2020 03 03 /22:38

„Chimki“ prakeiksmą nutraukęs „Žalgiris“ kabina savo vagoną prie atkrintamųjų traukinio

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau sėkmingai kabinasi į Eurolygos atkrintamąsias. Antradienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus vyrai savoje aikštėje 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27) pranoko Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“, o tai reiškia, kad pirmasis aštuntukas Lietuvos čempionams jau yra ranka pasiekiamas.

R.Kurtinaitis šią dvikovą pavadino savotišku finalu ir buvo visiškai teisus. Tiek „Žalgiris, tiek „Chimki“ vejasi atkrintamųjų traukinį, o po trečios pergalės iš eilės žalgiriečiai jau pavijo pirmojo aštuntuko komandas. Dabar po dvylika pergalių turi 7-11 vietose žengiančios „Chimki“, „Valencia“, Pirėjo „Olympiakos“, Stambulo „Fenerbahče“ ir „Žalgirio“ ekipos.

Galingai mačą pradėjęs ir puikiai pataikęs „Žalgiris“ po pirmųjų dviejų kėlinių turėjo 16 taškų persvarą (50:34). Per trečią ketvirtį rusai nukirpo net 10 taškų, tačiau lemiamos atkarpos metu KC Riversas įmetė net keturis tritaškius ir „Žalgirio“ arenoje užkūrė pergalingą vakarėlį.

Nugalėtojams Zachas LeDay pelnė 23 taškus, KC Riversas – 15, Lukas Lekevičius - 14, Artūras Milaknis - 12, Edgaras Ulanovas – 10.

„Žalgiris“ antradienį atliko net 29 rezultatyvius perdavimus, taip pakartodamas komandos rekordą Eurolygoje, užfiksuotą šiame sezone prieš Miuncheno „Bayern“.

Žalgiriečiams pavyko įgyti pranašumą ir tarpusavio akistatoje, nes pirmojo rato dvikovą savo aikštėje „Chimki“ laimėjo 83:74. Tuomet tai buvo devintasis „Žalgirio“ pralaimėjimas Eurolygoje iš eilės. Nuo tos gruodžio 20-osios Š.Jasikevičiaus komanda atsispyrė ypač galingai ir per dvylika mačų iškovojo devynias pergales.

Pamaskvės klubą įveikęs „Žalgiris“ antradienį nutraukė ir košmarišką seriją. Prieš tai „Chimki“ ekipai kauniečiai buvo pralaimėję net aštuonis mačus iš eilės.

„Žalgiris“ – „Chimki“ 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27)

„Žalgiris“: Zachas LeDay 23, KC Riversas 15, Lukas Lekavičius 14, Edgaras Ulanovas 10, Nigelas Hayesas 8, Jockas Landale'as 6, Thomas Walkupas ir Paulius Jankūnas po 4, Martinas Gebenas taškų nepelnė, Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis nežaidė.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 24, Janis Timma 20, Jonas Jerebko 17 (10 atk. kam.), Stefanas Jovičius 10, Devinas Bookeris 8.

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27).

40 min. „Žalgiris“ triumfuoja. Ir laimi net didesniu skirtumu nei pralaimėjo svečiuose. Bravo!

38 min. Aleksejus Švedas skuba, Chrisas Krameris prideda taiklų metimą, bet „Žalgirį“ vėl patraukia Lukas Lekavičius – 90:81.

37 min. Nigelas Hayesas pataiko iš toli, bet Jonas Jerebko atsako dvitaškiu. Zachas LeDay krauna iš viršaus, o po to – ir Edgaras Ulanovas!!! „Žalgirio“ arena eina iš proto. 88:77.

36 min. Labai keistas epizodas. Jonas Jerebko įsirėžia į stovintį Thomasą Walkupą, bet pražanga skiriama žalgiriečiui. Laimei, tik viena aukštaūgio bauda taikli. 81:76.

35 min. Tarsi į baseiną! KC Riversas pataiko ketvirtą tritaškį vien šiame kėlinyje – 81:72.

33 min. KC Riversas!!! Trečias jo tritaškis iš eilės. Dėjimą prideda ir Jockas Landale'as, bet rusai į kiekvieną ataką suranda savo rezultatyvų atsaką – 78:72.

32 min. Aleksejus Švedas pataiko irgi iš toli, bet kitos atakos metu antrą tritaškį iš eilės sviedžia KC Riversas. Rimas Kurtinaitis įsiutęs. Treneris prašo minutės pertraukėlės.

31 min. Puiki kėlinio pradžia. Edgaras Ulanovas ir KC Riversas pataiko tritaškį – 70:60.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 64:58 (29:15, 21:19, 14:24).

29 min. Jonas Jerebko vis dažniau imasi iniciatyvos. Veržlus jo išpuolis baigiasi uždirbtais baudų metimais. Pataiko tik pirmą baudą. Zachas LeDay įmeta iš vidutinio nuotolio – 64:55.

28 min. Zachas LeDay pataiko tik vieną baudą – 62:54.

27 min. Vėl duobelė. Jonas Jerebko pataiko iš po krepšio, Janis Timma – iš toli. „Chimki“ spurtuoja ir iš kauniečių persvaros lieka septyni taškai – 61:54.

