2021 12 15

Skambus pareiškimas: UNIKS išvykoje sumindė CSKA ir laukia „Žalgirio“

Kaip reikiant Eurolygoje įsibėgėjusi Kazanės UNIKS (9-6) ekipa tiesiog nušlavė sau nuo kelio stipriausią Rusijos klubą Maskvos CSKA (9-6). Stebinantys Velimiro Perasovičiaus auklėtiniai išvykoje užtikrintai laimėjo 88:67 (27:21, 19:7, 26:23, 16:16).

Tornikė Šengelia pradžioje dominavo po krepšiais (5/5 dvit.), o CSKA pirmavo (17:13), bet tuomet UNIKS visiškai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas.

Velimiro Perasovičiaus auklėtiniai surakino CSKA puolimą, o patys varžovų krepšį užpylė tritaškiais – svečiai vienu metu iš toli buvo pataikę 7/12 ir po dviejų kėlinių triuškino „armiečius“ 18 taškų skirtumu (28:46).

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė – UNIKS ir toliau karšė kailį Eurolygos favorite laikomai CSKA. Praraja tarp komandų buvo pasiekusi ir nepadorius 29 taškus (38:67). Per likusį laiką CSKA skirtumą pavyko tik šiek tiek sumažinti.

Nesusiklostė šios rungtynės ir Mariui Grigoniui. CSKA lietuvis vienintelį metimą pataikė paskutinę minutę, kai viskas jau buvo aišku. M.Grigonis per 13 su puse minutės pelnė 3 taškus (1/3 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet dusyk suklydo ir surinko 4 naudingumo balus.

Vos vieną pergalę per pirmąsias penkerias rungtynes Eurolygoje iškovojusi UNIKS iš paskutinių 10 mačų laimėjo net 8 ir pakilo jau į penktą vietą, aplenkdama ir principinę varžovę CSKA.

Jau šį penktadienį UNIKS namuose priims ir Kauno „Žalgirį“.

CSKA: Tornike Shengelia 20 (8/10 dvit., 6 atk. kam.), Aleksejus Švedas 13, Gabrielis Lundbergas 12, Willas Clyburnas 7 (6 atk. kam.).

UNIKS: Mario Hezonja 18 (10 atk. kam.), Isaiah Canaanas 16 (4/6 trit.), O.J.Mayo 14 (4/5 trit.), Lorenzo Brownas (8 rez. per.) ir Johnas Brownas – po 10.