičius (10 rez. perd.) ir Nielsas Giffey po 12, Marekas Blaževičius 10, Tai Websteris 8, Janis Strelniekas 7, Artūras Milaknis ir Zoranas Dragičius po 6, Edgaras Ulanovas 5, Mantas Kalnietis 2 (5 rez. perd.), Karolis Lukošiūnas taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 95:82 (20:11, 31:34, 24:25, 20:12)

40 min. Rungtynės baigėsi, o „Žalgirio“ pralaimėjimų serija prasitęsė iki devynių.

39 min. „Real“, panašu, pergalės jau neišleis iš rankų. 95:80.

37 min. Koks skaudus A.Hangos kirtis... O netrukus po klaidos taškus dar pelnė ir Rudy. 93:80.

37 min. J.Strelnieko tritaškis po atkovoto kamuolio puolime – 88:80.

35 min. S.Llullas pataiko tritaškį greitoje atakoje ir po ilgesnės pertraukos „baltųjų“ pranašumas dviženklis – 86:75.

34 min. T.Cavanaugh smeigia tritaškį paskutinę sekundę ir vėl gyvina „Žalgirio“ viltis – 81:75.

33 min. Pirmas R.Fernandezo dvitaškis šiame sezone – 79:72.

32 min. N.Giffey švelnina skirtumą iki vieno metimo – 75:72.

III kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 75:70 (20:11, 31:34, 24:25)

30 min. G.Yabusele tempia „Real“, bet „Žalgiris“ bando neatsilikti – 75:70.

29 min. Manto Kalniečio metimas su atakos sirena – 71:67.

28 min. G.Yabusele griauna ir „Žalgirio“ puolimą, ir gynybą, ir vėl krauna „Real“ persvarą – 71:65.

27 min. Intriga auga! Tritaškį įsegė ir T.Cavanaugh – 67:65.

27 min. Dar vienas N.Giffey tritaškis! 67:62.

26 min. A.Milaknis tritaškiu atsako į Th.Heurtelio tolimą metimą – 65:59.

25 min. T.Websterio tritaškis nuo lentos! Panašu, kad Fortūna šiandien „Žalgirio“ pusėje. 62:56.

25 min. Marekas demonstruoja meistriškumą puskabliu per W.Tavaresą – 62:53.

24 min. G.Yabusele laužo lanką po „Žalgirio“ klaidos – 62:51.

24 min. L.Lekavičius tęsia puikų individualų pasirodymą – 60:51.

24 min. Th.Heurtelio meistriškas dvitaškis su pražanga nubraukia J.Strelnieko taiklų metimą – 60:49.

23 min. Lukas atidarė „Žalgirio“ taškų sąskaitą ir po pertraukos, bet „Real“ vėl susikrauna dviženklę persvarą – 57:47.

II kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 51:45 (20:11, 31:34)

20 min. J.Strelniekas su sirena permeta „Real“ bokštus ir „Žalgiris“ per kėlinį pelnė net 34 taškus!

20 min. T.Cavanaugh tolimas šūvis ir skirtumas tirpsta dar labiau – 49:43.

19 min. Lukas pelnė jau 8 taškus iš eilės, o 15 taškų „Žalgirio“ deficitas tirpsta iki 7 – 47:40.

18 min. L.Lekavičius kiek taiso sparčiai prastėjančią situaciją – 47:36.

17 min. Koks Tristano Vukčevičiaus dėjimas... M.Blaževičius pateko į „Real“ jaunuolio plakatą. 45:32.

16 min. S.Llullo antras tritaškis – 40:30.

15 min. Jau penktas „Žalgirio“ tritaškis šiame kėlinyje! Šįkart Z.Dragičius. 35:30.

14 min. N.Giffey ir Sergio Llullas irgi prisijungia į tritaškių vakarėlį – 35:27.

14 min. Rudy prieš šias rungtynes buvo vienas netaikliausių Eurolygos žaidėjų, bet „Žalgiriui“, kaip visada, primėto... Dar vienas ispano tritaškis – 32:24.

13 min. E.Ulanovas prideda dar ir baudų metimus – 29:24.

13 min. Rudy Fernandezas irgi atsakė tritaškiu, bet M.Blaževičius sumeta baudas ir pelno jau šeštąjį tašką. 27:22.

12 min. Pirmieji T.Websterio taškai Eurolygoje ir jau trečias „Žalgirio“ tritaškis per mažiau nei dvi minutes – 24:20.

12 min. Vos ketvirtas Edgaro Ulanovo tritaškis šį sezoną! 22:17.

11 min. Artūras Milaknis atsidaro tritaškiu – 20:14.

I kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 20:11

10 min. T.Websteris apmaudžiai prametė iš po krepšio, o Vincent'as Poirier sumeta baudas.

9 min. A.Hanga smeigia tritaškį su atakos laikrodžio sirena – 17:11.

8 min. Eurolygoje debiutuoja „Žalgirio“ naujokas Tai Websteris ir iš karto prameta tritaškį.

7 min. Taškus iš po krepšio verčiantis „Real“ vėl bėga – 14:9.

6 min. Tylerio Cavanaugh taškai greitoje atakoje ir Pablo Laso tenka prašyti minutės pertraukėlės – 10:9.

6 min. Z.Dragičiaus pirmieji taškai atstovaujant „Žalgiriui“ Eurolygoje – 10:7.

5 min. Marekas pataiko iš vidutinio nuotolio ir išlieka vieninteliu „Žalgirio“ taškų autoriumi. 10:4.

4 min. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus pelno „Real“ milžino W.Tavareso nepabūgęs M.Blaževičius – 8:2.

3 min. Trys minutės prabėgo, o žalgiriečiai dar nesukrapštė taškų. 8:0.

2 min. M.Blaževičius nesugauna perdavimo, o „Real“ iš karto bėga į priekį – 4:0.

1 min. Jau pirmoje atakoje W.Tavareso taškai iš po krepšio. 2:0.

„Žalgirio“ starto penketas: Lukas Lekavičius, Janis Strelniekas, Zoranas Dragičius, Nielsas Giffey, Marekas Blaževičius.

„Real“ starto penketas: Thomasas Heurtelis, Adamas Hanga, Jeffrey Tayloras, Guerschonas Yabusele, Walteris Tavaresas.