2021 12 17

Sezono mačą sužaidęs A.Gudaitis pranoko D.Motiejūną, „Zenit“ triumfavo Monake

Akis į akį vykusioje dviejų lietuvių aukštaūgių akistatoje Artūras Gudaitis pranoko Donatą Motiejūną, o Sankt Peterburgo „Zenit“ (10-6) šventė pergalę išvykoje prieš „Monaco“ (6-10) komandą – 85:74 (31:14, 14:29, 11:14, 29:17).
Artūras Gudaitis veržiasi prieš Donatą Motiejūną.
Artūras Gudaitis veržiasi prieš Donatą Motiejūną. / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Galingai rungtynes pradėjusi „Zenit“ pirmą kėlinį laimėjo net 17 taškų skirtumu (31:14).

Tačiau „Monaco“ greitai atsigavo ir išlygino pusiausvyrą (43:43).

Svečius iš Rusijos tada timptelėjo Jordanas Loydas, pataikęs visus penkis mestus tritaškius. Vieną iš jų – ir su pražanga, o „Zenit“ triumfavo.

Geriausias sezono rungtynes Eurolygoje sužaidęs A.Gudaitis nugalėtojams pelnė 15 taškų (5/7 dvit., 5/6 baud.) per 23 minutes. Vidurio puolėjas taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Sunku kalbėti, nes esame visiškai išretinti traumų ir sveikatos problemų. Labai džiaugiamės, kad laimėjome Prancūzijoje abejas rungtynes“, – po mačo teigė A.Gudaitis.

Kitas „Zenit“ lietuvis Mindaugas Kuzminskas mačą baigė su 0 naudingumo balų – 5 taškai (1/4 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.) per 24 minutes.

Ne sykį su A.Gudaičiu pasistumdyti turėjęs D.Motiejūnas „Monaco“ ekipai per 14 minučių surinko 6 taškus (3/8 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 5 naudingumo balus.

„Monaco“: Dwayne‘as Baconas 21, Danilo Andjušičius 15, Mike‘as Jamesas 8 (9 rez. perd., 4 kld.), ... D.Motiejūnas 5 (5 atk. kam.).

„Zenit“: Jordanas Loydas 20 (5/5 trit., 22), Billy Baronas 19 (5/8 trit.), Artūras Gudaitis 15 (7 atk. kam.), Alexas Poythressas 9 (5 atk. kam.), ... M.Kuzminskas 5.