Prieš išvyką į Panevėžį – pirmas Šaro pralaimėjimas Stambule

Stambulo „Fenerbahče“ (10-8) klubo vairą prieš beveik tris savaites perėmęs Šarūnas Jasikevičius pirmą kartą priverstas aikštę palikti nuleista galva. Lietuvio treniruojama komanda namuose 76:85 (26:18, 9:16, 22:23, 19:28) nusileido Belgrado „Crvena zvezda“ (7-11) krepšininkams ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą ekipai vadovaujant strategui iš Lietuvos.
Šarūnas Jasikevičius laimėjo pirmąsias penkerias rungtynes prie Stambulo „Fenerbahče“ vairo.
Šarūnas Jasikevičius / Imago / Scanpix nuotr.

Iki tol Š.Jasikevičiaus komanda buvo laimėjusi visas ketverias rungtynes Eurolygoje ir du mačus Turkijos pirmenybėse.

Tai yra ir pirmas „Fenerbahče“ pralaimėjimas namuose Eurolygoje po aštuonių pergalių iš eilės šiame sezone.

Rungtynių pradžia turkų klubui nieko blogo nežadėjo. Nors nesustabdė „Crvena zvezda“ centro Joelio Bolomboy'aus, „Fenerbahče“ pirmąjį kėlinį laimėjo 26:18, o antrajame pirmavo ir dviženkliu skirtumu 28:18.

Vis dėlto Stambulo komanda sustojo antrojo ketvirčio pabaigoje ir nepelnė taškų beveik šešias minutes, o „Crvena zvezda“ tuo pasinaudojo ir įpusėjus mačui atsiliko jau tik 34:35.

Trečiajame kėlinyje Nigelo Hayeso-Daviso vedama „Fenerbahče“ vėl susigrąžino dviženklę persvarą (51:40), bet spurtu 12:2 ketvirtį užbaigę svečiai prieš lemiamas 10 minučių išlygino rezultatą – 57:57.

Lemiamus smūgius serbai oponentams sudavė ketvirtajame kėlinyje. Jį Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai pradėjo atkarpa 12:4 ir atitrūko 69:61, o priešpaskutinę minutę po spurto 6:0 nutolo dviženkliu skirtumu – 79:67.

„Fenerbahče“ dar bandė gelbėtis, bet pergalės pasiekti Šaro vyrams nepavyko.

Nugalėtojų gretose spindėjo Rokas Giedraitis. Lietuvis per 30 minučių sumetė 19 taškų (2/5 dvit., 2/5 trit., 9/10 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo du kartus, keturis sykius prasižengė, išprovokavo aštuonias pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

Iš karto po šių rungtynių Š.Jasikevičius ir jo auklėtiniai pasileis į kelionę į Panevėžį – ten ketvirtadienį „Fenerbahče“ žais Eurolygos rungtynes prieš Tel Avivo „Maccabi“. Jos dėl saugumo bei įtampos tarp Turkijos ir Izraelio negali vykti Stambule.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 21 (3/3 trit., 9 atk. kam., 28 naud. bal.), Scottie Wilbekinas 14 (4/8 trit.), Johnathanas Motley 11 (6 atk. kam.).

„Crvena zvezda“: Joelis Bolomboy'us 24 (8/9 dvit., 8/10 baud., 6 atk. kam., 31 naud. bal.), Rokas Giedraitis 19 (9/10 baud., 7 atk. kam.), Adamas Hanga 12.