Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 01 25

Pritilusioje „Žalgirio“ rūbinėje – savikritika ir pastabos, kodėl pyko Šaras

„46 taškai antroje pusėje...“ – negalėjo patikėti Šarūnas Jasikevičius, Milano „Mediolanum Forum“ arenos tunelyje mindžikuodamas šalia „Žalgirio“ rūbinės. Žalgiriečių treneris ruošėsi kalbai po jam labai skausmingo pralaimėjimo Milano „Olimpia“ 70:80. Skausmingai ankštoje rūbinėje reagavo ir patys „Žalgirio“ žaidėjai, neieškoję kaltų, bet tuos kaltuosius pamatę veidrodyje.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Euroleague.net nuotr.

Viskas įvyko taip greitai, kad Aaronas White'as nė nespėjo suvokti, kas nutiko.

Ketvirtajame kėlinyje „Olimpia“ į „Žalgirio“ krepšį suvertė net 28 taškus – tik 6 mažiau nei iki ilgosios pertraukos.

Skaičiai buvo iškalbingi.

Šeimininkai per paskutinę 10 minučių atkarpą kilnojo griozdiškos Milano arenos stogą net 5 taikliais tritaškiais iš 5. Tris iš jų dūrė ne kas kitas, o Mindaugas Kuzminskas. Svarbiausioje rungtynių atkarpoje jis pelnė net 11 iš 14 visų savo taškų.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Mindaugas Kuzminskas

„Žalgirio“ gynyba buvo visiškai neveiksminga. Lemiamoje mačo dalyje „Olimpia“ prametė tik penkis metimus.

„Žalgiris“ 32-ąją minutę dar pirmavo 56:54, bet pirma M.Kuzminsko bomba fatališkai sugriovė žaliai baltų gynybą.

E.Ulanovas nerūpestingai nusileido po krepšiu į pagalbą prieš A.Gudaitį ir gavo tritaškį iš kampo.

Vėliau tas pats dviejų žalgiriečių užspęstas M.Kuzminskas iškišo tikslų perdavimą palei šoninę liniją D.Bertaniui, ir geras lietuvio bičiulis baudė „Žalgirį“ tritaškiu iš kito aikštės kampo.

Dar vienas trijų amerikiečių B.Davieso, N.Wolterso bei Th.Walkupo nesusikalbėjimas prie perimetro leido M.Kuzminskui durti dar vieną laisvą tritaškį.

Mike'as Jamesas savo pasyvumu gynyboje, atrodo, užliūliavo Th.Walkupą, kuris nespėjo išlįsti iš užtvaros ir gavo į nosį tritaškį. Vėliau Marius Grigonis užgriuvo ant amerikiečio ir leido jam pelnyti lengvus taškus nuo baudų metimo linijos.

O tada M.Grigonis praleido aštrų M.Kuzminsko įkirtimą palei galinę liniją ir „Olimpia“ lietuvis dėjimu paliko lankstytis piktą Šarą prie šoninės linijos.

Dar vienas jo tritaškis iš kampo ir M.Kuzminskas skraidė iš džiaugsmo palei Arvydo Sabonio nosį.

„Mažiau turėjome padėti nuo metikų, bet taip jau išėjo, – 24sek pasakojo žalgiriečių kapitonas Paulius Jankūnas, į savo repertuarą sugrąžinęs patikrintą pikenpopą ir įmetęs 14 taškų. – Kažkur neišpildėme sistemos ir jie sumetė tritaškius iš kampų. Įgiję laisvės, jie įgijo ir pasitikėjimo visiems kitiems metimams.“

„Jei atvirai, dar reikia peržiūrėti rungtynes – viskas įvyko labai greitai, – neatsipeikėjo A.White'as. – Jie mus baudė įvairiausiais būdais. Negaliu įvardyti vieno dalyko – susidėjo daug aspektų.“

Jis atrodė lyg ne savas ir vienas tų, kuriuos pasigedęs lyderių ir kovos turėjo omenyje nusivylęs Šarūnas Jasikevičius.

A.White'as per 22 minutes sužaidė nerezultatyviausią ir neefektyviausią sezono mačą – pasižymėjo tik 2 taškais ir 2 naudingumo balais.

Mykolo Stumbro statistikos bazė rodo, kad jo +/ – rodiklis buvo beveik prasčiausias komandoje (-10, geresnis tik už Th.Walkupo su -13). Tiesa, ketvirtajame kėlinyje jis buvo vienintelis teigiamą įtaką žaidimui daręs žalgirietis (+2).

