Graikiška klampynė Pirėjuje: „Žalgiris“ vejasi „Olympiakos“

Pozityviai Eurolygos sezoną pradėjęs Kauno „Žalgiris“ kyla į dar vieną kovą pajėgiausiame žemyno krepšinio turnyre. Antrasis kauniečių išbandymas – vienas turnyro favoritų Pirėjo „Olympiakos“ klubas, prieš kurį Lietuvos komanda yra pralaimėjusi jau šešis susitikimus paeiliui. Svarbiausius rungtynių Graikijoje įvykius sekite 15min portale.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“

39 min. Situacija komplikuojasi: D.Sirvydžiui skirta nesportinė pražanga. Po peržiūros nuobauda sušvelninta, bet K.Papanikolaou vis tiek tolina savo komandą (70:65).

39 min. Klasiškas S.Vezenkovo epizodas – taškai su A.Butkevičiaus pražanga (69:65).

39 min. S.Francisco pataiko tritaškį (67:65).

39 min. F.Petruševas, atrodė, pelnė taškus su pražanga, bet teisėjai peržiūri epizodą ir skiria pražangą pačiam serbui. Vilčių dar yra (67:62).

38 min. L.Birutis dar artina „Žalgirį“ (65:61).

38 min. Trečias iš eilės D.Sirvydžio tikslus metimas! Intriga gyva – 64:59.

37 min. Čiukšt ir dar vienas D.Sirvydžio tolimas šūvis (64:56).

36 min. D.Sirvydis aštuntuoju bandymu pagaliau pataiko tritaškį (61:53).

36 min. Vaizdas nesikeičia: „Žalgiris“ nepataiko svarbių tritaškių, o skirtumas išlieka panašus (61:50).

33 min. „Žalgirio“ gynybą baudžia ir K.Papanikolaou (58:48).

32 min. A.Smailagičius nepataiko laisvas, o L.Vildoza neklysta (55:46).

31 min. S.Francisco, kaip ir prieš savaitę, ketvirtame kėlinyje atgyja (52:46).

III kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 52:43

30 min. A.Smailagičius beveik su sirena pataiko metimą, o prieš paskutinį kėlinį intriga išlieka.

30 min. Po 138 dienų ant parketo grįžęs Moustapha Fall'is verčia taškus su pražanga, o E.Fournier nusiima kamuolį po netaiklios baudos (52:41).

29 min. Pirmą kartą nuo pirmo kėlinio vidurio skirtumas menksta iki vienženklio (48:41).

28 min. Baudų metimais žalgiriečiai artėja (48:38).

27 min. A.Trinchieri skėsčioja rankomis ir prašo pertraukėlės, nes „Žalgiriui“ nepavyksta surengti spurto ir artėti prie oponentų (47:33).

25 min. E.Fournier tampa problema „Žalgiriui“. Buvusi NBA žvaigždė turi jau 12 taškų (44:31).

25 min. „Žalgiriui“ laikytis leidžia įspūdinga kova po krepšiu – puolime nusiimta jau 16 kamuolių. Bet metimai ir toliau nekrenta (42:29).

22 min. E.Fournier ir D.Giedraitis keičiasi tritaškiais (38:27).

II kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 35:24

„Žalgirio“ gretose su 5 taškais rezultatyviausias A.Smailagičius, bet net penki žaidėjai turi minusinį naudingumo koeficientą, tarp jų – T.Wallace'as su -8 ir visus penkis tritaškius prametęs D.Sirvydis su -5.

20 min. „Žalgiris“ stabilizavo padėtį ir ėmė stabiliau rinkti taškus, o „Olympiakos“ irgi neišvengė klaidų. Bet padėtis išlieka sudėtinga.

18 min. D.Giedraitis vėl randa plyšį, bet „Oly“ laiko pranašumą savo rankose (35:21).

17 min. S.Francisco 2+1 (33:18).

17 min. Pozityvesnę atkarpą vėl keičia niūri – N.Williamsas-Gossas sugrąžina savo komandai rekordinę persvarą (33:15).

16 min. Daug kritikuotas serbas pelno 5 taškus iš eilės ir Pirėjuje jau smagiau (27:15).

15 min. Tolimą metimą pataiko ir A.Smailagičius (27:13).

14 min. L.Lekavičius šveičia tritaškį (25:10).