26 min. Luko Lekavičiaus šou tęsiasi. Dar vienas mažylio floateris ir 58:45.

25 min. „Žalgiris“ atgimsta. Viena ranka pataiko Edgaras Ulanovas, o netrukus laisvas taikliai atakuoja Lukas Lekavičius. Atkarpa 6:0 ir 56:42. Rimas Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės.

24 min. Paulius Jankūnas grąžina dviženklį pranašumą – 52:42.

23 min. Thomas Robinsonas prideda taiklų metimą iš po krepšio. „Chimki“ pjauna kauniečių persvarą iki vienženklio taškų skaičiaus, o tai jau žada nemalonią intrigą.

21 min. „Chimki“ antrą pusę pradeda labai galingai. Po tritaškį pataiko Aleksejus Švedas ir Janis Timma.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 50:34 (29:15, 21:19)

20 min. Dar 2 L.Lekavičiaus taškai, netaiklus A.Švedo tritaškis, galingas N.Hayeso blokas ir išprovokuota pražanga. L.Lekavičius sumeta baudas. Neblogai kėlinio pabaiga, tiesa? Kaip ir 50 pelnytų taškų per du kėlinius.

19 min. L.Lekavičius gelbėjo beskęstančią ataką dvitaškiu, bet pastaruoju metu „Chimki“ gynyba sukietėjusi ir „Žalgiriui“ geras progas kurtis vis sunkiau – 46:32.

18 min. J.Timma pataikė dvitaškį su kieta pražanga greitoje atakoje. Žalgiriečių persvara sumažėjo.

Tačiau nėra to, ko nepataisytų Z.LeDay! Puikus L.Lekavičiaus perdavimas ir galingas centro dėjimas – 44:30.

17 min. Nepataikė KC? Pataikys Milas! Jau 7-tas šiandien šeimininkų tritaškis – 42:23.

16 min. J.Timma pataikė labai sunkų metimą atsilošęs. KC Riversas paguldė D.Bertanį ant parketo klaidinančiu judesiu, bet nepataikė iš toli. Būtų buvęs gražus epizodas – 39:23.

14 min. Kol kas „Žalgirio“ bendras naudingumas šiose rungtynėse siekia 53 balus, varžovų – vos 13. KC Riversas dar pridėjo tritaškį paskutinę atakos laiko sekundę – 39:21.

14 min. Labai jau sunkus N.Hayeso prasiveržimas, atrodė, kad įsiropštė į medį amerikietis, bet sugebėjo pelnyti sunkius taškus – 36:17.

13 min. Z.LeDay šįkart taškų nepelnė, bet buvo nutemptas ant parketo A.Gillo, o L.Lekavičiui per veidą puldamas užvažiavo J.Timma. Keista, bet skirta ne nesportinė, o paprasta pražanga.

12 min. Z.LeDay toliau kankina varžovus. Šįkart po krepšiu – 34:17.

11 min. Nors „Chimki“ pradėjo kėlinį taškais, tuomet aikštėje ką tik pasirodęs Th.Robinsonas kietai sustabdė Z.LeDay. Tiesa, teisėjai po peržiūros nesportinę pražangą atšaukė. Bet tai nesustabdė Z.LeDay, kuris šveitė jau antrą savo tritaškį šiandien – 32:17.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 29:15

10 min. A.Švedo tritaškis net nelietė lanko, o Z.LeDay padidino pranašumą iki dviženklio. N.Hayesas paskutinę sekundę dar įdūrė tritaškį. Fantastiška kėlinio pabaiga spurtu 9:0.

9 min. J.Jerebko piktas, bet pražanga prieš J.Landale'ą buvo – 24:15.

8 min. Šaras net ir po taiklaus, bet gal kiek skuboto Z.LeDay tritaškio rodo, kad žaisti reikėtų ramiau. A.Švedas dvitaškiu su pražanga sumažino kiek padidėjusį „Žalgirio“ pranašumą – 20:15.

7 min. A.Švedas bandė suvaidinti P.Jankūno, stačiusio užtvarą, pražangą, ir krito kaip pašautas, bet teisėjų švilpukai tylėjo – 17:10.

6 min. J.Landale'as pasinaudojo koridoriumi iki krepšio – 15:8.

5 min. S.Jovičius irgi pataikė iš toli, o A.Milaknis – iš vidutinio nuotolio. Kauniečiai vis dar priekyje – 12:8.

Gerai ir tai, kad D.Bookeris užsidirbo techninę pražangą.

3 min. J.Timma pataikė iš toli, jam dvitaškiu atsakė P.Jankūnas – 10:5.

2 min. Dar trys taškai! Šįkart smeigė A.Milaknis, A.Švedas atidarė svečių taškų sąskaitą – 8:2.

1 min. Puiki pradžia! E.Ulanovas iškart laisvas smeigė tritaškį po gerai išpildyto derinio – 3:0.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as ir Paulius Jankūnas.

„Chimki“: Aleksejus Švedas, Janis Timma, Stefanas Jovičius, Jonas Jerebko ir Devinas Bookeris.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant