Stambulo „Anadolu Efes“ pirmą kartą per klubo istoriją tapo Eurolygos karaliumi, kai sekmadienį vakare 86:81 palaužė „Barcelona“.
Ši laimėjo reguliarųjį sezoną per debiutinį Šarūno Jasikevičiaus sezoną prie komandos vairo. Trūko tik paskutinio auksinio žingsnio.
Tačiau atsiliepimai turėtų guosti Šarą ir jo vyrus.
„Mundo Deportivo“
„Rojus palauks Šarūno Jasikevičiaus klubo, – rašė populiarusis Ispanijos laikraštis „Mundo Deportivo“. – „Barca“ sugebėjo panaikinti 11 taškų deficitą antrojoje rungtynių dalyje ir išlyginti rezultatą ketvirtajame kėlinyje, bet Vasilije Micičius ir Shane'as Larkinas sugriovė „Barca“ svajonę per finalinę mačo atkarpą.“
Vis dėlto „Mundo Deportivo“ neliūdėjo. „Suprantama, kad po pralaimėjimo finale Barselonos sirgaliai yra nusivylę. Tačiau pralaimėjimas „Anadolu Efes“ neturėtų aptemdyti visko, ką padarė „Barca“ Eurolygoje. Tokia komanda, kaip „Barca“, turi čia būti, kovoti dėl titulų, bet laimėjimas negali ir neturėtų būti vienintelis reikalavimas, nes tai reikštų nuvertinimą kitų komandų, kurios irgi žaidžia, be to, žaidžia labai gerai. O tai patvirtina, nes jau daugelį metų čempionu tampa vis kitas klubas, – rašė „Mundo Deportivo“ apžvalgininkas Jose Ignacio Huguet. – Turkijos komanda beldėsi į čempioniškas duris tris sezonus. 2019 metais ji krito per finalą prieš CSKA. 2020 metais sezoną nutraukė pandemija, o trečią kartą pasiekė savo svajonę.
„Barca“ turi priimti pralaimėjimą kaip pamoką. Kad laimėtum finalą, pirmiausia reikia ten patekti. Žinoma, dažnai tenka prieš tai pralaimėti, kad paskui keltum trofėjų. To mus moko istorija. „Fenerbahče“ pralaimėjo du finalus (Madride ir Berlyne), kol laimėjo pirmąjį titulą Stambule. CSKA irgi patyrė daug nesėkmių finalo ketverte, kol iškovojo titulą Berlyne, tokia pati lemtis yra ir Madrido „Real“, kuris klupo 2013 metais Londone ir 2014 metais Milane, kol laimėjo 2015 metais Madride.
Šios komandos laimėjo trofėjus, sulaukusios savo darbų kulminacijos, o prieš tai kūrusios savo žaidėjų grupės tapatybę ir kaupusios patirtį. Šarūnas Jasikevičius nuvedė „Barcą“ į Eurolygos finalą per pirmąjį savo sezoną klube. Jo debiutas buvo beveik tobulas.
Tik „Olympiakos“ treneriui Georgios Bartzokui 2013 metais pavyko triumfuoti Eurolygoje per pirmuosius metus prie komandos vairo, bet komanda jau buvo čempionė ir 2012 m. su treneriu Dušanu Ivkovičiumi, tad įdirbis buvo padarytas.
Tęstinumas yra sėkmės raktas „Barca“ komandai, kuri jau turi daug elementų, kad žinotų, jog dabartinis projektas yra geras. Komanda ne tik žaidė Eurolygos finale, bet buvo pirma po reguliariojo etapo, laimėjo Karaliaus taurę ir pradės Ispanijos atkrintamąsias varžybas šią savaitę iš antrosios pozicijos. Pergalė ACB čempionate reikštų puikią sezono pabaigą, kurį lenktų tik trigubas triumfas, kokį „Barca“ pasiekė 2003 metais.
Dabar viską lems artimiausios savaitės. Pamatai ateičiai yra pakloti, su Jasikevičiumi beveik visi žaidėjai turi kontraktus kitam sezonui. Tačiau jautri ekonominė situacija klube gali privesti prie trauminių pokyčių ir sukelti nepageidaujamų padarinių komandai, kuri vadinama kylančia jėga Europoje. Mes turime laikyti sukryžiavę pirštus ir pasitikėti Juanu Carlosu Navarro („Barcelona“ sporto direktorius, – red. past.), kad jo komandai nebūtų pakirpti sparnai dar nepradėjus skristi.“
„Marca“ (Ispanija)
„Larkinas ir Micičius pabaigė „Barcelona“ svajonę, – skelbė Ispanijos sporto dienraščio „Marca“ antraštė. – Du „Anadolu Efes“ demonai neleido katalonams laimėti trečiojo Eurolygos čempionų titulo. Šarūno Jasikevičiaus pirmasis projektas nepasiekė viršūnės.“
„Marca“ daug dėmesio skyrė „Barcelona“ lyderiui ir jo blankiam žaidimui.
„Dar vienas svarbus mačas, kuriame Nikola Mirotičius nuvylė. „Barcelona“ žvaigždė, geriausiai apmokamas žaidėjas Europos krepšinio istorijoje, liko gerokai žemiau nuo jam keltų lūkesčių komandai kovojant dėl titulo, kurio sunkiajam puolėjui nepavyko iškovoti per ketvirtą pasirodymą finalo ketverto turnyre.
