Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 23

Serbų dovana „Žalgiriui“: patiesė vienus pagrindinių kauniečių konkurentų

Lietuvių nelabai mėgstama Belgrado „Crvena zvezda“ (13-17) komanda įteikė dovaną dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose kovojančiam Kauno „Žalgiriui“. Serbai namuose 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14) įveikė vieną pagrindinių kauniečių konkurentų Vitorijos „Baskonia“ (15-15) klubą.

Dviejų lietuvių atstovaujama baskų krašto ekipa užtikrintai pradėjo rungtynes ir antrajame kėlinyje saugiai pirmavo 35:23, bet tada įklimpo į duobę puldami ir paleido rungtynių kontrolę.

Per 11 žaidimo minučių atkarpą antrajame ir trečiajame kėliniuose „Baskonia“ įmetė vos 3 taškus, o „Crvena zvezda“ spurtavo net 22:3 ir jau pati išsiveržė į priekį 45:38.

Trečiojo kėlinio viduryje serbai jau pasiekė ir dviženklę persvarą (50:40).

Nors Darius Thompsonas šešiais taškais iš eilės bandė gaivinti baskų viltis ketvirtajame kėlinyje (57:62), tačiau geležinę gynybą demonstravę serbai sugebėjo atlaikyti varžovų bandymus ir iškovojo pergalę, labai palankią „Žalgiriui“.

Prieš šias rungtynes Kauno ir Vitorijos klubai turėjo po 15 pergalių ir 14 pralaimėjimų, bet baskų pranašumas tarpusavio rungtynėse lėmė, jog aštuntoje vietoje buvo „Baskonia“, o ne „Žalgiris“. Vis tik dabar į pirmąjį aštuonetą stryktelėjo kauniečiai, penktadienį Stambule žaisiantys prieš „Fenerbahče“.

Baskų klubui Belgrade Rokas Giedraitis per 30,5 minutės pelnė 10 taškų (4/5 dvit., 0/3 trit., 2/3 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 kartus ir surinko 12 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis rungtynėms registruotas nebuvo.

„Crvena zvezda“ nepaisant pergalės jau beveik prarado viltis žaisti atkrintamosiose – su 13 pergalių iš 30 galimų Belgrado klubas yra 14-oje vietoje.

„Crvena zvezda“: Nemanja Nedovičius 20 (4/8 trit.), Benjaminas Bentilas 12, Ognjenas Dobričius 11, Hassanas Martinas 10 (8 atk. kam.).

„Baskonia“: Darius Thompsonas 15 (6 rez. perd.), Rokas Giedraitis 10, Maikas Kotsaras 9.