14 min. 3 iš 20 metimų, o taškų perpus mažiau nei sužaistų minučių (25:7).

13 min. Žalgiriečiai klysta net ir prie baudų linijos – įkrenta tik viena iš trijų (23:7).

12 min. Vaizdas negerėja (23:6).

I kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 21:6

10 min. Šį kėlinį norėsis kuo greičiau užmiršti: „Žalgiris“ suklydo 6 kartus, pataikė tik 3 metimus iš 17 ir turi jau 15 taškų deficitą. Per pirmąsias 10 minučių žalgiriečiai surinko -8 naudingumo balus. Tikras košmaras.

9 min. D.Sirvydis kelis sykius prameta laisvas, o skirtumas jau dviženklis (16:6).

7 min. Per kančias taškus renkantį „Žalgirį“ timpteli E.Ulanovas (12:6).

6 min. Gražus I.Brazdeikio metimas dešine ranka (8:4).

4 min. Pirmi svečių taškai – juos pelnė D.Giedraitis (4:2).

4 min. Keturios klaidos ir trys netaiklūs metimai – štai toks „Žalgirio“ startas (4:0).

3 min. Tik dabar pirmieji rungtynių taškai – juos pelnė Evanas Fournier (2:0).

zalgiris.lt nuotr./Eurolyga: „Olympiakos“ – „Žalgiris“

1 min. Komandos keičiasi klaidomis, o „Žalgiris“ užsidirbo net dvi pražangas puolime (0:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Tyrone'as Wallace'as, Dovydas Giedraitis, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Laurynas Birutis.

Andrea Trinchieri treniruojamas „Žalgiris“ sezoną pradėjo gražia pergale 74:67 prieš „Barcelona“ komanda. Tiesa, Lietuvos vicečempionų sparnus kiek prikirpo sekmadienį patirtas pralaimėjimas vietiniame fronte – 88:91 nusileista Vilniaus „Rytui“. Po rungtynių A.Trinchieri dar įsivėlė į žodinį mūšį su žurnalistu, bet praėjus kelioms dienoms atsiprašė.

„Olympiakos“ sezoną pradėjo priešingai. Iš pradžių „raudonieji“ triumfavo Graikijos supertaurėje, pranokdami Eurolygos čempioną Atėnų „Panathinaikos“ klubą, bet praėjusią savaitę 71:82 užkliuvo už Stambulo „Fenerbahče“ barjero, patirdami pirmąjį pralaimėjimą tarptautiniame fronte.

„Tai bus labai sudėtingos išvykos rungtynės – vienos sudėtingiausių, – spaudos konferencijoje prieš kelionę į Graikiją sakė A.Trinchieri. – Tai – viena geriausių komandų. <...> Turime būti pasiruošę žaisti prieš kiečiausią gynybą Europoje. Bus labai svarbu pakreipti rungtynes link savo žaidimo stiliaus. Jų stilius – labai specifinis, jie žaidžia labai fiziškai ir kietai gynyboje, o su savo sistema sugebėjo išmušti iš vėžių daugybės komandų puolimą.“

„Olympiakos“ prieš Kauno komandą yra laimėjęs jau šešis kartus iš eilės. Tai – ilgiausia aktyvi bet kurio Eurolygos klubo serija prieš „Žalgirį“. Pastarąjį kartą kauniečiai graikus nugalėjo dar 2021 m. sausį.

Graikijos vicečempionai per tarpsezonį susigrąžino buvusį naudingiausią Eurolygos krepšininką Sašą Vezenkovą, pasipildė ilgamete NBA žvaigžde Evanu Fournier, pajėgiais Eurolygos gynėjais Luca Vildoza ir Tyleriu Dorsey.

Tiesa, graikai kol kas susiduria su sveikatos bėdomis – dėl jų sezono pradžioje kenčia Nikola Milutinovas, Giannoulis Larentzakis, Moustapha Fall'is, Filipas Petruševas. Pirmieji du praleis ir akistatą su „Žalgiriu“, o traumą išsigydęs M.Fall'is ir po ligos pasveikęs F.Petruševas šįvakar turėtų žengti į aikštę.

Bent jau iki ankstyvo pavasario negalės žaisti ir iš Kauno į Pirėjų persikėlęs Keenanas Evansas.

„Žalgirio“ gretose Pirėjuje dar nebus prieš pat Eurolygos sezono pradžią susižeidusio Brady Maneko.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant