2023 04 13

Antra paslauga „Žalgiriui“ – reguliarųjį sezoną laimėjęs „Olympiakos“ įveikė „Baskonia“

Pirėjo „Olympiakos“ (24-10) užsitikrino Eurolygos reguliariojo sezono nugalėtojų vardą.

Giorgios Bartzoko auklėtiniai ketvirtadienio vakarą namie 86:78 (19:11, 26:22, 21:22, 20:23) palaužė Roko Giedraičio ir traumuoto Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (18-16) ekipą.

Tai antras palankus rezultatas dėl Eurolygos atkrintamųjų kovojančiam Kauno „Žalgiriui“ (18-15), kuris savo likimo kalviu tapo po netikėtos Belgrado „Crvena zvezda“ pergalės po pratęsimo prieš Stambulo „Fenerbahče“.

„Žalgiriui“ dabar būtina rytoj išvykoje nugalėti Miuncheno „Bayern“ ir Kazio Maksvyčio auklėtiniai tikrai bus pirmajame aštuonete. Teoriškai kauniečiai dar gali finišuoti ir šešti, o visus variantus rasite – čia.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Kauno „Žalgirio“ krepšininkai

Tuo metu „Baskonia“ sezonas dabar yra kauniečių rankose. Baskus išgelbėtų tik „Žalgirio“ pralaimėjimas rytoj Miunchene.

Motyvuotas Pirėjo klubas, kuris žinojo, jog pergalė jam garantuos pirmąją vietą reguliariajame sezone, kontroliavo rungtynių eigą. „Olympiakos“ beveik visą laiką pirmavo dviženkle persvara ir neprisileido „Baskonia“ komandos.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rokas Giedraitis

32 minutes žaidęs R.Giedraitis pralaimėjusiems baskams pelnė 13 taškų (6/8 dvit., 0/5 trit., 1/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

Kitas Vitorijos ekipos lietuvis Tadas Sedekerskis sezono pabaigą Eurolygoje praleidžia dėl traumos.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 23 (2/8 trit., 10 atk. kam.), Kostas Papanikolaou 16 (4/5 trit., 9 atk. kam.), Kostas Sloukas 15 (6 rez. perd.), Shaquielle‘as McKissicas 9.

„Baskonia“: Markusas Howardas 29 (7/15 trit.), Rokas Giedraitis 13 (8 atk. kam.), Dariusas Thompsonas 11 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Vanja Marinkovičius 9.

Rungtynių eiga:

40 min Pirėjuje: „Olympiakos“ švenčia pergalę 86:78.

38 min Pirėjuje: R.Giedraitis įsigudrina pramesti abi baudas, bet „Baskonia“ išlieka kovoje ir mažina atsilikimą iki septynių (80:73).

36 min. Pirėjuje: Nepaisant visų „Baskonia“ ekipos pastangų, skirtumas tarp komandų išlieka dviženklis (78:68).

40+5 min. Belgrade: F.Campazzo pataiko vieną baudos metimą (91:89), N.Calathesas pro šalį meta tritaškį ir „Crvena zvezda“ švenčia „Žalgiriui“ taip reikalingą pergalę.

30 min. Pirėjuje: Graikijoje kol kas ramu – „Olympiakos“ po trijų kėlinių pirmauja dviženkle persvara (66:55).

40+4 min. Belgrade: „Fenerbahče“ kabinasi iš paskutiniųjų. Dar du J.Motley taškai – amerikietis turi jau 27, o skirtumas traukiasi iki vieno taiklaus metimo (90:87). Tiesa, kamuolys „Crvena zvezda“ rankose. Lieka žaisti 17 sek., o F.Campazzo įsigudrina prarasti kamuolį. T.Dorsey baudžia taikliomis baudomis (90:89). Lieka 14,1 sek.

40+4 min. Belgrade: F.Campazzo duria tritaškį ir „Crvena zvezda“ turi jau 6 taškų persvarą (90:84). Žaisti lieka mažiau nei pusantros minutės.

26 min. Pirėjuje: „Olympiakos“ spurtas ir susigrąžintas dviženklis pranašumas (53:40).

40+2 min. Belgrade: „Crvena zvezda“ kol kas geriau žaidžia pratęsime (85:82). Kitoje pusėje J.Motley neklysta nuo baudų metimų linijos (85:84).

24 min. Pirėjuje: „Baskonia“ po didžiosios pertraukos į aikštę grįžta su naujais argumentais. „Olympiakos“ kol kas nėra pelnęs taškų, o skirtumas traukiasi iki septynių (45:38).

40 min. Belgrade: M.Guduričius nepataiko iš toli ir mūsų laukia pratęsimas (79:79).

40 min. Belgrade: F.Campazzo mušinėja kamuolį beveik iki atakos laiko pabaigos, neria po krepšiu ir lygina rezultatą (79:79). Lieka 3,9 sek. Kamuolys – „Fenerbahče“ rankose.

40 min. Belgrade: L.Mitrovičius įmeta baudas ir, likus žaisti 26,1 sek., skirtumas – minimalus. „Fenerbahče“ išlieka priekyje (77:78), o J.Motley netrukus įmeta tik vieną baudą iš dviejų (77:79).