Vis dėlto akių testas buvo akivaizdus.

A.White'as prametė abi mestas baudas, sykį nesugraibė kamuolio lygioje vietoje, atvėrė koridorių krepšio link M.Jamesui ir darė daug kitų jam nebūdingų klaidų.

„Nagi, Aaronai, reaguok, po velniais!“ – ant legionieriaus užriko Šarūnas Jasikevičius.

Nuleidęs galvą ant atsarginių suolo A.White'as mėtė daiktus, bet į rungtynes efektyviai nebesugrįžo.

„Žaidžiau tragiškai, – susierzinimo neslėpė A.White'as. – Varžovai prie to neprisidėjo – tai buvo tiesiog vienos tų juodų rungtynių. Man asmeniškai jos buvo labai blogos. Atrodo, net nesugaudavau kamuolio lygioje vietoje.“

Žalgiriečiai po pralaimėjimo buvo labai savikritiški.

Ne sykį suklydęs Marius Grigonis irgi kalė save prie kryžiaus.

„Darėme daug klaidų. Ir pats labai daug jų pridariau. Nežinau, kažkaip... Sako treneris, viską, bet vis tiek nepadarome, – žaidimo plano užtemimų negalėjo paaiškinti lietuvis. – Ką nubraižo, nepadarome derinių, tai treneris ir pyksta. Patys kalti... Nervina, nervina... Po to vėl sėdime galvas nuleidę.

Jei norime mes į tą „Top 8“, su tokiu žaidimu labai labai toli atrodo tas „Top 8“.“

Priešingoje aikštės pusėje „Žalgiriui“ pavyko rinkti taškus tik per perimetro žaidėjus.

Devynis taškus įmetė Nate'as Woltersas, pasityčiojęs iš Mike'o Jameso gynybos imitacijos.

Bet kiti žalgiriečių bandymai pralaužti „Olimpia“ gynybą per baudos aikštelę buvo labai nesėkmingi. Ypač nusvilo Brandonas Daviesas, kurio visus tris bandymus puikiai neutralizavo su temperatūra žaidęs Artūras Gudaitis.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Brandonas Daviesas

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ prarado 5 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

„Kažkaip nebejudėjo kamuolys, nebežaidėme aštriai. Paskutines 4-5 minutes daugiau rėmėmės žaidimu vienas prieš vieną. Gal dėlto nebepelnėme taškų“, – svarstė A.White'as.

Nors N.Woltersas išjuokė M.Jameso gynybą, kritinę akimirką perkaito ir jo kompiuteris. Likus žaisti pusantros minutės, erdvų kelią prasiveržimui gavęs „Žalgirio“ įžaidėjas paleido kreivą tritaškį.

„Nate'as tikrai gerai žaidė: draskė jų gynybą, veržėsi po krepšiu. Bet kažkur gal paskubėjome, kažkur gal pritrūko kantrybės, – analizavo P.Jankūnas. – Galbūt jautėsi ir koncentracijos stoka. Po minutės pertraukėlių pamiršdavome derinius. Dėl to treneris labai pyko.

Gal tai rodo, kad galvose trūko atsakomybės ir susikaupimo.“

O širdyse žalgiriečiams trūko tos ugnelės, kuri sutelkdavo juos ir užvesdavo pergalėms prieš galbūt talentingesnius varžovus.

Tuo tarpu Milano krepšininkų atsidavimas kovai buvo pavydėtinas.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Curtisas Jerrellsas

„Olimpia“ žaidėjai dėl kamuolio skriedavo į užribį, griūdami išmušinėjo jį iš žalgiriečių rankų ir įsikabinę nebenorėjo paleisti.

Milano ekipa žaidė lyg tai būtų lemiamos finalo serijos rungtynės. Tuo tarpu „Žalgiris“ kažkur prasnaudė savo akimirką.

Reikia tikėtis, neprasnaus ir benuvažiuojančio ketvirtfinalio traukinio.

Linkėjimai iš Milano! Kaip ir buvo galima prognozuoti, „Mediolanum Forum“ arenoje pilna „Žalgirio“ sirgalių. Jiems išskirta atskira tribūna, o iki ginčo kamuolio likus dar 40 min., tribūnose galima suskaičiuoti apie šimtą žaliai baltų! Milanas yra vienas daugiausiai „Žalgirio“ gerbėjų surenkančių Eurolygos taškų.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?