2018 11 21

Šaras sunkiai rinko žodžius: „Mūsų fronte nieko naujo – toliau dalijame pergales“

Šarūnui Jasikevičiui buvo nelengva stebėti „Žalgirio“ žaidimą „Megasport“ arenoje. Jo auklėtiniai reguliariai nesilaikė žaidimo plano taisyklių, todėl nieko keisto, kad Šaras sykį spyrė į LED reklamą, o galiausiai buvo nubaustas pirmąja technine pražanga šį sezoną. Bet trenerio nuostabai, „Žalgiris“ laikėsi kovoje. Ir ne šiaip sau laikėsi – turėjo visas galimybes pagaliau nutraukti Maskvos prakeiksmą. Bet šansas paleistas vėjais. „Mūsų fronte nieko naujo – toliau dalijame pergales“, – pralaimėjęs po pratęsimo 97:99, atsiduso „Žalgirio“ treneris.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / nuotr. Alfredo Pliadžio

Dar kai Sergio Rodriguezas po užtvaros prie pat jo priėmė kamuolį ir tik ruošėsi švystelėti iš toli, Šaras jau prašė minutės pertraukėlės.

Jo visiškai nenustebino, kad Chacho metimas iš toli ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvo taiklus. Likus 43,3 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rezultatas buvo lygus 84:84.

„Žalgirio“ treneris negalėjo leisti paleisti vėjais šio istorinio šanso.

Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis (86:86) ir „Žalgiris“ pasiliko sau 25,1 sek. užbaigti reikalus be pratęsimo.

Čia ne bažnyčia. Čia reikia pasiimti viską. Ateini ir pasiimi. Arba pasiima varžovas. Šiandien viską pasiima varžovas.

Žalgiriečiai išsirikiavo vienoje linijoje ir laukė Nate'o Wolterso veiksmų. Prasidėjo „Žalgirio“ derinys su paklaidinimais, įžaidėjas prasiveržė arčiau krepšio ir paleido savo firminę vaivorykštę.

Metimas ne tik kad skriejo pro šalį, bet CSKA per keletą likusių sekundžių vos nenusinešė pergalės.

Rusai triumfavo. Pratęsimas jiems buvo laimėtas laikas išgelbėti pralaimėtas rungtynes.

„Megasport“ arenoje trankiai dunksėjo rusiški kariniai ritmai. Net mačo pranešėjas vieną akimirką atsipalaidavo ir garsiai užtraukė keletą žodžių.

Šaras atrodė lyg žemę pardavęs. Jis suprato, kad rusiškas šiaurys nupūtė žalgiriečių šansą Maskvoje palikti istorinį įrašą.

Vos po poros dešimčių sekundžių paleidęs savo penketą į aikštę, tik prieš pat pratęsimo pradžią treneris sužinojo, kad kamuolys bus ne „Žalgirio“, kaip rodė švieslentė, o CSKA.

Susinervinęs strategas tik numojo į teisėjus ranka ir atsisėdo ant suolo.

„Žalgiris“ piktai spardėsi ir pratęsime, ilgai laikėsi priekyje, tačiau Sergio Rodriguezas savo tritaškiu tiesiog pribaigė Kauno komandą.

Dimitris Itoudis su palengvėjimu žengė ant parketo ir su ispanu sumušė abu delnus.

Chacho išgelbėjo CSKA nuo pirmojo pralaimėjimo „Žalgiriui“ namuose modernios Eurolygos istorijoje.

Sulaikiusi kvapą „Megasport“ arena atsiduso ir pasileido triumfuoti, kai Nate'o Wolterso šūvis skriejo pro šalį.

„Atidavėme rungtynes. Atidavėme laimėtas rungtynes, – neabejoja Šaras. – Nežinau, ar nusipelnėme jas laimėti, ar jie nusipelnė, bet iš savo pusės eilinį kartą nepadarėme darbo.