Mače su „Anadolu Efes“ Ispanijos rinktinės žaidėjas pelnė 11 taškų ir surinko tik 7 naudingumo balus, bet jo reikšmė nebuvo pastebima. Daugumą minučių pirmojoje rungtynių dalyje naudingumas buvo minusinis, jis nepelnė taškų iš žaidimo iki 30-osios minutės, o kūno kalba rodė, kad žaidėjui sunku psichologiškai.
„Barca“ sunkusis puolėjas buvo naudingiausias per reguliarųjį sezoną, kai rinko po 21,9 naudingumo balo. Jis buvo ketvirtas pagal rezultatyvumą (po 16,8 taško) ir pagal atkovotus kamuolius (6,2). Tačiau jo pasirodymo lygis krito per ketvirtfinalio seriją su „Zenit“. Pakėlęs lygį pusfinalyje, Mirotičius vėl parodė nuviliantį veidą finale.“
„L'Equipe“
„Anadolu Efes“ uždusino „Barcelona“ ir laimėjo pirmą kartą Eurolygą per klubo istoriją“, – skelbė „L'Equipe“.
Prancūzijos dienraštis iškart akcentavo 40-metį Pau Gasolį.
„Pau Gasolis turbūt niekada nelaimės Eurolygos“, – nusprendė „L'Equipe“, įtardami, kad legendinis ispanas baigs karjerą po šio sezono ir olimpinių žaidynių.
Prancūzijos dienraštis skaičiavo, kad „Anadolu Efes“ prancūzai – Andrienas Moermanas (6 taškai, 8 atk. kam. finale) ir Rodrigue Beaubois (3 taškai finale) pratęsė savo tėvynainių Nando de Colo (2016 m. su CSKA) ir Fabieno Causeur (2018 m. su „Real“) čempioniškas tradicijas Eurolygoje.
O R.Beaubois tapo pirmuoju Europos krepšininku, laimėjusiu Eurolygą po to, kai tapo NBA čempionu – prancūzui tai pavyko 2011 metais su „Dallas Mavericks“.
„Gazzetta dello sport“
„Istorinis pirmasis „Efes“ kartas: „Barcelona“ įveikta, Eurolyga – Turkiška“, – skelbė Italijos sporto dienraštis, daugiau dėmesio skyręs kovai dėl trečiosios vietos, kurioje Milano „Olimpia“ įveikė Maskvos CSKA krepšininkus.
Apie finalą „Gazzetta dello sport“ rašė: Kelne švenčiama pirmoji istorinė „Efes“ pergalė, ji tapo antrąja Turkijos komanda po „Fenerbahče“, kuri triumfavo Eurolygoje... Ergino Atamano, kuris turi itališką dvasią, treniruojama komanda, vedama Larkino ir Micičiaus dueto, išgyveno trejų metų aukščiausio lygio etapą. „Barcelona“ iki pasiektos viršūnės pritrūko geresnio Mirotičiaus, Calatheso ir Pau Gasolio, nors Higginsas parodė visą talentą. Tačiau jo neužteko. Katalonai toliau turės siekti titulo, kurio nėra laimėję nuo 2010 metų.“
„Hurriyet“
„Vasilije Micičius ir Shane'as Larkinas perrašė Eurolygos finalo istoriją!“ – trimitavo populiariausias Turkijos portalas.
Hurriyet.tr. džiaugėsi ir Turkijos krepšinio legendos Hidayeto Turkoglu pareiškimu.
„Faktas, kad Europos didžiausias trofėjus, atkeliaujantis į mūsų šalį, verčia mus didžiuotis. „Anadolu Efes“ patyrė neįtikėtiną pakilimą per 2 pastaruosius metus. To rezultatas – jie laimėjo svarbiausią trofėjų“, – sakė Turkijos krepšinio federacijos prezidentas.
„Sport-Express“
Didžiausiam Rusijos sporto dienraščiui rūpėjo klausimas iš kitos operos.
„CSKA pralaimėjo Messinos grupei. Ar Eurolygai reikia rungtynių dėl trečios vietos?“ – klausė „Sport-express“ po to, kai CSKA pralaimėjo mažąjį finalą Milano „Olimpia“ komandai ir liko finale ketvirta.
Rusijos dienraštis saviškių nesmerkė.
„Nepaisant dviejų pralaimėjimų Kelne, armiečiai nusipelnė šiltų žodžių dėl šio sezono, – rašė sport-express.ru. – Nežiūrint į daugybę problemų, CSKA pateko į finalo ketvertą devintą kartą iš eilės. Tokiu stabilumu negali pasigirti nė vienas Europos krepšinio milžinas. O pusfinalyje jis vos nenubaudė „Anadolu Efes“, kuriai atstovauja ryškiausios žvaigždės.“
„Blic“
Serbijos naujienų portalas „Blick“ labiausiai džiaugėsi dėl Vasilije Micičiaus sėkmės.
Serbijos krepšininkas praėjusią savaitę buvo paskelbtas naudingiausiu Eurolygos sezono žaidėju, o per pusfinalio ir finalo rungtynes Kelne pelnęs po 25 taškus jis tapo ir finalo ketverto MVP.
„Blic“ atkreipė dėmesį, kad Kelno arenoje greta V.Micičiaus atsirado žinomas aktorius Darko Peričius, pasidabinęs buvusios Jugoslavijos krepšinio flagmanės „Jugoplastika“ marškinėliais.
Prisiekęs krepšinio sirgalius, pravarde Helsinkis, išpopuliarėjęs po garsaus serialo „La Casa de Papel“ („Money Heist“), dabar užvedė dainą.
Kartu traukdami Silvanos Armenulič serbišką kūrinį „Šiandien mano širdis kenčia“, jie atrodė labai laimingi prieš Eurolygos TV kameras.