2019 11 28

R.Pitino motyvacinės kalbos įkvėpė „Panathinaikos“ didžiausiai sezono pergalei

Ricko Pitino sugrįžimas į Graikiją paženklintas įspūdinga pergale. 67-erių specialisto diriguojamas Atėnų „Panathinaikos“ (7-4) namuose 100:68 (20:17, 26:19, 26:15, 28:17) sutraiškė Vitorijos „Baskonia“ (5-6) krepšininkus bei įsirašė trečiąją pergalę iš eilės.
Nickas Calathesas
Nickas Calathesas / Euroleague.net nuotr.

Antrojo kėlinio viduryje graikai turėjo dviejų taškų pranašumą, tačiau tuomet R.Pitino sušaukė minutės pertraukėlę.

„Jūs nesmūgiuojate jiems, jūs turite kovoti, – per susibūrimą auklėtiniams sakė treneris. – Praleidote du tritaškius, nors tai buvo jūsų atkovoti kamuoliai. Jūs esate geresni, negu atrodote. Susiimkite! Dominuokite!“

Nuo šios akimirkos šeimininkai ėmė bėgti nuo varžovų, o į ilgąją pertrauką nusinešė dviženklį pranašumą – 46:36.

Vieną po kito tolimus metimus realizavę Atėnų krepšininkai trečiajame ketvirtyje įgijo 20 taškų persvarą, kuri lemiamame ketvirtyje perlipo ir 30 taškų ribą.

Pergalės pamatus pastatė geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidusio Jimmerio Fredette'o bei įžaidėjo Nicko Calatheso duetas.

Amerikietis pelnė 21 tašką (4/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus. „Panathinaikos“ atakų dirigentas užfiksavo 12 taškų, 6 atkovotus kamuolius, 9 rezultatyvius perdavimus bei įsirašė 23 efektyvumo balus.

Tai buvo pirmoji „Baskonia“ nesėkmė po dviejų pergalių atkarpos. Didžiuliu „Pao“ raktu į pergalę tapo Tornikės Šengelijos sustabdymas. Naudingiausias ir antras rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas susitikimą baigė su 11 taškų ir 11 naudingumo balų.

Pergalingame mače aikštelės šeimininkai fantastiškai atakavo krepšį – 53,7 proc. dvitaškių, 46,4 proc. tritaškių, 94,4 proc. baudų metimų.

Jau kitą savaitę laukia pirmasis Graikijos derbis. OAKA arenoje žalieji priims amžiną varžovą – Pirėjo „Olympiakos“. „Baskonia“ namuose priims Stambulo „Anadolu Efes“.

„Panathinaikos“: Jimmeris Fredette'as 21, DeShaunas Thomasas 15, Nickas Calathesas ir Tyrese'as Rice'as – po 12, Ioannis Papapetrou 11.

„Baskonia“: Youssoupha Fallas ir Nikas Stauskas – po 12, Tornikė Šengelija 11.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?