Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 16

Saldus triumfas – pralaimėjimų seriją „Partizan“ nutraukė prieš čempionus

Belgrado „Partizan“ (5-9) nutraukė užsitęsusią pralaimėjimų seriją. Željko Obradovičiaus auklėtiniai dramatiškose rungtynėse namuose 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25) nukovė titulą ginantį Stambulo „Anadolu Efes“ (7-7) klubą ir laimėjo pirmą kartą po penkių nesėkmių iš eilės.
Željko Obradovičius
Željko Obradovičius / Scanpix/BOZIC/BETAPHOTO/SIPA nuotr.

Įspūdingoje atmosferoje „Štark“ arenoje „Partizan“ startavo geriau ir laimėjo pirmą kėlinį 14:10, bet Ante Žižičiaus ir Rodrigue'o Beaubois tandemo vedami svečiai kur kas geriau sužaidė antrąjį kėlinį ir įpusėjus mačui jau pirmavo 37:28.

Didesnį ar mažesnį pranašumą „Anadolu Efes“ laikė beveik iki pat rungtynių pabaigos, tačiau lemiamu metu šaltesni buvo „Partizan“ žaidėjų nervai.

Jamesas Nunnally pagaliau persvėrė rezultatą tritaškiu likus keturioms su puse minutės (68:67), o Dante Exumas dvitaškiu su pražanga likus dviem minutėms nutolino savo komandą iki 73:69.

Ergino Atamano komanda dar bandė kabintis, kai likus 37 sekundėms po atkovoto kamuolio taškus pelnė ir skirtumą iki 1 taško nubraukė Bryantas Dunstonas (74:75), bet kitoje aikštės pusėje tritaškį smeigė J.Nunnally, likus 15 sekundžių suteikdamas „Partizan“ 4 taškų persvarą – 78:74.

Per likusį laiką „Anadolu Efes“ bandė gelbėtis pražangomis, bet „Partizan“ žaidėjai prie baudų metimų linijos neklydo ir išsaugojo svarbią pergalę.

Neišgelbėjo „Anadolu Efes“ ir net 63 naudingumo balus surinkęs A.Žižičiaus bei R.Beaubois tandemas. Kroatas pelnė 20 taškų (6/7 dvit., 8/10 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus, o prancūzas sukratė net 30 taškų (7/9 dvit., 5/8 trit., 1/1 baud.) ir surinko tiek pat naudingumo balų.

Stambulo klubui laimėti sutrukdė košmariškos vieno iš lyderių Willo Clyburno rungtynės. Amerikietis pataikė tik 2 metimus iš 14 (1/7 dvit., 1/7 trit.) ir rungtynes baigė su viso labo 7 taškais.

„Anadolu Efes“ po šių rungtynių turi tokį patį pergalių ir pralaimėjimą balansą (7-7) kaip ir Kauno „Žalgiris“ bei Belgrado „Crvena zvezda“.

„Partizan“: Kevinas Punteris (6/9 dvit.), Dante Exumas ir Jamesas Nunnally (7 rez. perd.) po 18, Mathiasas Lessort'as 13.

„Anadolu Efes“: Rodrigue'as Beaubois 30 (7/9 dvit., 5/8 trit.), Ante Žižičius 20 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 33 naud. bal.), Vasilije Micičius 14 (2/9 trit., 6 rez. perd.).