39 min. Belgrade: „Fenerbahče“ ekipa likus minutei pirmauja 3 taškais ir turi kamuolį savo rankose (75:78).

37 min. Belgrade: N.Hayesas-Davisas duria dar vieną tolimą metimą (3/4 trit.), iš viso turi jau 16 taškų, o „Fenerbahče“ priekyje (69:74).

20 min. Pirėjuje: „Olympiakos“ savo, ir „Žalgirio“, reikalus sprendžia jau pirmoje rungtynių pusėje. Graikijos klubas vienu metu pirmavo ir 15 taškų (45:30), o kėlinį užbaigia su plius 12.

36 min. Belgrade: Iniciatyvos imasi buvęs žalgirietis N.Hayesas-Davisas, pelnantis 5 taškus iš eilės ir vėl grąžinantis į priekį „Fenerbahče“ klubą (67:68).

34 min. Belgrade: O.Dobričius šokdina varžovą, šaltakraujiškai duria antrą tritaškį iš eilės ir veda „Crvena zvezda“ klubą į priekį (64:60). Įtūžęs D.Itoudis prašo minutės pertraukėlės – „Fenerbahče“ sezonas Eurolygoje gali baigtis jau šį vakarą.

16 min. Pirėjuje: „Olympiakos“ nenusiteikęs tampyti likimo už ūsų ir greitai susigrąžina 9 taškų persvarą (34:25).

30 min. Belgrade: Serbijos sostinėje trečiojo kėlinio pabaigoje ima koncertuoti T.Dorsey ir svečiai grįžta į priekį (55:56). Tiesa, neilgam – prieš paskutinį ketvirtį švieslentėje – lygybė (57:57).

13 min. Pirėjuje: „Baskonia“ lengvai pasiduoti nė negalvoja. Baskai rengia spurtą ir mažina deficitą iki minimumo (21:20).

26 min. Belgrade: „Crvena zvezda“ dar sykį pabėga į priekį (52:47).

10 min. Pirėjuje: Dėl reguliariojo sezono nugalėtojo vardo kovojantis „Olympiakos“ klubas kol kas vykdo savo užduotį – po pirmojo kėlinio pirmauja prieš „Baskonia“ 19:11.

24 min. Belgrade: „Crvena zvezda“ trumpam atitrūksta (45:39), bet išlaikyti persvaros serbams ilgiau nepavyksta (47:47).

6 min. Pirėjuje: Rokas Giedraitis prametė jau tris tritaškius, „Baskonia“ nepataikė nė vieno iš penkių, o „Olympiakos“ priekyje 10:4.

4 min. Pirėjuje: Prasideda antrosios „Žalgiriui“ svarbios rungtynės. „Olympiakos“ namuose susitinka su „Baskonia“ ir kol kas svečiams neleidžia pelnyti nei taško per beveik 4 minutes (5:0).

20 min. Belgrade: F.Campazzo beveik su kėlinio sirena įskraidina tritaškį ir „Crvena zvezda“ kol kas kuria paslaugą Kauno „Žalgiriui“ – šeimininkai pirmauja dviem taškais (41:39).

18 min. Belgrade: Spurtų rungtynės Serbijoje tęsiasi. „Crvena zvezda“ dabar šauna į priekį 10-0 ir sveria rezultatą į savo pusę (37:35).

16 min. Belgrade: J.Motley kol kas – tiesiog nesustabdomas. „Fenerbahče“ vidurio puolėjas jau yra pelnęs 12 taškų, dažniausiai naudodamasis savo jėga, o Stambulo ekipa vėl bėga (27:35).

13 min. Belgrade: L.Mitrovičius grūda kamuolį iš viršaus, F.Campazzo prideda tritaškį ir lygina rezultatą (25:25).

10 min. Belgrade: Po pirmojo kėlinio dėl išlikimo kovojanti „Fenerbahče“ pirmauja 6 taškais (15:21).

8 min. Belgrade: Audringai savų sirgalių palaikoma „Crvena zvezda“ nė negalvoja kelti baltos vėliavos – kovingi šeimininkai mažina atsilikimą (13:16).

3 min. Belgrade: „Fenerbahče“ sėkmingai pradeda rungtynes – duria tris tritaškius, vieną iš jų pataiko ir buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas-Davisas, o svečiai šauna į priekį 13:4.

Prieš rungtynes

„Fenerbahče“ reguliarųjį Eurolygos sezoną baigia išvyka į Belgradą, kur susitinka su „Crvena zvezda“ (16-17). „Raudonoji žvaigždė“ jau neturi šansų pakilti į pirmąjį aštuonetą, bet sezono pabaigoje su Facundo Campazzo demonstruoja puikią sportinę formą ir skaičiuoja 4 pergalių seriją. Belgrado ekipos motyvacija – ir galimybė užimti 10 vietą.

Tuo metu du lietuvius – Roką Giedraitį ir traumuotą Tadą Sedekerskį – savo gretose turinti „Baskonia“ kausis su Eurolygos lyderiu Pirėjo „Olympiakos“ (23-10) klubu, kuriam pergalė garantuotų 1-ąją poziciją.