Turbūt visa Lietuva žino, kad CSKA žaidėjai geriau veržiasi į dešinę pusę. Mes juos į dešinę pusę ir praleidome kokius 20-30 kartų.

Tai absurdiški skaičiai.

Jei keičiamės ginamaisiais ir taikome penketukus, kurie atrodo logiškesni, tai tada praleidžiame tritaškius.

Mūsų fronte nieko naujo – toliau dalijame pergales.

Yra labai daug pozityvių dalykų. Kažkuriuo metu nebemeldėme Dievo, kaip laimėsime rungtynes. Mes patys ėjome jų išlošti – kalbu apie Wolterso ir Grigonio prasiveržimus, agresiją.

Mes jau kontroliavome rungtynes, nebėgome nuo kamuolio.

Pats pozityviausias dalykas, kad su tiek naujų žaidėjų ir be kelių svarbių, išvykoje kontroliuojame rungtynes su geriausia Europos komanda. Šiai dienai – „Top 2“.

Tai čia yra pozityvu. Bet, žinote, pozityvumas fainiausias, kai paimi tą tašką. Ir mes jo vėl nepaėmėme.“

– Dukart turėjote progą savo metimais nulemti rungtynių baigtį. Kaip įvertintumėte tų derinių tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio ir pratęsimo sekundėms išpildymą?

– Nelabai, nelabai... Mes paskutinėmis minutėmis porą kartų pamiršome derinį. Porą kartų, atrodo, gavę silpną gynėją, metėme metimą meldžiant Dievo, kad jis įkris.

Šiandien viską pasiima varžovas.

– Atrodo, šiandien Davieso energija tryško per kraštus, bet ar ji buvo efektyvi?

– Nežinau, gal perdegė...

– Neatrodė, kad momentais jis pats vienas norėjo viską nulemti?

– Manau, Brandonas momentais neblogai įėjo, bet paskui kažkur nevykdė žaidimo plano. Bet nenoriu išskirti vieno žaidėjo. Nes, sakau, yra daug tokių, kurie šiandien neduoda mums...

Brandonas nesužais visų rungtynių – tikrai. Neturiu problemų, jei žaidėjas nesužaidžia rungtynių. Didžiausia problema, kai žaidėjas nesužaidžia 2-3 savaites, mėnesį. Čia yra problema.

– Kaip įpūsti energijos Edgarui Ulanovui, kurį momentais tekdavo vyti žaisti agresyviau po krepšiu?

– Negaliu jam įpūsti nieko.

Jeigu žmogus nenori, tai aš absoliučiai negaliu jam nieko įpūsti.

– Sergio Rodriguezo šou: jo meistriškumas ar gynybos klaidos?

– Sergio žaidimas ar prie mūsų normalios gynybos, ar mums besikeičiant ginamaisiais, buvo absoliuti mūsų klaidų lavina.

Jis yra nuostabus žaidėjas, bet daugiau mažiau jį kontroliavome. Tačiau reikia iš naujo suprasti, kur yra dešinė ranka, o kur kairė.

Daug pozityvių dalykų, bet jei žaidėjai nesilaiko akcento ir žmonės nueina daugiau nei 20 kartų į dešinę... Nežinau...

– Leo, atrodė, norėjo daug ką įrodyti, ir visai neblogai įsijungė į rungtynes. Kaip jam sekėsi suvaldyti emocijas ir komandą?

– Kiekvienam svarbu pataikyti pirmą metimą. Leo visus pažįsta ir atlaikė didžiulį spaudimą. Nes ir CSKA žino, kad Leo dar trūksta iki optimalios formos.

Buvo. Jis buvo mūsų protas ir tikrai daug davė.

– Buvo keli įdomūs teisėjų švilpukai, likote labai nepatenkintas prieš pratęsimą. Kas ten buvo?

– Šiemet negaliu kalbėti... Negaliu kalbėti, nes pasakysiu vieną frazę, o ji po to pasieks visus per „Twitter“... Šiemet tai labiau akcentuojama.